cmuysal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cem
Cihazım
mi router 4a
Konular
0
Merhaba,benim cihazdaki sürüm 3.0.10.Uygulamadan güncelleme yaptığımda son sürümü kulladığım yazıyor.Web arayüzde 3.0.24 firmware güncellemesi sırasında dosya doğrulanamadı hatası veriyor.Nasıl yükseltebilirim sürümü?

ibrahimdenli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahimDENLİ
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
4
üstünde gelen sürüm iyi değil diye miwifi_r4a_firmware_72d65_2.28.62 yükledim pek fsrketmedi. Anlatımınız sayesinde geri döndüm. Teşekür ederim. Windows üzerinden openwrt yükleme hakkında bilgi verir misiniz? linux üzerinde telnet aşamasını geçemedim. Bir türlü bağlanamadım. Farklı sürümler denedim olmadı.

ibrahimdenli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahimDENLİ
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
4
üstünde gelen sürüm iyi değil diye miwifi_r4a_firmware_72d65_2.28.62 yükledim pek fsrketmedi. Anlatımınız sayesinde geri döndüm. Teşekür ederim. Windows üzerinden openwrt yükleme hakkında bilgi verir misiniz? linux üzerinde telnet aşamasını geçemedim. Bir türlü bağlanamadım. Farklı sürümler denedim olmadı.
ubuntu ile telnet bağlantı problemini linux mint ile tek seferde aştım. şu an openwrt kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• router4ag.png
    router4ag.png
    19,9 KB · Görüntüleme: 48

arwenn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kübraaa
Cihazım
mı8lite
Konular
1
merhablar dedıgınız gıbı yukleme yaptım ama cıhaz sarı ısıkta kaldı hıcbır sekılde gormuyor :/ nasıl duzeltebılırım acaba ?

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Muhteşem bir konu, güzel anlatım. Elinize, emeğinize sağlık hocam. Kişide bu cihaz yoksa aldırır vallahi bu konu.. Şimdi o değilde benimde böyle birşeye ihtiyacım vardı, ihtiyaçlarda hiç bitmiyor. Konuda iyi ara gaz verdi ayıptır söylemesi mahalle ağzı tabir ile.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

merhablar dedıgınız gıbı yukleme yaptım ama cıhaz sarı ısıkta kaldı hıcbır sekılde gormuyor :/ nasıl duzeltebılırım acaba ?

Sayın hocam, isterseniz daha detayıyla yeni bir konu açın bu bölüme;

Ve konunuzda daha detaylı ne gibi adımlar uyguladınız, neleri yaptıktan yada hangi adımı uyguladıktan sonra cihaz sabit sarı ışık veripte açılmıyor bunları da belirtip birkaç görselde ekler iseniz daha iyi olur ve konunuz daha çok kişi tarafından görülür diye düşünmekteyim.

Bu arada eğer konuyu açar iseniz bu konununda linkini o açacağınız yardım konusuna ekleyin ki bu adımları uygulayıpta başarıya ulaşan hocalarımız ne gibi bir adım uygulanacağı konusunda size fikirler verebilir.

arwenn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kübraaa
Cihazım
mı8lite
Konular
1
Muhteşem bir konu, güzel anlatım. Elinize, emeğinize sağlık hocam. Kişide bu cihaz yoksa aldırır vallahi bu konu.. Şimdi o değilde benimde böyle birşeye ihtiyacım vardı, ihtiyaçlarda hiç bitmiyor. Konuda iyi ara gaz verdi ayıptır söylemesi mahalle ağzı tabir ile.

Sayın hocam, isterseniz daha detayıyla yeni bir konu açın bu bölüme;

Ve konunuzda daha detaylı ne gibi adımlar uyguladınız, neleri yaptıktan yada hangi adımı uyguladıktan sonra cihaz sabit sarı ışık veripte açılmıyor bunları da belirtip birkaç görselde ekler iseniz daha iyi olur ve konunuz daha çok kişi tarafından görülür diye düşünmekteyim.

Bu arada eğer konuyu açar iseniz bu konununda linkini o açacağınız yardım konusuna ekleyin ki bu adımları uygulayıpta başarıya ulaşan hocalarımız ne gibi bir adım uygulanacağı konusunda size fikirler verebilir.
konuyu actım Yardım - Xiaomi Mi Router 4A sarı ısık sorunu burada

show2042

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Mi Router
Konular
0
hocam böyle bir hata veriyor. 2 ayrı pc de denedim olmuyor ne yapmak lazım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Merhaba Aynı hatayı bende almıştım laptop ethernet kablo ile routera baglı idi aynı zamanda da wifi baglı idi wifiyi kapatınca sorun çözüldü bende.. belki yardımcı olur..

Merhaba arkadaşlar, Mi Routher 4A Gigabit versiyonunu satın alan arkadaşlar, Router kendi sitesinden indirdiği firmware (bundan sonra yazılım) Çin yazılımı olduğu için bu yazılımı yükleyen arkadaşlar hem router erişim menüsü çince oldu hem de çoğu şeyden mahrum kaldı. Çin yazılımı olduğundan dolayı Router kontrol etmek için kendi android uygulaması olan Mi Wifi uygulaması da çalışmıyor ve Router 'a bağlandıktan sonra cihaza bağlı olan hiçbir uygulamayı görmüyor bir islem yapılmıyordu. Bu yapacağımız adımlar ile herkesin aradığı v 2.28.132 yazılımı yüklemeyi başaracağız.

Önemli Not : Bu işlemler tarafımca test edildi ve başarılı bir şekilde sonuçlandı. Fakat olası bir hata da ya da farklı bir durumda Router'ın çalışmaması, herhangi bir tepki vermemesi, tamamen arızalanması durumunda bundan ben kesinlikle sorumlu değilim, tüm sorumluluk sizlere aittir. Bu riski alıyorsanız bu işlemleri yapın.

Gerekenler :
Bu işlem için 64bit Windows 10 bilgisayar gereklidir.
Python 64Bit : (indirip kurun bilgisayarı yeniden başlatın)
Ana Dosya (Gerekli veri ve yazılımlara sahip komut dosyalarının arşivi) : http://secyukle.com/dosya/uploads/Bytrabzonlu/ROUTER/MIROUTER4AGE/Mi_Router_4AGE_By_TRabZonLu.zip

Yazılım Dosyası (ingilizce) : http://secyukle.com/dosya/uploads/Bytrabzonlu/ROUTER/MIROUTER4AGE/sysupgrade.zip

Nasıl Kullanılır ?

1. Mi_Router_4AGE_By.TRabZonLu.zip dosyasını masaüstüne bir klasöre çıkartın
  2. 0.start_main.bat komutunu çalıştırın ve 192.168.31.1 'e girdiğiniz parolayı girin ve komutun çalışmasını bekleyin. Komut dosyasının sonucu, yeniden başlatılıncaya kadar yönlendiricide telnet ve ftp sunucularını çalıştırır. Cevap şu şekilde olmalıdır:
  3. Kod:
    start uploading config file...
     run telnet+ftpd...
     Done
     Press any key to continue . . .
  4. 0.start_read_uboot.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın
  5. 0.start_open_uboot.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın
  6. 1.start_create_backup.bat dosyasını çalıştırın, mevcut ürün yazılımının tam bir yedeğini oluşturur. Bu yedek \data klasörünün içinde backup.bin olarak görünmelidir. Bu yedeği farklı bir dizine de kopyalayın.
  7. 2.start_write_uboot_R4AGE.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın (İşlem yaklaşık 7 dakika kadar sürebilir, bende çok sürmedi ekran kapandı)
  8. 4.start_add_english.bat - komut dosyasını çalıştırın ve kapatın. Web arayüzünü (192.168.31.1) Çince sürümünü İngilizce'ye çevirir.
  9. sysupgrade.zip dosyasının içindeki sysupgrade.bin dosyasını \data klasörüne kopyalayın.
  10. 5.start_write_OS1.bat dosyasını çalıştırın. Komut dosyası, veri dizinindeki sysupgrade.bin dosyasını alır ve yönlendiriciye yazar.. Ürün yazılımından sonra yönlendirici yeniden başlatılır. Bu işlem 10 dakika kadar sürecektir CMD ekranında. 10 dakikadan sonra CMD ekranı kapanmazsa ya da herhangi bir tepki vermezse CMD ekranını kapatabilirsiniz.
  11. Reset düğmesini 51 saniye kadar basılı tutun. Çince yazılımını sıfırlayın, ürün yazılımını değiştirip yönlendiriciye yükledikten sonra, sıfırlama işlemi için 51 saniye boyunca reset düğmesini basılı tutun
  12. Yeniden başlattıktan sonra, yönlendiricinin ilk kurulumuna kadar İnternet görünmez.
  13. Güç kablosunu çıkartın 10 saniye sonra takın. Mavi ışıklar yandıktan sonra bilgisayardan kurulumu yapabilirsiniz.
  14. Kurulumu yaptıktan sonra Mi Wifi uygulamasının verilerini temizleyip giriş yapabilirsiniz, Router'a bağlı tüm cihazları görecektir ve istediğiniz ayarı yapabileceksiniz

Evet arkadaşlar konudaki işlemleri yaptıktan sonra sorunsuz en stabil sürüme geçiş yapabilirsiniz (09.11.2020 güncelleme)

Nasıl Güncellenir

• Bin dosyasını yukarıdan indirin zipten ayıklayın
  • Web tarayıcısından Mi Router kontrol panelini ( ) açın
  • Ayarlar> sistem yükseltme> manuel olarak yükseltme seçeneğine gidin
  • İndirilen miwifi_r4a_all_03233_3.0.24_INT.bin dosyasını seçin, ardından Şimdi güncelle düğmesine tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Ekran Görüntüleri :
Mi Wifi yazılımı yüklemeden önce (Cihazları görmüyor hiçbir ayar yapılmıyor)

192.168.31.1 Web Arayüzü (çince)

Yazılım sonrası Web arayüzü

Yazılım sonrası Mi Wifi uygulaması ( Sorunsuz tüm cihazlar görünüyor)
Çok teşekkür ederim onca sayfada dolaştıkdan sonra tam pes etmek üzere iken çözümün ilaç gibi geldi emeğine sağlık. :)

nmm1716

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
dftggy
Cihazım
mi6
Konular
0
Merhaba Aynı hatayı bende almıştım laptop ethernet kablo ile routera baglı idi aynı zamanda da wifi baglı idi wifiyi kapatınca sorun çözüldü bende.. belki yardımcı olur..

Çok teşekkür ederim onca sayfada dolaştıkdan sonra tam pes etmek üzere iken çözümün ilaç gibi geldi emeğine sağlık. :)
teşekkürler hocam. openwrt ye geçiş yaptım.

Üst Alt