Soru Xiaomi Mi6 (Miui v11.0.5.0 pcacnxm) Bugün gelen 1.7gb'lik Ota güncellemesi hk

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
24
Arkadaşlar merhaba çinnden aldığım xiaomi mi6 telefonumu halen china rom olarak kullanıyorum. Bugün yeni bir güncelleme geldi. Ben halen miui 10 kullanıyorum. Açıkçası miui 11 kullananlardan tavsiye bekliyorum. Sizde miui 11e geçmeli miyim yoksa miui 10da kalmalı miyim? Performansin düşmesi ve şarjin çabuk bitmesi yorumlarını okuduktan sonra miui 11e geçme konusunda ikilemde kaldım. Tavsiye verebilecek arkadaş var mı?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
24
Estağfurullah sayın hocam...
Benim gibi sonradan görme bir Xiaomi' cinin sizin gibi bir üstat tarafından onore edilmesi hakikaten gurur verici. (Ottoman gibi bir duayenin yanında benim ustalığımın lafı bile edilmez ya, neyse... facepalm~~ )
Organicmusty nickli arkadaşa fikir vermesi adına... Görsellik ve bazı özelleştirmeler dışında ahım şahım fark olduğu söylenemez. China romu bilmem ama miui 11 bazlı global rom kullanıcılarının batarya konusunda sıkıntı yaşadıkları da bir vakıa. (Bizim gibi custom rom kullanıcılarının ise böyle bir meselesi yok)
Stabilite konusuna gelince, miui 10 kullanırken sanki biraz daha stabil olduğunu hatırlıyorum. Ne var ki Mi6 nın efsane sürümü Miui 9.2.2 deki batarya performansı ve stabilite yi asla bulamadım.
Ezcümle olarak Mi6, Xiaomi'nin f/p anlamında ortaya çıkardığı son efsanedir ve güncel olmayı her zaman hakediyor.
Arkadaşı bilmem ama ben olsam cihazımı hemen güncellerdim.
Not : Güncelleme sonrası cihazda oluşabilecek batarya ve stabilite sorunlarından şahsım ve Miuitürkiye ailesi sorumlu değildir. 8=)giggle~~
Yine ikna olamadım, açıkcası android 10'a yükselmeyi de sağlasaydı gözü karartıp güncellerdim ama bir fark yoksa aksine götürdükleri varsa bence şuan stabil cihazı yavaşlatmaya ve şarjını daha erken bitirmeye gerek yok diye düşünüyorum. :)

Oyla:
Üst Alt