aknsrgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akın
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
3
Openwrt turkce klavuz gerek

ultrablghn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
AB
Cihazım
POCO f1
Konular
0
Beyler bu konuda varmı bir gelişme ?
Duvar delmeyi aktif etmek için ne yapmak lazım illa openwrt mi kurmalıyız ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam siz ne yaptınız ? Duvar delme özelliğini geri getirebildiniz mi ?
Hocam hiçbir gelişme yok Xiaomi müşteri hizmetlerine mail attim kaç kere adamlar en sonunda servise yolla dedi şaka gibi..

ooemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Huawei
Konular
7
Gerçekten enteresan . Mobil arayüzünü çok kullandığım için openwrt ile uğraşmakta istemiyorum. bilsemki yüzde 30 yüzde 50 daha performanslı ne bileyim ping değerleri daha çok düşecek vs kurayım ama stok yazılım ile openwrt kaşılaştırması da yok.

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Bu lanet routere bulaştım bir türlü verim alamıyorum arka odalardan hiç çekmiyor. Başarabilen varmı duvar delme olayını. Yazılım olarak 3.0.24 görünüyor

ooemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Huawei
Konular
7
Herkese selamlar.
Cihazına openwrt kurdum . Sonra başımı duvarlara vurdum ben daha önce neden bu openwrt yi keşfetmemişim diye. Sanırım bundan sonra openwrt desteklemeyen bir cihaz almayacağım.

SQM olayınıda çözdüm. OpenWrt ye kurdum SQM eklentisini yaptım ayarlarını sonuç inanılmaz. 25 mbps kablonet kullanıyorum full hız torrent indirirken ne oyunlarda ping sorunu yaşıyorum nede eşim "Yine bir şeyler mi indiriyorusun hiç bir şey izleyemiyorum. " diyor.
Çok enteresan bir özellik modem firmaları sırf şu sistemi kurup reklam yapsa yok satarlar. Bufforload olayı 300 küsürlerde gösterirken şimdi 30 50 arası zaten bunun sayesinde internet sömürüldüğünde kimsede ping lag olmuyor. Bu sitede test değerlerim artık A - A+ oldu.

Sonra hepimizin en büyük sorunu wifi gücü =) =) ben Xiaomi Mi Router 4a ya direk global son sürümle başladım diye fark etmemişim ama wifi çekim gücü neredeyse %30 %40 daha fazla arttı ki arada duvarlar odalar falan var. (wifi ayarları yaparken soruyor ve uyarıyor bölgesel seçerseniz performas kaybı olur gibi ama ne seçmesi direk gücü drivera bıraktım)

Bir başka mükemmel özellik adblock eklentisi. Openwrt ye kurdum Adblock şimdi evimden kim internete bağlanırsa bağlansın reklam çıkmıyor.

Birde tam ne olduğunu anlamadım ama Dns DoH diye birşey kurdum direk ağdaki bütün cihazlar istediğim dns ile kusursuz çalışıyor.

Kurulum kısımında inanın biraz pc bilginiz varsa kurarsınız. Sanal makine kurup linuz çalıştırıp talimatları yerine getiriyorsunuz. Ama ne olursa olsun riskli işlem sorumluluk yapana aittir. Bende Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition OpenWrt Kurulumu (R4AG/R4A Gigabit) şeklinte aratma yaparak bir forum sitesinde nasıl yapılacağını buldum, takıldığım yerlerde destek alarak cihazıma kurdum.
Mobil uygulama artık çalışmıyor. Arayüzü çok kullanışlı değil bunlarda ekstra not olarak burada kalsın.

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Herkese selamlar.
Cihazına openwrt kurdum . Sonra başımı duvarlara vurdum ben daha önce neden bu openwrt yi keşfetmemişim diye. Sanırım bundan sonra openwrt desteklemeyen bir cihaz almayacağım.

SQM olayınıda çözdüm. OpenWrt ye kurdum SQM eklentisini yaptım ayarlarını sonuç inanılmaz. 25 mbps kablonet kullanıyorum full hız torrent indirirken ne oyunlarda ping sorunu yaşıyorum nede eşim "Yine bir şeyler mi indiriyorusun hiç bir şey izleyemiyorum. " diyor.
Çok enteresan bir özellik modem firmaları sırf şu sistemi kurup reklam yapsa yok satarlar. Bufforload olayı 300 küsürlerde gösterirken şimdi 30 50 arası zaten bunun sayesinde internet sömürüldüğünde kimsede ping lag olmuyor. Bu sitede test değerlerim artık A - A+ oldu.

Sonra hepimizin en büyük sorunu wifi gücü =) =) ben Xiaomi Mi Router 4a ya direk global son sürümle başladım diye fark etmemişim ama wifi çekim gücü neredeyse %30 %40 daha fazla arttı ki arada duvarlar odalar falan var. (wifi ayarları yaparken soruyor ve uyarıyor bölgesel seçerseniz performas kaybı olur gibi ama ne seçmesi direk gücü drivera bıraktım)

Bir başka mükemmel özellik adblock eklentisi. Openwrt ye kurdum Adblock şimdi evimden kim internete bağlanırsa bağlansın reklam çıkmıyor.

Birde tam ne olduğunu anlamadım ama Dns DoH diye birşey kurdum direk ağdaki bütün cihazlar istediğim dns ile kusursuz çalışıyor.

Kurulum kısımında inanın biraz pc bilginiz varsa kurarsınız. Sanal makine kurup linuz çalıştırıp talimatları yerine getiriyorsunuz. Ama ne olursa olsun riskli işlem sorumluluk yapana aittir. Bende Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition OpenWrt Kurulumu (R4AG/R4A Gigabit) şeklinte aratma yaparak bir forum sitesinde nasıl yapılacağını buldum, takıldığım yerlerde destek alarak cihazıma kurdum.
Mobil uygulama artık çalışmıyor. Arayüzü çok kullanışlı değil bunlarda ekstra not olarak burada kalsın.
Sayın hocam linki özel mesajla atabilir misiniz?
Bu arada internetim modemsiz yani direkt routerden alıyorum neti, siteden kablo çektiler o şekilde kullanıyorum.
Benim arka odada çekmiyor öyle alengirli bir yapıda değil 1-2 duvar sadece. Wifi çekim de artıyor mu

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Arkadaşlar bu cihazı işyerine almıştım o yüzden şuan erişim imkanım yok (iş değişikliği) . Fakat en son baktığımda konudaki işlemleri yaptıktan sonra cihaz kendi güncelleme aldı ve yeni sürüm ile güncellendi daha sağlıklı çalışıyor.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Evet arkadaşlar konudaki işlemleri yaptıktan sonra sorunsuz en stabil sürüme geçiş yapabilirsiniz

Nasıl Güncellenir
  • Bin dosyasını yukarıdan indirin zipten ayıklayın
  • Web tarayıcısından Mi Router kontrol panelini ( ) açın
  • Ayarlar> sistem yükseltme> manuel olarak yükseltme seçeneğine gidin
  • İndirilen miwifi_r4a_all_03233_3.0.24_INT.bin dosyasını seçin, ardından Şimdi güncelle düğmesine tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

ziyaunal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ziya ÜNAL
Cihazım
Mi 5S
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba arkadaşlar, Mi Routher 4A Gigabit versiyonunu satın alan arkadaşlar, Router kendi sitesinden indirdiği firmware (bundan sonra yazılım) Çin yazılımı olduğu için bu yazılımı yükleyen arkadaşlar hem router erişim menüsü çince oldu hem de çoğu şeyden mahrum kaldı. Çin yazılımı olduğundan dolayı Router kontrol etmek için kendi android uygulaması olan Mi Wifi uygulaması da çalışmıyor ve Router 'a bağlandıktan sonra cihaza bağlı olan hiçbir uygulamayı görmüyor bir islem yapılmıyordu. Bu yapacağımız adımlar ile herkesin aradığı v 2.28.132 yazılımı yüklemeyi başaracağız.

Önemli Not : Bu işlemler tarafımca test edildi ve başarılı bir şekilde sonuçlandı. Fakat olası bir hata da ya da farklı bir durumda Router'ın çalışmaması, herhangi bir tepki vermemesi, tamamen arızalanması durumunda bundan ben kesinlikle sorumlu değilim, tüm sorumluluk sizlere aittir. Bu riski alıyorsanız bu işlemleri yapın.

Gerekenler :
Bu işlem için 64bit Windows 10 bilgisayar gereklidir.
Python 64Bit : (indirip kurun bilgisayarı yeniden başlatın)
Ana Dosya (Gerekli veri ve yazılımlara sahip komut dosyalarının arşivi) : http://secyukle.com/dosya/uploads/Bytrabzonlu/ROUTER/MIROUTER4AGE/Mi_Router_4AGE_By_TRabZonLu.zip

Yazılım Dosyası (ingilizce) : http://secyukle.com/dosya/uploads/Bytrabzonlu/ROUTER/MIROUTER4AGE/sysupgrade.zip

Nasıl Kullanılır ?

1. Mi_Router_4AGE_By.TRabZonLu.zip dosyasını masaüstüne bir klasöre çıkartın
  2. 0.start_main.bat komutunu çalıştırın ve 192.168.31.1 'e girdiğiniz parolayı girin ve komutun çalışmasını bekleyin. Komut dosyasının sonucu, yeniden başlatılıncaya kadar yönlendiricide telnet ve ftp sunucularını çalıştırır. Cevap şu şekilde olmalıdır:
  3. Kod:
    start uploading config file...
    run telnet+ftpd...
    Done
     Press any key to continue . . .
  4. 0.start_read_uboot.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın
  5. 0.start_open_uboot.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın
  6. 1.start_create_backup.bat dosyasını çalıştırın, mevcut ürün yazılımının tam bir yedeğini oluşturur. Bu yedek \data klasörünün içinde backup.bin olarak görünmelidir. Bu yedeği farklı bir dizine de kopyalayın.
  7. 2.start_write_uboot_R4AGE.bat dosyasını çalıştırın işlem bitince enterlayın ve kapatın (İşlem yaklaşık 7 dakika kadar sürebilir, bende çok sürmedi ekran kapandı)
  8. 4.start_add_english.bat - komut dosyasını çalıştırın ve kapatın. Web arayüzünü (192.168.31.1) Çince sürümünü İngilizce'ye çevirir.
  9. sysupgrade.zip dosyasının içindeki sysupgrade.bin dosyasını \data klasörüne kopyalayın.
  10. 5.start_write_OS1.bat dosyasını çalıştırın. Komut dosyası, veri dizinindeki sysupgrade.bin dosyasını alır ve yönlendiriciye yazar.. Ürün yazılımından sonra yönlendirici yeniden başlatılır. Bu işlem 10 dakika kadar sürecektir CMD ekranında. 10 dakikadan sonra CMD ekranı kapanmazsa ya da herhangi bir tepki vermezse CMD ekranını kapatabilirsiniz.
  11. Reset düğmesini 51 saniye kadar basılı tutun. Çince yazılımını sıfırlayın, ürün yazılımını değiştirip yönlendiriciye yükledikten sonra, sıfırlama işlemi için 51 saniye boyunca reset düğmesini basılı tutun
  12. Yeniden başlattıktan sonra, yönlendiricinin ilk kurulumuna kadar İnternet görünmez.
  13. Güç kablosunu çıkartın 10 saniye sonra takın. Mavi ışıklar yandıktan sonra bilgisayardan kurulumu yapabilirsiniz.
  14. Kurulumu yaptıktan sonra Mi Wifi uygulamasının verilerini temizleyip giriş yapabilirsiniz, Router'a bağlı tüm cihazları görecektir ve istediğiniz ayarı yapabileceksiniz

Evet arkadaşlar konudaki işlemleri yaptıktan sonra sorunsuz en stabil sürüme geçiş yapabilirsiniz (09.11.2020 güncelleme)

Nasıl Güncellenir

• Bin dosyasını yukarıdan indirin zipten ayıklayın
  • Web tarayıcısından Mi Router kontrol panelini ( ) açın
  • Ayarlar> sistem yükseltme> manuel olarak yükseltme seçeneğine gidin
  • İndirilen miwifi_r4a_all_03233_3.0.24_INT.bin dosyasını seçin, ardından Şimdi güncelle düğmesine tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Ekran Görüntüleri :
Mi Wifi yazılımı yüklemeden önce (Cihazları görmüyor hiçbir ayar yapılmıyor)

192.168.31.1 Web Arayüzü (çince)

Yazılım sonrası Web arayüzü

Yazılım sonrası Mi Wifi uygulaması ( Sorunsuz tüm cihazlar görünüyor)
Kardes eline sağlık çok detaylı anlatmışsın. Ben bu ürünü yeni aldım yan odada bağlantı cok ama çok zayıflıyor. Bu dediklerini yapınca iletim gücü artar mı

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Kardes eline sağlık çok detaylı anlatmışsın. Ben bu ürünü yeni aldım yan odada bağlantı cok ama çok zayıflıyor. Bu dediklerini yapınca iletim gücü artar mı
Denemek lazım hocam fakat çalışan cihazı bozmayin

Üst Alt