Çözüldü Xiaomi MI6 Hat Sorunu (IMEI Silinmiş)

musate

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
musa
Cihazım
mi6
Konular
0
Paylaşılan bilgiler çok değerli. Teşekkürler.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
anladığım kadarıyla son modellede bu sorunlar çıkıyor. peki neyi kesinlikle yapmamamiz gerekiyor imeilerin uçmaması için. mesela xiaomitool ile rom yuklerken risk varmıdır yoksa sadece fabrika ayarlarında mi sorun çıkıyor.

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1
Merhaba arkadaşlar benim Delta garantili Mi6 telefonuma gelen global kararlı miu9 güncellemesinden sonra telefonda sim kart yok uyarısı verdi durduk yere sim kartı çıkartıp temizleyip iki yuvaya takıp denedim başka bir sim kartı taktım denedim yine aynı uyarıyı verdi baktım ki wifi da bağlanmıyor neyse dedim en iyisi fabrika ayarlarına döneyim ama mi hesabımdan çıkmam gerek internete bağlanmadığı için çıkamadım da neyse fabrika ayarlarına döndüm telefon açıldı yine sim kart yok diyor *#06# yaptım baktım ki imei bulunamadı diyor wifi ye bağlanmıyor telefonun Mac adresi bile gitmiş 02:00:00:00 diye birşey olmuş telefonum Migrostan alınma imeiler resmi kayıtlı telefonu garantiye yolladım dün ulaşmış Delta ya bakalım süreç nasıl işleyecek ama anlamadığım orjinal imeili mi6 da neden böyle birşey oldu durduk yere?

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Merhaba arkadaşlar benim Delta garantili Mi6 telefonuma gelen global kararlı miu9 güncellemesinden sonra telefonda sim kart yok uyarısı verdi durduk yere sim kartı çıkartıp temizleyip iki yuvaya takıp denedim başka bir sim kartı taktım denedim yine aynı uyarıyı verdi baktım ki wifi da bağlanmıyor neyse dedim en iyisi fabrika ayarlarına döneyim ama mi hesabımdan çıkmam gerek internete bağlanmadığı için çıkamadım da neyse fabrika ayarlarına döndüm telefon açıldı yine sim kart yok diyor *#06# yaptım baktım ki imei bulunamadı diyor wifi ye bağlanmıyor telefonun Mac adresi bile gitmiş 02:00:00:00 diye birşey olmuş telefonum Migrostan alınma imeiler resmi kayıtlı telefonu garantiye yolladım dün ulaşmış Delta ya bakalım süreç nasıl işleyecek ama anlamadığım orjinal imeili mi6 da neden böyle birşey oldu durduk yere?
Çoğu arkadaş problem sadece imei Repair yapılan cihazlarda var zannediyor

Maalesef ki problem bütün mi 6 larda var ve bootloader kapalı olarak kim satarsa sıkıntı yaşayacak

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Çoğu arkadaş problem sadece imei Repair yapılan cihazlarda var zannediyor

Maalesef ki problem bütün mi 6 larda var ve bootloader kapalı olarak kim satarsa sıkıntı yaşayacak

Sefa hocam bu durumu duyduğuma üzüldüm. Merak ettigim konu ise, Fabrika ayarlarina döndürme haricinde Güncelleyici uzerinden rom kurunca neden imei lerin uçtuğu? Ayrica O zaman Mi Flash ile temiz kurulum yapmak bile sorun cikarabilir mi bu durumda? Ayrıca hocam yeni imei yapilandirma yöntemiyle de bu sorun yaşanılabiliyor anladigim kadari ile, Imei ye dokunulmayan cihazda bile sorun ciktigina göre.
[doublepost=1511302052,1511301928][/doublepost]

Geçmiş olsun hocam, süreç hakkinda bilgilendirme yaparsaniz memnun oluruz. Acaba bu durumda servis anakart değişimi mi yapacak, yoksa farkli bir yöntemi varmi? Bu arada cihazdaki Imeileri kaydetseydiniz, cihaz gönderildiğininde karsilastirmak adina.

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Sefa hocam bu durumu duyduğuma üzüldüm. Merak ettigim konu ise, Fabrika ayarlarina döndürme haricinde Güncelleyici uzerinden rom kurunca neden imei lerin uçtuğu? Ayrica O zaman Mi Flash ile temiz kurulum yapmak bile sorun cikarabilir mi bu durumda? Ayrıca hocam yeni imei yapilandirma yöntemiyle de bu sorun yaşanılabiliyor anladigim kadari ile, Imei ye dokunulmayan cihazda bile sorun ciktigina göre.

Geçmiş olsun hocam, süreç hakkinda bilgilendirme yaparsaniz memnun oluruz. Acaba bu durumda servis anakart değişimi mi yapacak, yoksa farkli bir yöntemi varmi? Bu arada cihazdaki Imeileri kaydetseydiniz, cihaz gönderildiğininde karsilastirmak adina.
Cihazda ki recovery de sıkıntı var.
Bu yüzden mi flash sorun yapmaz

ysfakc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
Mİ 6
Konular
16
Bendeki mi 6 imei repair işlemi görmüş cihaz ve bu olayı bilmeden önce 2 3 kere tuslarla recovery yaptım bence hepsinde yok bu sikinti

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1

Teşekkür ederim cihazın imeilerini kaydettim cihazı migrosa verdim onlar gönderdi Deltaya. Cihazı benden alırken bi tutanak verdiler ordada imei ler yazıldı aynı tutanak Deltaya da gidiyor. Telefon gelsin ilk iş tekrar fabrika ayarlarına dödürmek olucak tekrar imeilerini giderse başka yollara baş vurucam.

GT-I9305 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Anladim hocam peki sağolun. Yanliz hocam aklima su takildi, biz cihaza Twrp kurduğumuzda Stock recovery in yerine kuruluyor. Peki bu halde de, cihazi fabrika ayarlarina cevirdigimizde yine imei silinme riskiyle karşı karşıya kalmiyor muyuz? Bunun sebebi farkli bir durum mu?
[doublepost=1511329469,1511329441][/doublepost]
Teşekkür ederim cihazın imeilerini kaydettim cihazı migrosa verdim onlar gönderdi Deltaya. Cihazı benden alırken bi tutanak verdiler ordada imei ler yazıldı aynı tutanak Deltaya da gidiyor. Telefon gelsin ilk iş tekrar fabrika ayarlarına dödürmek olucak tekrar imeilerini giderse başka yollara baş vurucam.

GT-I9305 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cihazi kullanmadan once 2-3 kere deneyin hocam hatta.

sahatay63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞAHİN
Cihazım
GALAXY S3
Konular
1
Haklısınız en mantıklısı öyle yapmak.