Yardım xiaomi-nin güvenlik uygulamasını kaldırabilen var mı?

sertokus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
6.0,1
Cihazım
Mi 5s
Konular
13
Arkadaşlar xiaominin güvenlik uygulamasını gereksiz ve telefon için ağır buluyorum. Virüs temizleme olayı filan yalan dolan. Allah aşkına şimdiye kadar kaç virüs buldu. Otomatik başlama ayarları sıradan bir programla yapılabilir. Arka planda sürekli çalışmasına gerek yok. 10 dakika uyutma olayını da zaten greenify yapar diye tahmin ediyorum.

Ancak bir sorunum var. ben bu uygulamayı daha önce kaldırmayı denedim. kaldırdım da. ancak teli yeniden başlattığımda telefon miui 8 simgesinde takılı kaldı ve kesinlikle açılmadı. Sistem uygulamalarına baktığımda ise bir sürü security, guard vb uygulama ile karşılaşıyorum.

Bu uygulamayı nasıl kaldırabiliriz tam olarak.
Teşekkür ederim.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Bu ve bunun gibi Miui sistem uygulamalarını kaldırmak çok meşakkatli. Mesela Mi Market.
Rom içerisindeki dosyaları yeniden düzenlemeniz gerekiyor ki bu durum sizi OTA 'dan mahrum bırakır.
Ayrıca nerelerin düzenleneceğinide bilmeniz /bulmanız gerekli. Yoksa dediğiniz gibi, sadece apk kaldırırsanız sistem döngüye girer.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Güvenlik uygulaması içinde sadece virüs programı yok,telefonun doğru çalışması için gerekli diğer uygulamalar da mevcut ve bu miui sistemiyle entegre halde yani telefonunuzda sorun yaşamamak ve verimlilik açısından kaldırmanızı tavsiye etmem.Virüs bulma konusunda size katılıyorum ama programın gereksizliği konusunda malesef sizinle aynı fikirde değilim.

Oyla:

kral1213

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
9
çöp temizleme pil sıcaklık önlemi vb. çok faydalı virüs konusu olmasa da olur :) silmeni tavsiye etmem root vb. belki olur ama pek de faydalı olmaz

Oyla:

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
Siz kaldıramazsınız. Romu modlayıp bir şekilde kalktı diyelim sisteme entegre bir çok şey ona bağlı olduğu için düzgün çalışmayacaktır.

Oyla:

mertarinir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
Bişe sorucam kusura bakmayın konuyla alakasız ama konu açmayı bilmiyorum neyse ben bu sabah kalktım telefon parmak izi okumadı çalışmıyor ayrıca şarj da almıyor ayarlara giriyorum parmak izi diye bişe yok neden oldugunu biliyomusunz

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Bişe sorucam kusura bakmayın konuyla alakasız ama konu açmayı bilmiyorum neyse ben bu sabah kalktım telefon parmak izi okumadı çalışmıyor ayrıca şarj da almıyor ayarlara giriyorum parmak izi diye bişe yok neden oldugunu biliyomusunz
Telefonunuz mi5 sanırım bu sorunu birçok mi5 kullanıcısı yaşıyor.Sorunun neden kaynaklandığı henüz çözülememekle birlikte zamanala kendi kendine düzeliyor.Şarj konusuna gelince telefonu kapatıp açmayı deneyin düzelmez ise format atın.

Oyla:

mertarinir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
Telefonunuz mi5 sanırım bu sorunu birçok mi5 kullanıcısı yaşıyor.Sorunun neden kaynaklandığı henüz çözülememekle birlikte zamanala kendi kendine düzeliyor.Şarj konusuna gelince telefonu kapatıp açmayı deneyin düzelmez ise format atın.
Telefonu sürekli kapattım açtım şarjım da 13e düştü kapanacak birazdan napcam bilmiyom almıyo bi türlü şarj halbuki hiç bişe de olmamıştı gayet çalışıyodu

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Telefonu sürekli kapattım açtım şarjım da 13e düştü kapanacak birazdan napcam bilmiyom almıyo bi türlü şarj halbuki hiç bişe de olmamıştı gayet çalışıyodu
Telefon kapalı halde iken şarj almıyor mu? Eğer kilit açık ise fastboot ile rom atın.Format atmayın çünü şarjınız az format sırasında biterse sorun olabilir.

Oyla:

mertarinir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mert
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
0
Telefon kapalı halde iken şarj almıyor mu? Eğer kilit açık ise fastboot ile rom atın.Format atmayın çünü şarjınız az format sırasında biterse sorun olabilir.
Tamamdır şarjı hallettim parmak izi kendi kendine mi düzelir şimdi kurcalamiyim o zaman fazla

Oyla:
Üst Alt