Yardım xiaomi-nin güvenlik uygulamasını kaldırabilen var mı?

sertokus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
6.0,1
Cihazım
Mi 5s
Konular
13
Arkadaşlar xiaominin güvenlik uygulamasını gereksiz ve telefon için ağır buluyorum. Virüs temizleme olayı filan yalan dolan. Allah aşkına şimdiye kadar kaç virüs buldu. Otomatik başlama ayarları sıradan bir programla yapılabilir. Arka planda sürekli çalışmasına gerek yok. 10 dakika uyutma olayını da zaten greenify yapar diye tahmin ediyorum.

Ancak bir sorunum var. ben bu uygulamayı daha önce kaldırmayı denedim. kaldırdım da. ancak teli yeniden başlattığımda telefon miui 8 simgesinde takılı kaldı ve kesinlikle açılmadı. Sistem uygulamalarına baktığımda ise bir sürü security, guard vb uygulama ile karşılaşıyorum.

Bu uygulamayı nasıl kaldırabiliriz tam olarak.
Teşekkür ederim.

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Tamamdır şarjı hallettim parmak izi kendi kendine mi düzelir şimdi kurcalamiyim o zaman fazla
Daha önce bu sorunu yaşayanlar var dediğim gibi ve kendiliğinden düzeldiğini belirtmişler biraz bekleyin düzelecektir .

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Bişe sorucam kusura bakmayın konuyla alakasız ama konu açmayı bilmiyorum neyse ben bu sabah kalktım telefon parmak izi okumadı çalışmıyor ayrıca şarj da almıyor ayarlara giriyorum parmak izi diye bişe yok neden oldugunu biliyomusunz

Kendiliğinden düzelmez ise cihazı kapat. Cihaz kapalıyken ses kısma tuşu + açma kapatma düğmesine basarak cihazı aç. Açıldığında bir menüye girecek. O menüde "Fast Boot" yapabilirsin, o zaman düzelecektir.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Kendiliğinden düzelmez ise cihazı kapat. Cihaz kapalıyken ses kısma tuşu + açma kapatma düğmesine basarak cihazı aç. Açıldığında bir menüye girecek. O menüde "Fast Boot" yapabilirsin, o zaman düzelecektir.
Hocam bu yazdığınız tuş kombinasyonu Xiaomi cihazlarda işe yaramaz.Ses - ve güç tuşuna basarsanız cihaz fastboot moduna girer,ses + ve güç tuşuna basarsanız mi suite (twrp yüklü ise twrp moduna girer) moduna girer.Eğer bahsettiğiniz şey cihazı fastboot moduna almak ise sadece fastboot moduna alım tekrar telefonu başlatmak işe yaramaz.Fastboot modu cihaza yazılımsal müdahale modudur.

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Hocam bu yazdığınız tuş kombinasyonu Xiaomi cihazlarda işe yaramaz.Ses - ve güç tuşuna basarsanız cihaz fastboot moduna girer,ses + ve güç tuşuna basarsanız mi suite (twrp yüklü ise twrp moduna girer) moduna girer.Eğer bahsettiğiniz şey cihazı fastboot moduna almak ise sadece fastboot moduna alım tekrar telefonu başlatmak işe yaramaz.Fastboot modu cihaza yazılımsal müdahale modudur.
Hocan zaten ses kısma tuşu dedim, yani bu da ses- oluyor. Orada + işaretini ses kısma tuşuyla aynı anda açma kapa düğmesine basma anlamında kullandım. Fast Boot meselesine gelince, orada zaten "Fast Book yapabilirsin" diyerek fast boot yapması gerektiğini söylemişim. Tam olarak olarak hangi kısmına karşı çıktığınızı anlamadım?

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Bişe sorucam kusura bakmayın konuyla alakasız ama konu açmayı bilmiyorum neyse ben bu sabah kalktım telefon parmak izi okumadı çalışmıyor ayrıca şarj da almıyor ayarlara giriyorum parmak izi diye bişe yok neden oldugunu biliyomusunz
Eğer bu yazılanların hiç biri işe yaramaz ise, ya da ilk etapta başka bir yol denemek istersen, Güncelleyici (Updater)'ye gir, orada sağ üst te 3 nokta üst üste var, ona dokun, seçenekler açılacak. Oradan "Kurtarma Modu ile Yeniden Başlat" (Rebook with Recovery Mode) seçersen, bu da sorunu çözecektir.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Hocan zaten ses kısma tuşu dedim, yani bu da ses- oluyor. Orada + işaretini ses kısma tuşuyla aynı anda açma kapa düğmesine basma anlamında kullandım. Fast Boot meselesine gelince, orada zaten "Fast Book yapabilirsin" diyerek fast boot yapması gerektiğini söylemişim. Tam olarak olarak hangi kısmına karşı çıktığınızı anlamadım?
Estağfurullah hocam karşı çıktığım falan yok ama herkes rom atma,fastboot konularında tam bilgi sahibi olamayabiliyor.Daha açıklayıcı olmamız arkadaşların yanlış bişey yapmasını önler.Ayrıcca yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69
Estağfurullah hocam karşı çıktığım falan yok ama herkes rom atma,fastboot konularında tam bilgi sahibi olamayabiliyor.Daha açıklayıcı olmamız arkadaşların yanlış bişey yapmasını önler.Ayrıcca yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum.
:D Yanlışım varsa öğreneyim diye sordum. Ben teşekkürlerimi sunarım. Sizin gibi aktif giremiyorum foruma, ama girdiğimde siz ve diğer aktif arkadaşların yaptıklarını tek tek inceliyorum. Bütün Mi kullanıcılarına sizin ve diğer arkadaşların büyük desteği var. Bizim sizlere teşekkür etmemiz lazım.

Oyla:
Üst Alt