Rehber Xiaomi Miui Hesabı Şifresini Unutursanız Ne Yapacaksınız ?

Borayko

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bora
Cihazım
Xiaomi mi mix 2
Konular
0
Merhaba yardım lazım mi Max 2 telefonu 2 sene önce almış ama mi hesabı oluştururken ne şifre koyduğunu bilmiyor ve kurtarma e-postasi ve telefon numarası da yok telefona fabrika ayarlarına geri döndürmeye çalışıyorum o sırada unutulmuş şifreyi istiyor nasıl yapmam lazım ?

Ekli dosyalar

• IMG_20200525_013709.jpg
    IMG_20200525_013709.jpg
    116,9 KB · Görüntüleme: 18

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba yardım lazım mi Max 2 telefonu 2 sene önce almış ama mi hesabı oluştururken ne şifre koyduğunu bilmiyor ve kurtarma e-postasi ve telefon numarası da yok telefona fabrika ayarlarına geri döndürmeye çalışıyorum o sırada unutulmuş şifreyi istiyor nasıl yapmam lazım ?
Cihazın size ait olduğunu ispat eder delillerle birlikte Xiaomi ile irtibata geçip çalıntı korumayı devre dışı bırakabilirsiniz. Ya da yetkili hesaba sahip birisinden Mi ID'nizin blokesini kaldırtabilirsiniz. Forum tamircisi şeklinde arama yapabilirsiniz.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Kuzenimin telefonu Xiaomi (modelini hatırlayamadım), telefona koyduğu deseni unutmuş ve açamamış. Abisi de hard reset atınca, e-posta ve şifre ekranı gelmiş ve onu da unuttukları için cihazı açamamışlar. Bana getirdiler ve ben de tekrar hard reset attım. Yeni kurulum ekranı geldiğinde yeni desen veya şifre belirleyin diye bir seçenek geldi. Yeni deseni belirtince telefon açıldı.

Bu bir bug mı? Nedir böyle olmasının sebebi?

Doğan.ay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doğan Ay
Cihazım
mi6
Konular
0
Bu yöntemi biz bir abimizde kullandık mi5 telefonun micloud unutmuş ve telefonu sıfırlayıp şifre ekranında kalmış dediğine göre hesabına telefon numarasıda tanımlamamış.
şifre sıfırlama gönderdik lakin telefonun üstünden şifre okunmuyor başka telefona gönderip şifreyi aldık ve sıfırladık yeni şifre yaptırdık.
Daha sonra sıfırlama ekranında yeni şifreyi girerek açtık.

işin garip noktası hesaba telefon numarası tanımlanmamış telefon nasıl sıfırlama ile açıldı çünkü sıfırlama mesajı cep telefonuna geliyor.

Yani ben telefonu çalsam şifre sıfırlasam telefonu açabiliyorum

benim başıma da aynı sorun geldi telefonum bozuldu recoveryden sıfırladım fakat mi hesabımın şifresini bilmediğim için giriş yapamıyorum. sıfırlama şifresi de açmaya çalıştığım telefona geliyor ayrıca başka telefon numarasına sıfırlama şifresi göndermek istedim hata sms i alıyorum ne yapacağım hiç bilmiyorum

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
benim başıma da aynı sorun geldi telefonum bozuldu recoveryden sıfırladım fakat mi hesabımın şifresini bilmediğim için giriş yapamıyorum. sıfırlama şifresi de açmaya çalıştığım telefona geliyor ayrıca başka telefon numarasına sıfırlama şifresi göndermek istedim hata sms i alıyorum ne yapacağım hiç bilmiyorum
Hard reset attıktan sonra ilk açılışta ekran kilidi ayarlama bölümü gelmişti bizde. Eğer öyle bir yer geliyorsa oradan yeni bi kilit belirle. Tabi bu dediğim ekran deseni unutulmuş cihazda oldu.

TarikTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
mi4
Konular
0
evet bu sorunun cozumu var , tabıı telefon modelıne gore durum degısır.
fakat telefonun çalıntı olma ıhtımalıne karsı cok temkinli hareket etmek gerekıyor.
o yüzden bir acıklama yapmadım sımdıye kadar...
telefonun gercek sahıbı oldugunu ıspatlarsa o zaman yardımcı olabılırım.
Telefonu bir müşterimden takasa aldım mi 4 kutusu faturası herşeyi ile beraber ama oda mi hesabının şifresini bilmiyor ilişkilendirildiği görünen telefon numarasını mi com da şifremi unuttum kısmına yazıyoruz boyle bir hesap yok diyor ama telefonda ilişkilendirilen tel no şudur diyor onu giriyoruz öyle bir hesap yok diyor tıkanıp kaldık maturamız mevcut nasıl acabiliriz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Numara aynı ise kabul etmemesi enteresan. İnternet var değil mi? Bir de mobil veri ile deneyiniz.
Telefonu bir müşterimden takasa aldım mi 4 kutusu faturası herşeyi ile beraber ama oda mi hesabının şifresini bilmiyor ilişkilendirildiği görünen telefon numarasını mi com da şifremi unuttum kısmına yazıyoruz boyle bir hesap yok diyor ama telefonda ilişkilendirilen tel no şudur diyor onu giriyoruz öyle bir hesap yok diyor tıkanıp kaldık maturamız mevcut nasıl acabiliriz

Son düzenleme:

Veysa23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Veysel
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
fakat telefonun çalıntı olma ıhtımalıne karsı cok temkinli hareket etmek gerekıyor.
Hocam merhaba mi note 2 de ayni sorundan muzdaripim maili hatırlamıyorum. Telefon numarası da değişti. Ancak ürüne ait fatura mevcut cihaz benim cihazım sıfırlamak isteyince oldu. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

yusuf26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
mi5s
Konular
0
Merhaba benzer sıkıntım var. Şifre ekranında telefon numaram çıkıyor şifre alıyorum fakat kabul etmiyor. Hesap numarası farklı. Yardımcı olur musunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt