Yardım Xiaomi mi6 kamera berbat

• Konbuyu başlatan mrvn
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 173
  • Görüntüleme 47K

mrvn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mervan
Cihazım
Xperia Z2
Konular
4
Yaklaşık 2 hafta önce Xiaomi mi 6 aldım, YouTube kamera testlerine aldanıp aldığım telefonun kamerasından hiç memnun değilim bu kadar kötü çözünürlüğe sahip bir telefon görmedim. Hem gündüz hemde gece berbat bir çekim yapıyor. Performans mükemmel. Kamera ayarları üst düzeyde çekilen. Görüntüleri yükledim inceleyim sizde ayrıca not 5 telefon var arkadaşımda o telefonun kamerasının %10'u bile olmuyor (özellikle gece portle çekimde Not 5 yüzdeki en ince kılı bile gösteriyor) hele bide ikinci kamera bildiğim vga kamera sigara ikinci kamera ile çekildi. Görün ve yorumunuzu bildirin lütfen telefonu gitti gidiyor üzerinde bulunan MIUI TÜRKİYE DESTEKLİ TEK YETKİLİ SATICI olan cepporttan aldım

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

abrahim724gunudz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi5s
Meslek
doktor
Konular
1
akşam odada fotoğraf çektim. gerçekten kötüydü ama uzak olmasına ve flashin pek aydınlık katmamasina rağmen flashi açık kullanınca renkler daha iyi ve fotoğraf daha net çiki bir de siz deneyin
[doublepost=1511635973,1511635721][/doublepost]
birde gece modu 1-2 metre mesafelerde biraz iş görebiliyor. denemizde fayda var. evet kötü kendi kendimize çözüm bulcaz artik
aynen bi şekilde çözecez artık.
[doublepost=1511636358][/doublepost]
akşam odada fotoğraf çektim. gerçekten kötüydü ama uzak olmasına ve flashin pek aydınlık katmamasina rağmen flashi açık kullanınca renkler daha iyi ve fotoğraf daha net çiki bir de siz deneyin
[doublepost=1511635973,1511635721][/doublepost]
birde gece modu 1-2 metre mesafelerde biraz iş görebiliyor. denemizde fayda var. evet kötü kendi kendimize çözüm bulcaz artik
teşekkürer önerier için

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
10 gün önce mi6 seramik kasa aldım.daha önce mi5s kulanıyordum. mi5 ile çektiğim fotoları kim görse çok çok iyi diyordu. ama mi 6 ile adam akıllı foto çekemiyorum. incelemeleri falan izledim tüm incelemelerde iyi diyor. acaba seramik kasa ile ilgili bi probem mi var anamadım. kameranın özellikerine bakıyorum yok yani mi 6 daha iyi oması gerekiyor( diafram açıklığı vs lsun) ama pratikte olmuyor. isoyu kıstım yine aynı çok fazla kirlilik oluyor fotolarda. evin içinde kirlilik olmadan foto çekmek imkansız. kesinlikle yazılımsal bi problem var. portre modu gündüz çok çok iyi çalışıyor tamam ama portre modundan çekecez diye akşam fotosu mu çekemiyecez. ki mi 5 ie de manue mod ile benzer fotol ar çektim.
altta mi5s ileçekimiş iki foto var. mi 6 ie çekimiş oan bir tane de atacam
mi5s

mi6

[doublepost=1511634550,1511634482][/doublepost]10 gün önce mi6 seramik kasa aldım.daha önce mi5s kulanıyordum. mi5 ile çektiğim fotoları kim görse çok çok iyi diyordu. ama mi 6 ile adam akıllı foto çekemiyorum. incelemeleri falan izledim tüm incelemelerde iyi diyor. acaba seramik kasa ile ilgili bi probem mi var anamadım. kameranın özellikerine bakıyorum yok yani mi 6 daha iyi oması gerekiyor( diafram açıklığı vs lsun) ama pratikte olmuyor. isoyu kıstım yine aynı çok fazla kirlilik oluyor fotolarda. evin içinde kirlilik olmadan foto çekmek imkansız. kesinlikle yazılımsal bi problem var. portre modu gündüz çok çok iyi çalışıyor tamam ama portre modundan çekecez diye akşam fotosu mu çekemiyecez. ki mi 5 ie de manue mod ile benzer fotol ar çektim.
altta mi5s ileçekimiş iki foto var. mi 6 ie çekimiş oan bir tane de atacam
mi5s

mi6
Fotoğraf efsane olmuş!
Hemen adını koyalım; 'Alev ve dem'

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Pochemuchka

Deneyimsiz Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
pochemuchka
Cihazım
Xiaomi MI 6
Konular
8
Şimdi biraz daha detaylı inceledim ve gözden kaçırdığım birseyi farkettim. Manuel ayarda değişiklikler fotoğrafı çekmeden belli olmuyor yani tahmin edeceğim iso enstantaneyi ve çekeceğim sonra fotoğrafa bakacağım olmadı birdaha olmadı yine. .eğer bu herkeste böyleyse Rezillik bu.9 güncellemesi ile bu sorun giderilmeli.
Anlamadığım şey xiaomi de are yok mu bunu test edenler yokmu.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bahsettiğiniz sorun giderildi mi ben pek anlamıyorum da

Oyla:

INoyaNI

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Mi4 ve Mi5s
Konular
1
Mi4'ün çekimine güvenerek aldık malesef mi5s'te bana göre mi4'ten kötü çekiyor.

Oyla:

borabey06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
3
merhaba arkadaşlar bende mi6 128 seramik kasa var migrostan alınma
kamera konusunda yapmanız gereken 2 3 sefer denediğim emin olmak için
mi6 için söylüyorum bootloader kilidi açıp beta rom yükleyin ve kamera ayarları ile oynamayın bariz şekilde kumlanma kalmıyor gece çekimlerinde (nedense orjinal global rom yükleyince tekrar berbatlaşıyor yaşayan varsa yazsın) youtube gördüğünüz mi6 kamera çekimlerine kavuşmuş oluyorsunuz telefonu satmayı bile düşündüm ama şuan canavar oldu htc 10 ile bile kıyaslıyorum tavsiye ederim iyi günler

Oyla:

borabey06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
3
Epic rom da da kamera güzelleşiyor bizzat denedim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
merhaba arkadaşlar bende mi6 128 seramik kasa var migrostan alınma
kamera konusunda yapmanız gereken 2 3 sefer denediğim emin olmak için
mi6 için söylüyorum bootloader kilidi açıp beta rom yükleyin ve kamera ayarları ile oynamayın bariz şekilde kumlanma kalmıyor gece çekimlerinde (nedense orjinal global rom yükleyince tekrar berbatlaşıyor yaşayan varsa yazsın) youtube gördüğünüz mi6 kamera çekimlerine kavuşmuş oluyorsunuz telefonu satmayı bile düşündüm ama şuan canavar oldu htc 10 ile bile kıyaslıyorum tavsiye ederim iyi günler

Hocam Epic Rom Global Beta 7.12.14 kullanıyorum; zaten Global Beta 7.12.8 ile birlikte Kamera performansında iyileştirme yapıldı cihazın. Eskiye göre biraz daha iyi ama, yinede çok büyük fark oluşmadı. Umarım Mi7 çıkmadan; Xiaomi Mi6'nın Kamera yazılımını biraz daha elden geçirir. Aynı Kameraya Sahip Mi Note 3 Dxo Mark sitesinden 90 puan alırken (Ki Iphone 7 87- Iphone 7 Plus 88 Puan alabilmiş), Mi6 içinde aynı Kamera yazılımını istiyoruz.

Oyla:

ozgur416

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
bende internette ki videolara aldanıp aldım mi5 çok daha iyiydi umarım yazılımsal bi sorundur ve düzeltilir.

Oyla:

Ozii23

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orta duzey
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
2
Arkadaslar xiaomimi 6 telefonda portre modunda arkayi cok fazla flu cekiyor sanki photosop yapmis gibi oluyor portre modunda arka kismi ayarlari varmi, resim portreden cikiyor, arkadaki viismler gorunmeyecek kadar bulaniklasiyor,

Oyla:
Üst Alt