Rehber Xiaomi Mi6 Twrp Recovery + Xiaomi.eu Rom v.7.1 Kurulumu

ayhanalev

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Sideload ile romu yükledim şimdi telefon uçak modunda açılıp bana aşağıdaki yazıyı çıkartıyor ve user ve password soruyor başka hiçbirşey yapamıyorum :(
Bunu bilen var mı ?
thank you for helping make miui better
[doublepost=1523631275,1523631260][/doublepost]Sideload ile romu yükledim şimdi telefon uçak modunda açılıp bana aşağıdaki yazıyı çıkartıyor ve user ve password soruyor başka hiçbirşey yapamıyorum :(
Bunu bilen var mı ?
thank you for helping make miui better

ersinss

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
İcra Katibi
Konular
25
Öncelikle selamun aleyküm kardeşlerim abilerim. Cihazım MI6 6/64 versiyonu olup MIUI 9 Global beta 8.4.12 sürümünü kullanmaktayım BL kilidim açık. TWRP recovery de yüklü. Sorularım aşağıdadır ;
1-EU roma geçmeli miyim ?
2-Geçmeliysem twrp den hangi işlemleri yürütmem gerekiyor yani hangi factory seçenekleri ?
3-TWRP üzerinden aynı şekilde global beta güncellemesi yaparken uygulamalarım ve hafızamın gitmemesi için hangi format seçeneklerini seçmem gerekiyor ?
4-Wipe işlemini neden uyguluyoruz ve format kısmındaki dalvik vs deninlenlerin hangileri uygulamalar ve hafızamızı siliyor ?

Baya kaptırdım yardımcı olacak üstadlara şimdiden teşekkürler. Saygılar ..

goday

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olgaç
Cihazım
İphone 6s
Konular
4
Öncelikle selamun aleyküm kardeşlerim abilerim. Cihazım MI6 6/64 versiyonu olup MIUI 9 Global beta 8.4.12 sürümünü kullanmaktayım BL kilidim açık. TWRP recovery de yüklü. Sorularım aşağıdadır ;
2-Geçmeliysem twrp den hangi işlemleri yürütmem gerekiyor yani hangi factory seçenekleri ?
3-TWRP üzerinden aynı şekilde global beta güncellemesi yaparken uygulamalarım ve hafızamın gitmemesi için hangi format seçeneklerini seçmem gerekiyor ?
4-Wipe işlemini neden uyguluyoruz ve format kısmındaki dalvik vs deninlenlerin hangileri uygulamalar ve hafızamızı siliyor ?

Ben de Mi6'ya yeni geçtiğim için cevapları dört gözle bekliyorum. Daha SİM kart takmadan bu işlemleri yapıp başlamak istiyorum.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

Aleyküm selam

1. Xiaomi Eu roma geçip geçmemek size kalmış bir şey resmi romda herhangi bir sorun yaşamıyorsanız kalabilirsiniz.

2. Xiaomi eu romunu kurmak istiyorsanız öncelikle cihaza twrp recovery kurmanız lazım mi6 bölümünde konusu mevcut.

3. Twrp recovery üzerinden full rom kurduğunuzda cihaz komple sıfırlanır yedek almanız lazım.

4. Wipe işlemleri diğer romdan kalıntı kalmaması için yapılan işlemlerdir wipe yapmadan direk full rom kurulduğunda uygulamalar ve sistem ile alakalı durduruldu hatası alınabiliyor. (cihazın hafızında dosya varsa) cihazın wipelerini yapmak isterseniz storage seçeneğini seçmezseniz hafızaya attığınız dosyalar silinmez.

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
adb dosyalarını indirmeye çalışınca 10 gb lık bir dosya indiriyor nedr bu

goday

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olgaç
Cihazım
İphone 6s
Konular
4
Bootloader kilidini açtım. Son sürüm TWRP yükledim.

1. Bazı konularda SuperSU uygulaması yüklemekten bahsedilmiş. Mi6 için yüklemeye gerek var mı?
2. Güncel EU Rom xiaomi.eu_multi_MI6_8.4.4_v9-8.0.zip mudur?
3. xiaomi.eu_multi_MI6_V9.5.3.0.OCACNFA_v9-8.0.zip romu stabil rom mu?

Teşekkür ederim.

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
adb dosyalarını indirmeye çalışınca 10 gb lık bir dosya indiriyor nedr bu
10 GB lık bir boyut değil hocam yanlış yerden indiriyorsunuzdur dikkat edin

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

goday

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olgaç
Cihazım
İphone 6s
Konular
4

1. Bazı konularda SuperSU uygulaması yüklemekten bahsedilmiş. Mi6 için yüklemeye gerek var mı?

Teşekkür ederim.

Magisk manager son sürüm 5.6.4 ve magisk beta 16.3 yükledim SuperSU yerine. Ama ctsProfile:false hatası alıyorum. Bunu nasıl düzeltirim? Ayrıca recovery moda her girdiğimde TWRP şifre istiyor ve ana ekran açılışı biraz gecikiyor. Bu normal mi?

Arthur61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
mi6
Konular
3
10 GB lık bir boyut değil hocam yanlış yerden indiriyorsunuzdur dikkat edin

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam çok kez denedim ama bende anlayamadım. Başka bir yol ile halletim ama . Teşekkür ederim anlatanada yardımcı olanada.

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

Teşekkür ederim.

1. Rootu genelde IMEI ve sistem üzerinden değişiklik yaparsam root atıyorum cihaza onun dışında fazla gerek dumuyorum root'a size kalmış bir şey root atıp atmamak.

2. 8.4.4 global beta sürümüdür.

3.9.5.3.0 kararlı (stable) romdur.

4. güncel xiaomi.eu romları bu linkten takip edebilirsiniz.

Üst Alt