Yardım Xiaomi neden bu kadar kötüleşti

mekor

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi8
Konular
87
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu beta
Telefon Modeli
Mi8
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonu alalı 6-7 ay oldu ilk şu pile bakın Allah aşkına ya iphoneden şikayetçi idim pil konusunda bu ondan da beter çıktı . Global beta kullandım eu stabil kullandım son olarak ta şuan eu beta son sürüm kullanıyorum fakat hala aynı durum her seferinde temiz kurulumla geçip umut ettim düzelmesini bilen biri lütfen yardım etsin

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Mi serisi telefon alıp batarya performansı beklemek en baştan yanlıştır... Hem pastam dursun, hem karnım doysun olmuyor işte.
bence yanlış düşünce. xiaomi kutudaki kulaklıktan su geçirmezlik gibi ince özelliklerden kısarak fiyatını düşürüyor. tamam kar oranı düşük diğer firmalara göre ama kıstığı ufak tefek bizim için önemsiz detaylarda var. mesela kamera maliyetli iş ve hiç bi xiaomi modelide tepeye oynayamadı henüz. diğer markalarında performanlı modelleri var ama pilleri güzel oluyor.

seneye mi serisinin fiyatları artacak. bize redmi kalacak gibi gözüküyor. mate20 p30 s10+ bunlara baktım 4bin üzeri mah değerleri var. belki seneyede xiaomi bu yönde de atılım yapar ama fiyatları kesin uçacak

bu arada extrem bi batarya skorundan bahsetmiyorum ben yanlış anlaşılma olmasın min 5.5-7 arası skor bana göre mi serisi için yeterli.

Son düzenleme:
Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
bence yanlış düşünce. xiaomi kutudaki kulaklıktan su geçirmezlik gibi ince özelliklerden kısarak fiyatını düşürüyor. tamam kar oranı düşük diğer firmalara göre ama kıstığı ufak tefek bizim için önemsiz detaylarda var. mesela kamera maliyetli iş ve hiç bi xiaomi modelide tepeye oynayamadı henüz. diğer markalarında performanlı modelleri var ama pilleri güzel oluyor.

seneye mi serisinin fiyatları artacak. bize redmi kalacak gibi gözüküyor. mate20 p30 s10+ bunlara baktım 4bin üzeri mah değerleri var. belki seneyede xiaomi bu yönde de atılım yapar ama fiyatları kesin uçacak

bu arada extrem bi batarya skorundan bahsetmiyorum ben yanlış anlaşılma olmasın min 5.5-7 arası skor bana göre mi serisi için yeterli.
Son paragraf, benim yazdıklarım ile aynı doğrultuda... Katılmıyorum derken, aynı şeyi yazmışsın teşekkürler... Ayrıca, bana katılıp katılmaman hiç önemli değil, çünkü bu durum var olan bir gerçek... :)

Oyla:

gelecek3535

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
matematikci
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
2
redmi note 6 pro 3 aydir kullaniyorum 8 saatten asagi sure almadim,hersey var facebook oyun su bu,daha once redmi note 4 vardi o da iyiydi.redmi tavsiye ederim yada 4000 mah pili olan telefonlar ,mi alsaydim eger mi8 se alirdim yada poco f1 alirdim.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Planlı eskitme politikasıdır. Yeni çıkan bir cihazda pil performansı süperken onun bir üst versiyonu çıktığında pil performansında gözle görülür bir düşüş meydana gelir. Yeni pil de taksan eski performansa ulaşamazsın. Redmi note 4 ten örnek verecek olursak ilk çıktığı zamanlar 11 saat ekran süresi görenler şimdi 6-7 saat anca görüyorlardır. Ben cihazı ilk aldığımda iki günde bir taktığım alet şuan her gün cihazı şarja takmak zorunda kalıyorum. Günü çıkarıp 5 saatin altına düşmeyenler öpüp başınıza koyun.

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Son paragraf, benim yazdıklarım ile aynı doğrultuda... Katılmıyorum derken, aynı şeyi yazmışsın teşekkürler... Ayrıca, bana katılıp katılmaman hiç önemli değil, çünkü bu durum var olan bir gerçek... :)
bu gerçeği kabullenmemek lazım diyorum bende :D fiyatı ucuzsa xiaominin kıstıkları özelliklerinden dolayı. yani diğer markaların amiral gemileri 4bin mah iken xiaomi değilse fiyatından dolayı diyemeyiz.

son paragrafta başka markalarda kullanıp bildiğim için o sürenin ideal oldunu söylemek istedim :) ama bataryasını biraz daha artırsa daha iyi sonuçlarda alabiliriz.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Planlı eskitme politikasıdır. Yeni çıkan bir cihazda pil performansı süperken onun bir üst versiyonu çıktığında pil performansında gözle görülür bir düşüş meydana gelir. Yeni pil de taksan eski performansa ulaşamazsın. Redmi note 4 ten örnek verecek olursak ilk çıktığı zamanlar 11 saat ekran süresi görenler şimdi 6-7 saat anca görüyorlardır. Ben cihazı ilk aldığımda iki günde bir taktığım alet şuan her gün cihazı şarja takmak zorunda kalıyorum. Günü çıkarıp 5 saatin altına düşmeyenler öpüp başınıza koyun.
Tam olarak durum bu. Teşekkürler... Redmi Note 4x telefonum var ve Aralık ayından itibaren güncelleme almıyor ve batarya performansından memnunum, 9-11 saat ekran süresi alıyorum. Fakat, güncelleme verilmiş olsaydı bu rakamlar, güzel bir nostalji olarak kalırdı...

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Burada konu yazan sayısı belli xiaomi nin satış rakamları belli. Mi6 ilk çıktığında aldım halen aynı şarj süresi ile kullanıyorum. Sanki başka markalar batarya konusunda farklı. Huawei xiaomiden daha kötü bence. Samsung bir günü çıkartan 4000mah altında hangi telefonu var Allah aşkına. Sadece batarya süresi ile xiaomi yi yargılıyorsanız 10000mah lik bataryaya sahip telefonlar var onlardan alın şikayet eden arkadaşlar.. saygılarr herkese..

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bir de klasman dışı ve en alt kategoride Max serileri var hocam8=)haha--

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Batarya performansı ile kıyas yaparsak, Max serisi tasnif dışı kalır hocam, kıyas kabul etmez... Onun bu konuda heykelini dikmeye beton yetmez... inlove~~

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90

Kamera konusunda nasıl zirveye oynamadı. Benim xiaomi mi 8 cihazım leica lensli 1.6 diyaframa sahip huawei mate 10 pro dan gece çekimi dahil daha iyi işler çıkarıyor.

Oyla:

Nymphaea Caerulea

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
5
Kamera konusunda nasıl zirveye oynamadı. Benim xiaomi mi 8 cihazım leica lensli 1.6 diyaframa sahip huawei mate 10 pro dan gece çekimi dahil daha iyi işler çıkarıyor.
Aşırı abartmışsın hocam. Forumda bir konu açmıştım xiaominin lens üreticisi kim diye. Berbat kalitede lensleri var, berraklik ve sağlamlık konusunda çöp diyebiliriz, sensörler fena değil genel olarak sony sensörler kullanılıyor ancak lens saniyorum sunny lensler ve o lenslere yanlisliklada olsa sakin dokunmayin :) Leica lens nirdeee xiaominin sunny si nirde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Burada konu yazan sayısı belli xiaomi nin satış rakamları belli. Mi6 ilk çıktığında aldım halen aynı şarj süresi ile kullanıyorum. Sanki başka markalar batarya konusunda farklı. Huawei xiaomiden daha kötü bence. Samsung bir günü çıkartan 4000mah altında hangi telefonu var Allah aşkına. Sadece batarya süresi ile xiaomi yi yargılıyorsanız 10000mah lik bataryaya sahip telefonlar var onlardan alın şikayet eden arkadaşlar.. saygılarr herkese..
Misyoner cevap vermişsin. Konu yazan sayısı ile satış rakamları ile batarya kalitesi arasında nasıl bağlantı kurabiliyorsunuz? Kaç kişi telefon satın alırken batarayasına bakıyor

Oyla:
Üst Alt