Rehber Xiaomi Redmi Not 4X (SD 625) Bootloader Unlock Anlatım

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
Dogrulanamadi bir iki dakika bekleyin hatasını çözebilen varmı
dostum ben çözdüm onu mi 8 e dönerek çözebilirsin başkada çok zor eğer imei için uğraşacaksan 9 dan 8 arayüzüne dönmen lazım ben imei işini kendim 2 gün uğraştım bootloader kilidi açmadım sonunda yazdım forumdakiler sağ olsunlar hiç bilgi sahibi değiller ancak bir forumdan alıp buraya yapıştırıyorlar 1 aydan fazla oldu soruma cevap alamadım kendim çözdüm .

tonguc80

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tonguc
Cihazım
galaxy j1
Konular
0
Yaw ustam kusura bakma içimi dökecem. Arkadaş samsungun knox belasından kaçalım xiaomi ye sığınalım dedik düşünüyorum acaba hatamı ettik. Elimde global romlu bootloader locked 1 adet redmi note 4x var. Unlock yapmak istiyorum ki twrp kurabileyim, güç bela hesaba unlock yetkisini çince sitelerden alabildim. Biyer diyorki önce çin geliştirici romu yükle sonra unlock yap. Giriyorum çince developer yükleme sitesine diyorki önce bootloader unlock et. Ben unlock etmiş olsam çinin geliştirici romuyla ne işim olur. Telefonun updateinde geliştirici romuna zombi muamelesi yapıyor. XiaoMiFlash ile yine avuç avuç problem. İki tane win10 64bit bilgisayarım var. Biri cihazı görmez, öteki geliştirici romu beğenmez dosyaları bulamaz. Arkadaş ceket giymek için önce kravat takacan dediler diye araştırıyoruz diyolarki önce kravat takacan sonra ceket giyecen. İş bekara kız vermem haline geldi. Nerden başlamalıyım. Önce bootloader mi açacağız yoksa çin gelisitirici rom mu yükleyeceğiz. İki gündür uğraşıyorum bu nedir yahu. Ben radikal donanım ve yazılım için xiaomi cihaz satın aldım. Bi cfw yüklemek bu kadar dert olacaksa keşke almasaydım.
Kısaca başlangıç için bir yol gösterirseniz çok sevinirim!

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
dostum ben çözdüm onu mi 8 e dönerek çözebilirsin başkada çok zor eğer imei için uğraşacaksan 9 dan 8 arayüzüne dönmen lazım ben imei işini kendim 2 gün uğraştım bootloader kilidi açmadım sonunda yazdım forumdakiler sağ olsunlar hiç bilgi sahibi değiller ancak bir forumdan alıp buraya yapıştırıyorlar 1 aydan fazla oldu soruma cevap alamadım kendim çözdüm .
Hangi forum o ?

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
Yaw ustam kusura bakma içimi dökecem. Arkadaş samsungun knox belasından kaçalım xiaomi ye sığınalım dedik düşünüyorum acaba hatamı ettik. Elimde global romlu bootloader locked 1 adet redmi note 4x var. Unlock yapmak istiyorum ki twrp kurabileyim, güç bela hesaba unlock yetkisini çince sitelerden alabildim. Biyer diyorki önce çin geliştirici romu yükle sonra unlock yap. Giriyorum çince developer yükleme sitesine diyorki önce bootloader unlock et. Ben unlock etmiş olsam çinin geliştirici romuyla ne işim olur. Telefonun updateinde geliştirici romuna zombi muamelesi yapıyor. XiaoMiFlash ile yine avuç avuç problem. İki tane win10 64bit bilgisayarım var. Biri cihazı görmez, öteki geliştirici romu beğenmez dosyaları bulamaz. Arkadaş ceket giymek için önce kravat takacan dediler diye araştırıyoruz diyolarki önce kravat takacan sonra ceket giyecen. İş bekara kız vermem haline geldi. Nerden başlamalıyım. Önce bootloader mi açacağız yoksa çin gelisitirici rom mu yükleyeceğiz. İki gündür uğraşıyorum bu nedir yahu. Ben radikal donanım ve yazılım için xiaomi cihaz satın aldım. Bi cfw yüklemek bu kadar dert olacaksa keşke almasaydım.
Kısaca başlangıç için bir yol gösterirseniz çok sevinirim!

arkadaşım öncelikle miui 8 romu yüklersen kilidi açma ihtimalin yüzde 99 eğer miui 9 varsa sıkıntı olur sonrasında da windows 7 de denemeni öneririm kolay gelsin.
[doublepost=1521405513,1521405408][/doublepost]
forum falan yok baktım kilit açılmıyor fastboot modunda cihazın imeini düzelttim.
[doublepost=1521405605][/doublepost]
Dogrulanamadi bir iki dakika bekleyin hatasını çözebilen varmı

miui 8 romu yüklersen o hatadan kurtulursun.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Merhabalar.

"Hiçbir bilgi sahibi değiller" sözünüze istinaden yazıyorum. Hangi konuda yardım istemiştiniz? Ben yardım isteme amaçlı açtığınız bir konu göremedim malesef.

İkinci olarak başka herhangi bir forumdan herhangi bir içerik çalmıyoruz. Diğer forumlar bizden aldığı için aynı konuyu başka forumda görmüş olabilirsiniz. Açılış tarihine bakmanız size doğru bilgiyi verecektir.

Şu anda bulunduğunuz bu forum xiaomi hakkında Türkiye' deki en donanımlı insanların bulunduğu tek yer. Sizlere yardım etmekten mutluluk duyarız.

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Merhabalar,

Benim cihazımı ne yazık ki kısa süre önce hayalet ekran ve ekranda titreme sorunları nedeniyle garantiye gönderdim. Cihazım Redmi Note 4 modeli. Konuda paylaşılmış olan adb sürücüleri aynen uyumlumudur acaba Note 4 ile. Arasında bir fark olmadığı söylendiğinden merak ettim.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Merhabalar,

Benim cihazımı ne yazık ki kısa süre önce hayalet ekran ve ekranda titreme sorunları nedeniyle garantiye gönderdim. Cihazım Redmi Note 4 modeli. Konuda paylaşılmış olan adb sürücüleri aynen uyumlumudur acaba Note 4 ile. Arasında bir fark olmadığı söylendiğinden merak ettim.
Evet uyumludur. Adb bütün android cihazlarda aynıdır.

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Rica ederim. Bricksiz günlerde kullanmanız dileğiyle :)

Aslında geliştirme işlemlerinden ziyade sorunlu sürümler oluyor bazen biliyorsunuz bu bl kilidini eski sürümlere geri dönmek açısından açmayı düşünüyorum. Bl kilidi açıldıktan sonra eski sürümlere dönebileceğimiz belirtiliyor zira miui 9 dan örneğin miui 8'e sanırım buda mümkündür ? Zira cihazı tam anlamıyla keşfedemeden, kullanamadan cihaz garantiye gitti ne yazık ki ekran sorunlarından.

Üst Alt