Rehber Xiaomi Redmi Note 6 Pro - VoWifi Aktivasyonu

• Konbuyu başlatan mmengi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 206
  • Görüntüleme 43K

mutlurecp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
6
Bende neden olmamış olabilir hocam?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

benaga

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Mı 6
Konular
0
Bu cihazı kullanmamdan ve bu cihaza mahsus efs işlemleri için root gerektirmediğinden bu konuyu ayrı açmak istedim. Vowifi aktivasyonu için Turkcell ve Vodafone abonesi olmanız Volte servisinin açık ve kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Telefonunuzun "Geliştirici seçenekleri" kısmına girerek "USB hata ayıklama" özelliğini açmalısınız ve telefonu bilgisayara usb kablo ile bağlamalısınız. Ekte verdiğim tool u bilgisayarınıza indirdikten sonra arşivi bir klasöre çıkartınız. Klasör içerisindeki install dosyasını çalıştırdığınızda gerekli EFS dosyalarını telefonunuza kopyalayacaktır. Kopyalama işlemi sırasında sizden iki kere bir tuşa basmanız istenecektir. Kopyalama başarılı ise bu şekilde bir ekranla karşılaşmış olmanız gerekmektedir daha sonra telefonunuzu yeniden başlatmalısınız.. Eğer bir hata alırsanız bilgisayarınızda .NET Framework 4.7.2 yüklü olmadığından olabilir linkini aşağıda veriyorum kurulum için.

Vowifi menüsünü aktif etmek için *#*#869434#*#* kodunu numara çeviriciden girdiğinizde "vowifi carrier check was disabled" cevabını almalısınız enable cevabı alırsanız kodu tekrar giriniz. Ayarlar bölümünde "SIM kartlar & mobil ağlar" kısmında ilgili operatör özelliklerine girdiğinizde "Wi-Fi Kullanarak arama yapın" kısmını aktif edip açılan "Ağ tercihleri" kısmından "Wi-Fi tercih et" demelisiniz. bu ayarı seçtiğinizde wifi ye bağlı olduğunuz sürece vowifi servisine bağlanırsınız. Eğer "mobil ağları tercih et" seçeneğini seçerseniz mobil ağ ulaşılamaz(hat çekmediği yada uçak modu) ve wifi ye bağlı iseniz vowifi servisine bağlanırsınız. Vowifi servisini kullanırken operatör bağımsız istediğiniz numara ile bu servis üzerinden görüşebilirsiniz sms gönderebilirsiniz. Ücretlendirme paketinizdeki normal tarifeler üzerinden yapılacaktır.

NOT: Bazı durumlarda geliştirici seçeneklerinde "USB hata ayıklama" açık görünmesine rağmen adb bağlantısı sağlanamayabiliyor bu yüzden bu seçeneği kapatıp tekrar açmak gerekebiliyor işlem yapmadan önce.

.NET Framework 4.7.2
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/net-framework-zip.40173/
USB Drivers
https://forum.miuiturkiye.net/dosyalar/qualcomm_usb_drivers-zip.19458/
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bende mi6 var onun için bir önerin varmı

benaga

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Mı 6
Konular
0
Bende mi 6 var vermiş olduğun dosyaları indirdim fakat komut dosyasındaki yükleme başarısız dosyalar var ama dosyaları yüklemiyor

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Bende mi 6 var vermiş olduğun dosyaları indirdim fakat komut dosyasındaki yükleme başarısız dosyalar var ama dosyaları yüklemiyor
Mi6 için aşağıdaki yöntemi denemelisiniz.

Rehber - MIUI VoWiFi-VoLTE Çalıştırma Rehberi(Root Gerektirmez)[Tüm Cihazlar]

benaga

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Mı 6
Konular
0
özür dilerim bakmadan araştırdım telefonum mi6 miu 10,3,4,0 sürümde en güncel hali buymuş yeni taşındığım evde telefon çekmiyor vowifi şart eğer yapmam gerekenleri sırasıyla detaylı yazarsanız çok sevinirim ayrıca telefonum türkiye kayıtlı garantisi bitti gerçi ama yinede içindeki romu değiştirmem gerekiyorsa beni üzmeyecek bir rom yükleyebilirim sorun olmaz

Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
özür dilerim bakmadan araştırdım telefonum mi6 miu 10,3,4,0 sürümde en güncel hali buymuş yeni taşındığım evde telefon çekmiyor vowifi şart eğer yapmam gerekenleri sırasıyla detaylı yazarsanız çok sevinirim ayrıca telefonum türkiye kayıtlı garantisi bitti gerçi ama yinede içindeki romu değiştirmem gerekiyorsa beni üzmeyecek bir rom yükleyebilirim sorun olmaz
Linkini verdiğim konuda detaylı anlatımı mevcut denediniz mi?

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Linkini verdiğim konuda detaylı anlatımı mevcut denediniz mi?
Mi9t için vowifi calistiramiyoruz. Bu yöntemi mi9t için uygulayabilirmiyiz? Note 6 pro da sizin yöntemle yapmıştım.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt