Rehber Xiaomi Mi6 MIUI 9'a Nasıl Güncellenir?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Xiaomi Mi6 Modeli için MIUI 9 güncellemesi 7 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı. Bu konunun hazırlandığı tarih itibariyle sadece "BETA" rom için MIUI 9 güncellemesi bulunmaktadır. Kararlı MIUI 9 sürümü henüz yayınlanmamıştır. Beta ve Kararlı romlar arasındaki farkları S.S.S bölümünde bulabilirsiniz.

MIUI 9 güncellemesini yüklemek için öncelikle cihazınızda kullanmış olduğunuz MIUI sürümünü öğrenmeniz gerekli. Ayarlar/Telefon hakkında bölümüne girerek telefon sürümünü kontrol edin.

1. Global Kararlı Sürüm Kullanıcıları

Eğer telefonunuzda global kararlı sürüm kullanıyorsanız mevcut MIUI 9 güncellemesi telefonunuza kısa süre içerisinde gelmeyecektir. Yukarıda belirttiğimiz üzere sadece BETA güncellemesi yayınlanmış durumda olduğu için MIUI 9 kullanabilmek için BETA roma geçiş yapmanız gerekli. (Veya Kararlı MIUI 9 yayınlandığında otomatik olarak da yükleyebilirsiniz.)

• Öncelikle .zip uzantılı ROM dosyasını indirerek telefonunuza kopyalayın.
  • Telefonunuzda bulunan güncelleyici uygulamasına girin.
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın
  • "Güncelleme paketini seç" seçeneğini seçin
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ve romun yüklenmesini bekleyin. Bu işlem telefonunuzdaki verileri tamamen sileceği için yedek almanızı tavsiye ederim.

2. Global Beta Sürüm Kullanıcıları

Eğer Global Beta Rom kullanıyorsanız tek yapmanız gereken şey bir süre beklemek. Güncelleme kademeli olarak dağıtılmaktadır dolayısıyla sizin telefonunuza henüz sıra gelmemiştir. Kısa sürede gelecektir. Geldiğinde bildirim olarak yeni güncelleme bulunduğu size iletilecektir. Gelen bildirimi onaylamanız halinde telefonunuz güncellemeyi otomatik olarak indirip yükleyecektir. Ancak beklemek istemiyorsanız Global Kararlı Sürüm kullanıcılarına önerdiğimiz şekilde güncelleyici uygulaması aracılığı ile yükleme yapabilirsiniz.

Hem Kararlı hem de Beta sürüm kullanıcıları; eğer güncelleme esnasında sorun yaşarsanız veya güncelleme yüklenmez ise bu durumda bootloader kilidini açarak fastboot ile yer alan romu yüklemeniz gerekir. Bootloader kilidinin açılması ve fastboot ile rom yükleme rehberlerine S.S.S bölümünden ulaşabilirsiniz.

gurkanse

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gürkan
Cihazım
mi 5
Konular
94
miuipro rom yükleyelim ozaman :) paylaşım için teşekkürler

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Bootloderi kapalı ve global kararlı 8.2.2.2 rom yüklü olana yüklenir mi bu yöntemle?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sfmrcsvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sefa seven
Cihazım
mi 6 128gb
Konular
0
Cihaza dosyayı indirerek yükleme yapinca neden tüm dosyalar siliniyor acaba? Normal ota güncellemesi gibi görmüyor mu bunu cihaz

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Bootloader kapalı olan cihazlar ile ilgili bilgi vermemişsin konuya ekleyebilir misin? Yukarıyı okuyunca sanki herkes bu yöntemle yükleyebilir gibi gözüküyor ama bootloader kapalı olan cihazlar bu şekilde yükleyemiyor değil mi?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Bootloderi kapalı ve global kararlı 8.2.2.2 rom yüklü olana yüklenir mi bu yöntemle?

BL kilidinin açık olması lazım Burdaki yöntemi deneyin.

Cihaza dosyayı indirerek yükleme yapinca neden tüm dosyalar siliniyor acaba? Normal ota güncellemesi gibi görmüyor mu bunu cihaz
normal ota güncellemesi gibi görmez full rom yüklüyorsunuz sonuçta herşey silinir bu yöntemle yüklemeden önce yedek alınması lazım.

Bootloader kapalı olan cihazlar ile ilgili bilgi vermemişsin konuya ekleyebilir misin? Yukarıyı okuyunca sanki herkes bu yöntemle yükleyebilir gibi gözüküyor ama bootloader kapalı olan cihazlar bu şekilde yükleyemiyor değil mi?

Bootlaoder kilidi kapalı olan cihazlar için EDL Modda ve Burdaki pratik yöntemle yükleyebilirsiniz.

Medjerda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
??_?!_??
Cihazım
casper via 8
Konular
11
harika paylaşım. Zip dosyası şu an iniyor.

daha önce global forumda beta için işlemleri yaptım ama seçilmedim sanırım.

dincsoy16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Meizu Pro5
Konular
3
Türkçe dil desteği var mı?

Matrix31

AndroitriX
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Memur
Konular
21
Şimdi ben miui8 kararlı 8.2.2 sürümündeyim bl kilidi açık. Buradaki linkten indirip normal güncelleyici den direkt yukleyebilirmiyim? Global beta global kararlı üzerinden kuruluyor ama eu rom twrp ile yükleniyor doğru biliyorum degilmi?

Üst Alt