Yardım Xiaomi neden bu kadar kötüleşti

mekor

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi8
Konular
87
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu beta
Telefon Modeli
Mi8
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonu alalı 6-7 ay oldu ilk şu pile bakın Allah aşkına ya iphoneden şikayetçi idim pil konusunda bu ondan da beter çıktı . Global beta kullandım eu stabil kullandım son olarak ta şuan eu beta son sürüm kullanıyorum fakat hala aynı durum her seferinde temiz kurulumla geçip umut ettim düzelmesini bilen biri lütfen yardım etsin

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Eu betadayim durum bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-07-18-01-08-833_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-06-07-18-01-08-833_com.miui.securitycenter.png
    72,9 KB · Görüntüleme: 14
Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Ben bir telefonun batarya performansı açısından ilk günki performansını 2 yıl koruyabileceği kanısındayım. 2017 de aldığım Mi 5s telefonumdan örnek veriyim. İlk aldığımda global stabilde 4- 5 saat ekran süresi alırken bu süre zamanla 3.5 saatlere düştü.Sonra malum rom root islerine girdikten sonra cok degisken süreler aldım. Mesela masik romda 6 saati gördüğüm oldu. Batarya performansı açısından çok övülen eu beta da 3 saati geçemedim. Epic rom da yine 4-5 saatleri gördüm ancak performans yeterli değildi. Son olarak miui ct romda 6 saatleri tekrar görür oldum. Yani diyeceğim o ki donanım yeterli olurken yazılım bu donanımı kaldırmayabiliyor.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Aşırı abartmışsın hocam. Forumda bir konu açmıştım xiaominin lens üreticisi kim diye. Berbat kalitede lensleri var, berraklik ve sağlamlık konusunda çöp diyebiliriz, sensörler fena değil genel olarak sony sensörler kullanılıyor ancak lens saniyorum sunny lensler ve o lenslere yanlisliklada olsa sakin dokunmayin :) Leica lens nirdeee xiaominin sunny si nirde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Misyoner cevap vermişsin. Konu yazan sayısı ile satış rakamları ile batarya kalitesi arasında nasıl bağlantı kurabiliyorsunuz? Kaç kişi telefon satın alırken batarayasına bakıyor
Abartma değil mate 10 pro ve mi 8 telefonum var her türlü kıyas yapabiliriz. Bu konudada iddia ederim. Özelikle geceleri instagrama bir hikaye atın, farki anlarsınız.

Oyla:

Nymphaea Caerulea

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
5
Abartma değil mate 10 pro ve mi 8 telefonum var her türlü kıyas yapabiliriz. Bu konudada iddia ederim. Özelikle geceleri instagrama bir hikaye atın, farki anlarsınız.
Hangi telefon ile hangi şekilde kıyasladığınızı bilmiyorum. Herhangi bir problemi olmayan mate 10 pro ve mi 8 i yan yana koyun, aynı kompozisyona aynı diyafram açıklığı, aynı iso değeri ve aynı pozlama süresiyle fotoğraflarınızı çekin, leica lensin farkını görürsünüz.

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hangi telefon ile hangi şekilde kıyasladığınızı bilmiyorum. Herhangi bir problemi olmayan mate 10 pro ve mi 8 i yan yana koyun, aynı kompozisyona aynı diyafram açıklığı, aynı iso değeri ve aynı pozlama süresiyle fotoğraflarınızı çekin, leica lensin farkını görürsünüz.
Tamam bende aynı şekilde kıyas yaptım. Farklı ortamda demedim. Gece video çekiminde özellikle büyük fark var. İspatda edebilirim. Ve belirtirmek isterim ki huawei mate 10 pro hala mi 8 den daha pahalı.

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Aşırı abartmışsın hocam. Forumda bir konu açmıştım xiaominin lens üreticisi kim diye. Berbat kalitede lensleri var, berraklik ve sağlamlık konusunda çöp diyebiliriz, sensörler fena değil genel olarak sony sensörler kullanılıyor ancak lens saniyorum sunny lensler ve o lenslere yanlisliklada olsa sakin dokunmayin :) Leica lens nirdeee xiaominin sunny si nirde

Misyoner cevap vermişsin. Konu yazan sayısı ile satış rakamları ile batarya kalitesi arasında nasıl bağlantı kurabiliyorsunuz? Kaç kişi telefon satın alırken batarayasına bakıyor
Böyle bir konu başlığı ile konu açmak bile saçma ama neyse.. benim kurduğum bağlantıyı anlayamayan anlayamıyorsa ben ne yapayım..belki de ben anlatamamışımdır..

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28

yahu mate10 pro zaten huawei nin atılım yaptığı telefon birincisi bu. ikinciside mate10 üzerine p20 çıktı mate 20 çıktı p30 çıktı. xiaomi mi 9 şuan p30pro yada samsung s10 un karşısına çıkabiliyor mu ? benim bahsettiğim bu. xiaomi 1-2 sene geriden geliyor çöp telefonda üretmiyor. her cihazın bi fiyatı var sonuçta şurda kaç kişi her 6 ayda bir telefon değiştiriyor. 1 sene öncesinin p20pro suda çok iyi kameraya sahip s9da . Dikkat çekmek istediğim nokta bi teknolojik gelişme ilk çıktığında pahalıdır. huawei samsung bu yüzden ilk kullananlar olarak pahalı oluyor ve o sene önde oluyor.

şuan dxo ya göre konuşursakta mi 9 en iyi video çeken telefon(değişti ise takip etmedim). seneyede zirveye oynayabilir diye düşünüyorum çünkü herkes biliyodur görmüştür xiaominin açıklamasını. fiyatları artıracağız ve ara model çıkarmayacağız dedi. yani bu sene çıkan mi 9 SE serisi seneye olmayabilir. Seneyede su geçirmez kablosuz şarj vb. tüm donanımların olduğu kamerada da o zaman çıkacak rakipleriyle beraber zirveye oynayacak bi telefon görebiliriz. Fiyatıda sağlam olur

ayrıca mi8 ile mate10 pro arasında 2 puan gözüküyor dxomarkta. eğer öyle ise mi8 daha iyidir. çünkü mate10 serisinin video performansı kötüydü.

Tamam bende aynı şekilde kıyas yaptım. Farklı ortamda demedim. Gece video çekiminde özellikle büyük fark var. İspatda edebilirim. Ve belirtirmek isterim ki huawei mate 10 pro hala mi 8 den daha pahalı.
mate 10 pro videoda iyi değil. çıktığı sene almaya niyetlenmiştim fakat video performansı fotoğrafın yanında kötü diye söyleniyordu incelemelerinde. o yüzden mi8 puan olarak üstte ve video kıyası yaptıysanız normal bence sonuç

Son düzenleme:
Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
yahu mate10 pro zaten huawei nin atılım yaptığı telefon birincisi bu. ikinciside mate10 üzerine p20 çıktı mate 20 çıktı p30 çıktı. xiaomi mi 9 şuan p30pro yada samsung s10 un karşısına çıkabiliyor mu ? benim bahsettiğim bu. xiaomi 1-2 sene geriden geliyor çöp telefonda üretmiyor. her cihazın bi fiyatı var sonuçta şurda kaç kişi her 6 ayda bir telefon değiştiriyor. 1 sene öncesinin p20pro suda çok iyi kameraya sahip s9da . Dikkat çekmek istediğim nokta bi teknolojik gelişme ilk çıktığında pahalıdır. huawei samsung bu yüzden ilk kullananlar olarak pahalı oluyor ve o sene önde oluyor.

şuan dxo ya göre konuşursakta mi 9 en iyi video çeken telefon(değişti ise takip etmedim). seneyede zirveye oynayabilir diye düşünüyorum çünkü herkes biliyodur görmüştür xiaominin açıklamasını. fiyatları artıracağız ve ara model çıkarmayacağız dedi. yani bu sene çıkan mi 9 SE serisi seneye olmayabilir. Seneyede su geçirmez kablosuz şarj vb. tüm donanımların olduğu kamerada da o zaman çıkacak rakipleriyle beraber zirveye oynayacak bi telefon görebiliriz. Fiyatıda sağlam olur

ayrıca mi8 ile mate10 pro arasında 2 puan gözüküyor dxomarkta. eğer öyle ise mi8 daha iyidir. çünkü mate10 serisinin video performansı kötüydü.

mate 10 pro videoda iyi değil. çıktığı sene almaya niyetlenmiştim fakat video performansı fotoğrafın yanında kötü diye söyleniyordu incelemelerinde. o yüzden mi8 puan olarak üstte ve video kıyası yaptıysanız normal bence sonuç
İşte üzerine su çıktı bu çıktı diye bakarsanız yanlış düşünce olur. Senin elinde 3500 tl var diyelim. Bu paraya mi 8 alırsın ama p20 pro alamazsın o yüzden mate 10 pro ile kıyaslamak zorundasın. Biz buna f/p diyoruz

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
İşte üzerine su çıktı bu çıktı diye bakarsanız yanlış düşünce olur. Senin elinde 3500 tl var diyelim. Bu paraya mi 8 alırsın ama p20 pro alamazsın o yüzden mate 10 pro ile kıyaslamak zorundasın. Biz buna f/p diyoruz
bende şunu anlatıyorum. para olarak sorunun yok. benim telefonum en iyi kameraya sahip olsun en iyi fotoğrafı çekeyim diyorsun. önünde mi9 p30pro s10-5g var. gidip samsung yada huawei alıyorsun. ama eğer parasal olarak düşünürsen 1 sene daha bekleyeyim diyorsun ve seneye xiaomide o seviyede kamerası olan bi telefon çıkarıyor. fiyatıda 1 sene önce çıkmış olan samsung huawei den ucuz(buda zaten xiaominin politikası. kulaklık koymuyor su geçirmezlik koymuyor kar marjınıda biraz aşağı çekiyor doğal olarak sana F/P ürünü oluyor cihaz). teknolojiye erken erişmek daha pahalıdır.

shiftdeletenindi galiba bi videosunda da bahsediyordu. snadragonun bi işlemcisi yeni tanıtılmıştı. bu işlemciyle ilgili çıkacak ilk telefon xiaomi demişti ve şunuda söylemişti. diğer firmalarda çıkabilir tabi ama ilk çıkaran önemli çünkü bir kaç ay sonra aynı işlemciyi daha ucuza satacakları için bekleyebilirler yada eski yongayı kullanmayı tercih ederler demişti. Aynı şekilde LG g7 yada g6 oda çıktığı zaman bi önceki senin işlemcisini kullandı maliyeti düşürmek için.

Son düzenleme:
Oyla:

Nymphaea Caerulea

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
5
F/P oranını öyle hesaplamak yanlış olur. Senin elinde 3500 tl var ve 2 tane 3500 tl lik telefonu alıp, sadece kamerasının sadece gece görüşünü kiyasliyorsun.
F/P hesaplanirken, işlemcisinden, ram ine, kamerasından bataryasına, Rom undan ekranına, malzeme kalitesine, estetiğine kadar topyekun bakarsin.
Kendim de bir xiaomi kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim, Xiaomi ürünlerinde biraz piyasaya oynuyor.
Evet telefonun kasası kaliteli bu yüzden ele alınca kalite hisside veriyor, ancak iç donanımların malzeme kalitesi berbat.
Evet kamera sensörü kaliteli, ancak lens kalitesi berbat.
Konu başlığındaki arkadaşa hak veriyorum, bataryanın yarılanma ömrü çok kısa. Kısa sürede verimliliğini yitiriyor. Telefonumu alalı henuz 5 ay olmadı., ilk zamanlarda çok rahat günü çıkarıyordu, kullanım tarzım aynı olmasına rağmen şuan gün ortasında şarj etmek zorunda kalıyorum. Bu kadar kısa sürede kendini yemez kaliteli bir batarya.
Kısacası ataların dediği gibi ucuz etin yahnisi olmaz. Xiaomi bize, istediklerimizi veriyor evet, ama gerisini koy veriyor :)

Böyle bir konu başlığı ile konu açmak bile saçma ama neyse.. benim kurduğum bağlantıyı anlayamayan anlayamıyorsa ben ne yapayım..belki de ben anlatamamışımdır..
Dostum Xiaominin varisi gibi konusuyorsun :) Ne yani xiaomi kullanıcıları olarak Xiaomi ye kayıtsız şartsız iman mı etmemiz gerekiyor ?
Konu başlığında yazan olayı tasdik eden bir sürü kullanıcı var. Birşey iyiyse iyidir kötüyse kötüdür duygusal bakmamak lazım

Oyla:
Üst Alt