Rehber Xiaomi Redmi Note 6 Pro - VoWifi Aktivasyonu

• Konbuyu başlatan mmengi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 206
  • Görüntüleme 43K

samettoker

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Narkoz
Konular
1
Bu cihazı kullanmamdan ve bu cihaza mahsus efs işlemleri için root gerektirmediğinden bu konuyu ayrı açmak istedim. Vowifi aktivasyonu için Turkcell ve Vodafone abonesi olmanız Volte servisinin açık ve kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Telefonunuzun "Geliştirici seçenekleri" kısmına girerek "USB hata ayıklama" özelliğini açmalısınız ve telefonu bilgisayara usb kablo ile bağlamalısınız. Ekte verdiğim tool u bilgisayarınıza indirdikten sonra arşivi bir klasöre çıkartınız. Klasör içerisindeki install dosyasını çalıştırdığınızda gerekli EFS dosyalarını telefonunuza kopyalayacaktır. Kopyalama işlemi sırasında sizden iki kere bir tuşa basmanız istenecektir. Kopyalama başarılı ise bu şekilde bir ekranla karşılaşmış olmanız gerekmektedir daha sonra telefonunuzu yeniden başlatmalısınız.. Eğer bir hata alırsanız bilgisayarınızda .NET Framework 4.7.2 yüklü olmadığından olabilir linkini aşağıda veriyorum kurulum için.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Vowifi menüsünü aktif etmek için *#*#869434#*#* kodunu numara çeviriciden girdiğinizde "vowifi carrier check was disabled" cevabını almalısınız enable cevabı alırsanız kodu tekrar giriniz. Ayarlar bölümünde "SIM kartlar & mobil ağlar" kısmında ilgili operatör özelliklerine girdiğinizde "Wi-Fi Kullanarak arama yapın" kısmını aktif edip açılan "Ağ tercihleri" kısmından "Wi-Fi tercih et" demelisiniz. bu ayarı seçtiğinizde wifi ye bağlı olduğunuz sürece vowifi servisine bağlanırsınız. Eğer "mobil ağları tercih et" seçeneğini seçerseniz mobil ağ ulaşılamaz(hat çekmediği yada uçak modu) ve wifi ye bağlı iseniz vowifi servisine bağlanırsınız. Vowifi servisini kullanırken operatör bağımsız istediğiniz numara ile bu servis üzerinden görüşebilirsiniz sms gönderebilirsiniz. Ücretlendirme paketinizdeki normal tarifeler üzerinden yapılacaktır.

NOT: Bazı durumlarda geliştirici seçeneklerinde "USB hata ayıklama" açık görünmesine rağmen adb bağlantısı sağlanamayabiliyor bu yüzden bu seçeneği kapatıp tekrar açmak gerekebiliyor işlem yapmadan önce.

.NET Framework 4.7.2
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/net-framework-zip.40173/
USB Drivers
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/qualcomm_usb_drivers-zip.19458/
mmengi hocam, Resmi Note 6 Pro telefon için EVS Disabled gibi aynı yöntemle yapabileceğim VoWifi_Disabled dosyaları da var mı yedeğinde. Şimdiden teşekkürler.

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2

Ekli dosyalar

• VOWIFI_DISABLE_TULIP.zip
    1,1 MB · Görüntüleme: 14

ozkan16

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 3
Konular
5
Her zaman aktif olmuyor volte ve 4.5 g aktif olmasına rağmen

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Her zaman aktif olmuyor volte ve 4.5 g aktif olmasına rağmen
Vowifi nin çalışması için volte yada 4.5G ye ihtiyaç yok. Aktif olmadığı durumlarda wifi ağıyla ilgili port problemi olabilir.

Not: Volte ve 4.5G ye ihtiyaç yok dememdeki kasıt; Operatör tarafından volte servisinizin aktif olması gerekiyor ama vowifi kullanacağınızda volte de olmanıza gerek yok. Yurt dışında roaming durumunda yada telefonun hiç çekmediği yerde vowifi yi çalıştırabilirsiniz.

Son düzenleme:

ozkan16

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 3
Konular
5
Vowifi nin çalışması için volte yada 4.5G ye ihtiyaç yok. Aktif olmadığı durumlarda wifi ağıyla ilgili port problemi olabilir.

Not: Volte ve 4.5G ye ihtiyaç yok dememdeki kasıt; Operatör tarafından volte servisinizin aktif olması gerekiyor ama vowifi kullanacağınızda volte de olmanıza gerek yok. Yurt dışında roaming durumunda yada telefonun hiç çekmediği yerde vowifi yi çalıştırabilirsiniz.
Evde çalışıyor fakat dükkanda aktif olmuyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok uğraştıcı ya volte gibi hemen açılsa. :D
10 saniye de halloluyor drunk~~

gokhansozumcetin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gokhan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
0
Bende hiçbir hata vermemesine rağmen , menü içinde seçeneği aktifleştirmeme rağmen , uçak modunu açsam da
seçeneklerde pasif görünüyor. Uçak modu kapalı iken seçilebiliyor ama çalışmıyor.

gyeltekin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Günhan
Cihazım
Note 7
Konular
0
Arkadaşlar bugün update sonrası vowifi özelliği kayboldu. Verilen dosya ile işlemi tekrarladım, cihaza restart attıktan sonra tekrar geldi. Güncelleme sonrası vowifi özelliği aktif olmazsa işlemi tekrarlamak çare oluyor. Eğer kişisel bilgisayarınızsa zaten driverlar falan kurulu oluyor. İyi kullanmalar.

aknozsoy57

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akın Özsoy
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
IT Dİzayn Etiket
Konular