Yardım Xiaomi neden bu kadar kötüleşti

mekor

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi8
Konular
87
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu beta
Telefon Modeli
Mi8
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonu alalı 6-7 ay oldu ilk şu pile bakın Allah aşkına ya iphoneden şikayetçi idim pil konusunda bu ondan da beter çıktı . Global beta kullandım eu stabil kullandım son olarak ta şuan eu beta son sürüm kullanıyorum fakat hala aynı durum her seferinde temiz kurulumla geçip umut ettim düzelmesini bilen biri lütfen yardım etsin

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
F/P oranını öyle hesaplamak yanlış olur. Senin elinde 3500 tl var ve 2 tane 3500 tl lik telefonu alıp, sadece kamerasının sadece gece görüşünü kiyasliyorsun.
F/P hesaplanirken, işlemcisinden, ram ine, kamerasından bataryasına, Rom undan ekranına, malzeme kalitesine, estetiğine kadar topyekun bakarsin.
Kendim de bir xiaomi kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim, Xiaomi ürünlerinde biraz piyasaya oynuyor.
Evet telefonun kasası kaliteli bu yüzden ele alınca kalite hisside veriyor, ancak iç donanımların malzeme kalitesi berbat.
Evet kamera sensörü kaliteli, ancak lens kalitesi berbat.
Konu başlığındaki arkadaşa hak veriyorum, bataryanın yarılanma ömrü çok kısa. Kısa sürede verimliliğini yitiriyor. Telefonumu alalı henuz 5 ay olmadı., ilk zamanlarda çok rahat günü çıkarıyordu, kullanım tarzım aynı olmasına rağmen şuan gün ortasında şarj etmek zorunda kalıyorum. Bu kadar kısa sürede kendini yemez kaliteli bir batarya.
Kısacası ataların dediği gibi ucuz etin yahnisi olmaz. Xiaomi bize, istediklerimizi veriyor evet, ama gerisini koy veriyor :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dostum Xiaominin varisi gibi konusuyorsun :) Ne yani xiaomi kullanıcıları olarak Xiaomi ye kayıtsız şartsız iman mı etmemiz gerekiyor ?
Konu başlığında yazan olayı tasdik eden bir sürü kullanıcı var. Birşey iyiyse iyidir kötüyse kötüdür duygusal bakmamak lazım
Tamam bende onu demek istiyorum ben sadece kamera konusunda ki başarısını yazdım. Kamera konusunda ki fp den bahsettim. Batarya konusunda ilk mesajımda bende dedim batarya kalitesi Berbat diye. Ben kötü yönlerini eleştiririm ama iyi yönlerininde hakkını yemem. Aslında aynı konuları savunuyoruz sadece kamera konusunda zirveye oynamıyor diyince bende aynı fiyat segmentinde en iyi olduğunu savundum.

Oyla:

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
F/P oranını öyle hesaplamak yanlış olur. Senin elinde 3500 tl var ve 2 tane 3500 tl lik telefonu alıp, sadece kamerasının sadece gece görüşünü kiyasliyorsun.
F/P hesaplanirken, işlemcisinden, ram ine, kamerasından bataryasına, Rom undan ekranına, malzeme kalitesine, estetiğine kadar topyekun bakarsin.
Kendim de bir xiaomi kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim, Xiaomi ürünlerinde biraz piyasaya oynuyor.
Evet telefonun kasası kaliteli bu yüzden ele alınca kalite hisside veriyor, ancak iç donanımların malzeme kalitesi berbat.
Konu başlığındaki arkadaşa hak veriyorum, bataryanın yarılanma ömrü çok kısa. Kısa sürede verimliliğini yitiriyor. Telefonumu alalı henuz 5 ay olmadı., ilk zamanlarda çok rahat günü çıkarıyordu, kullanım tarzım aynı olmasına rağmen şuan gün ortasında şarj etmek zorunda kalıyorum. Bu kadar kısa sürede kendini yemez kaliteli bir batarya.
Kısacası ataların dediği gibi ucuz etin yahnisi olmaz. Xiaomi bize, istediklerimizi veriyor evet, ama gerisini koy veriyor :)

Dostum Xiaominin varisi gibi konusuyorsun :) Ne yani xiaomi kullanıcıları olarak Xiaomi ye kayıtsız şartsız iman mı etmemiz gerekiyor ?
Konu başlığında yazan olayı tasdik eden bir sürü kullanıcı var. Birşey iyiyse iyidir kötüyse kötüdür duygusal bakmamak lazım

Hocam siz ne derseniz deyin, eleştiriyi kaldıramayan bir sürü insan var burda. Eminim Xiaomi ceo suna bu problemleri anlatsan adam belki anlar ama burda maalesef onu anlamayacak bir çok kişi var. Kar ortağı, borsada hisse sahibi olduğundan şüpheleniyorum bazılarının :)

Ayrıca söylediklerinizde sonuna kadar arkasındayım.

Oyla:
Üst Alt