Soru Xiaomi Mi6 (Miui v11.0.5.0 pcacnxm) Bugün gelen 1.7gb'lik Ota güncellemesi hk

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
24
Arkadaşlar merhaba çinnden aldığım xiaomi mi6 telefonumu halen china rom olarak kullanıyorum. Bugün yeni bir güncelleme geldi. Ben halen miui 10 kullanıyorum. Açıkçası miui 11 kullananlardan tavsiye bekliyorum. Sizde miui 11e geçmeli miyim yoksa miui 10da kalmalı miyim? Performansin düşmesi ve şarjin çabuk bitmesi yorumlarını okuduktan sonra miui 11e geçme konusunda ikilemde kaldım. Tavsiye verebilecek arkadaş var mı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Mi6 nın ustası Sayın Koçara hocamı konuya dahil ederek engin bilgi ve tecrübelerinden yararlanalım hocam. :$
Estağfurullah sayın hocam...
Benim gibi sonradan görme bir Xiaomi' cinin sizin gibi bir üstat tarafından onore edilmesi hakikaten gurur verici. (Ottoman gibi bir duayenin yanında benim ustalığımın lafı bile edilmez ya, neyse... facepalm~~ )
Organicmusty nickli arkadaşa fikir vermesi adına... Görsellik ve bazı özelleştirmeler dışında ahım şahım fark olduğu söylenemez. China romu bilmem ama miui 11 bazlı global rom kullanıcılarının batarya konusunda sıkıntı yaşadıkları da bir vakıa. (Bizim gibi custom rom kullanıcılarının ise böyle bir meselesi yok)
Stabilite konusuna gelince, miui 10 kullanırken sanki biraz daha stabil olduğunu hatırlıyorum. Ne var ki Mi6 nın efsane sürümü Miui 9.2.2 deki batarya performansı ve stabilite yi asla bulamadım.
Ezcümle olarak Mi6, Xiaomi'nin f/p anlamında ortaya çıkardığı son efsanedir ve güncel olmayı her zaman hakediyor.
Arkadaşı bilmem ama ben olsam cihazımı hemen güncellerdim.
Not : Güncelleme sonrası cihazda oluşabilecek batarya ve stabilite sorunlarından şahsım ve Miuitürkiye ailesi sorumlu değildir. 8=)giggle~~

Oyla:

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
24
Benim gibi sonradan görme bir Xiaomi' cinin sizin gibi bir üstat tarafından onore edilmesi hakikaten gurur verici. (Ottoman gibi bir duayenin yanında benim ustalığımın lafı bile edilmez ya, neyse... facepalm~~ )
Organicmusty nickli arkadaşa fikir vermesi adına... Görsellik ve bazı özelleştirmeler dışında ahım şahım fark olduğu söylenemez. China romu bilmem ama miui 11 bazlı global rom kullanıcılarının batarya konusunda sıkıntı yaşadıkları da bir vakıa. (Bizim gibi custom rom kullanıcılarının ise böyle bir meselesi yok)
Stabilite konusuna gelince, miui 10 kullanırken sanki biraz daha stabil olduğunu hatırlıyorum. Ne var ki Mi6 nın efsane sürümü Miui 9.2.2 deki batarya performansı ve stabilite yi asla bulamadım.
Ezcümle olarak Mi6, Xiaomi'nin f/p anlamında ortaya çıkardığı son efsanedir ve güncel olmayı her zaman hakediyor.
Not : Güncelleme sonrası cihazda oluşabilecek batarya ve stabilite sorunlarından şahsım ve Miuitürkiye ailesi sorumlu değildir. 8=)giggle~~
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ben rom yükleme işinde çok başarısız olduğum için beğenmezsem geri dönemem endişesiyle biraz şüpheci yaklaştım, performans konusunda yorum yapmamışsınız. Ne dersiniz yüreklendirin. Gorsellik derken de ne farkı var onu da söylerseniz çok sevinirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi6 nın ustası Sayın Koçara hocamı konuya dahil ederek engin bilgi ve tecrübelerinden yararlanalım hocam. :$
Hocam siz de katkıda bulunun, bilgi paylaştıkça çoğalır

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Ben rom yükleme işinde çok başarısız olduğum için beğenmezsem geri dönemem endişesiyle biraz şüpheci yaklaştım, performans konusunda yorum yapmamışsınız. Ne dersiniz yüreklendirin. Gorsellik derken de ne farkı var onu da söylerseniz çok sevinirim

Mİ6 kullanmıyorum hocam ama sayın hocamın söylediklerine katılıyorum.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37

Ben şu an eu beta 20.3.26 sürümünü kullanıyorum ve genel olarak performansından ziyadesiyle memnunum. Ve size de tavsiye ederim.
Rom kurma konusuna gelince, bu konuda açılmış konular var ve custom romlarda her zaman geri dönme, daha doğrusu çözüm üretme imkanınız var.
Altta linkini verdiğim konu size rehber olacaktır.

Oyla:

Korelmis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Oneplus 9 Pro
Konular
19
Hocam MIUI 10, MIUI 11den daha kullanışlı ve stabil. Ben herhangi bir artısını göremedim. Gcam ve reklam engellemek için costum rom kullanıyorum şu an. Bu bile stabilize değil.

Oyla:

kubilayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay
Cihazım
Mi 6
Konular
2

Hocam cahilligime verin lütfen, son sürüm eubeta dan 9.2.2 ye geri dönüşümüz mümkün müdür?

Oyla:

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
24
Hocam cahilligime verin lütfen, son sürüm eubeta dan 9.2.2 ye geri dönüşümüz mümkün müdür?
Hepimiz o efsane sürümü özledik değil mi o hızı o performansı, o şarj süresini...

Oyla:

bysensei

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömür
Cihazım
mi6
Konular
0
an itibari ile 9.2.2 sürümüne döndüm :) ne güncelleme ne başka birşey almıcam daha :D

Oyla:
Üst Alt