Yardım Xiaomi mi5s oyunlarda kasma

ahmetcan1655

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmetcan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
2
Merhaba foruma yeni katıldım ama sorununun çözümünü bulamadım antutuda 160 bin puan almama rağmen oyunlarda kasma telefonda CPU izleme programı oyundayken kontrol ettim 2 çekirdek %55 i geçmiyor diğer çekirdekler 0 da sabit kalıyor snapdragon 821 işlemcili telefonun oyunlarda kasma yapması bana saçma geliyor tek isteğim kasma yapmaması pil takıntım yok MIUI 9.2 kararlı
9.2.1.0 NAGMIEG rom u kullanıyorum temizbir kurulum yaptım daha öncesinde developer Rom kullandım ondada oyunda kasma mevcuttu yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Son düzenleme:

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
Hocam kendiniz Cpu-Z programıyla ölçebilirsin oyunlarda dahil olmak üzere o işlemciler devreye girmiyor ayarlar'dan miui optimizasyonu kapatsan dahi birkaç saat sonra aynı çok fazla kullandım hocam denemeden yorum yapan bir insan değil custom romlarda sorun yok miui romlarda bu hep böyle inanmayan donanım haber konusunda sorabilir. Herkes farkında....
Cpu z yerine kernel adiutor ile dene.Cpu z yanlis gosteriyor.Cpu z 2 tane kapali islemci gosterirken kernel adiutorda hepsi calisiyor gozukuyor

Oyla:

ibrahim1806

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim özel
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
0
Rules of survival oyununu senin için bende kurup deneyeceğim oyun güzele benziyor grafikler agır gibi, bizim telefonların şuandaki bütün oyunların üstesinden geldiğini sanıyordum sanırım yanılıyormuşum ama oyunların iyi optimize edilmiş olmaları gerekiyor bide bizim telefonlar çok ısınınca ciddi derecede frenleme yapıyor belkide ısındıgı için kasıyordur , bende LineageOs 15.1 kurulu bi deneyecegim.

Oyla:

ahmetcan1655

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmetcan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
2
Başka programları denedim gene 2 çekirdek çalışıyor işlemci sıcaklığı 40 a gelince direk kasmaya başlıyor epicrom yüklemeyi düşünüyorum hangi sürümünü yükleyeyim umarım düzelir.

Oyla:

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
ibrahim1806 ibrahim hocam lineageos'a ben de geçmeyi düşünüyorum 15.1 official sürümü nasıl önerir misiniz zahmet olmazsa deneyimlerinizi özelden ya da buradan aktarabilir misiniz ?

Oyla:

kral1213

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
9
bende global güncel sürüm kullanıyorum önceki sürümlerde fazla yoktu ama sanırım güncellemelerden de kaynaklı şuanda bende de var kasılmalar

Oyla:

ibrahim1806

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim özel
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
0
ibrahim1806 ibrahim hocam lineageos'a ben de geçmeyi düşünüyorum 15.1 official sürümü nasıl önerir misiniz zahmet olmazsa deneyimlerinizi özelden ya da buradan aktarabilir misiniz ?[/QUOTE
Hocam merhaba Lineageos15.1'den şuan için çok memnunum sadece hiçbir kasma yaşamadım ama ekran kilitini parmak iziyle desen yaparsanız parmagı okutmadan desenle açtiğınız zaman 1-2 saniye bekleyerek açıyor onun dışında bir hataya raslamadım bence sürekli kullanılacak dereceye gelmiş güncelemelerle çok daha iyi olacaktır 1 hafdadır kullanıyorum pil performansı çok iyi değil ama kötüde degil çift hat takılı 5.5 saat ekran süresi alıyorum rootda yaptım dolby atmos'da yükledim şahsen ben miui 9'dan performans alamadım küçük küçük kasmalar yaşıyordum bana miui 8 yada Lineageos daha iyi geldi saygılar.
[doublepost=1520233881,1520233804][/doublepost]
ibrahim1806 ibrahim hocam lineageos'a ben de geçmeyi düşünüyorum 15.1 official sürümü nasıl önerir misiniz zahmet olmazsa deneyimlerinizi özelden ya da buradan aktarabilir misiniz ?

Hocam merhaba Lineageos15.1'den şuan için çok memnunum sadece hiçbir kasma yaşamadım ama ekran kilitini parmak iziyle desen yaparsanız parmagı okutmadan desenle açtiğınız zaman 1-2 saniye bekleyerek açıyor onun dışında bir hataya raslamadım bence sürekli kullanılacak dereceye gelmiş güncelemelerle çok daha iyi olacaktır 1 hafdadır kullanıyorum pil performansı çok iyi değil ama kötüde degil çift hat takılı 5.5 saat ekran süresi alıyorum rootda yaptım dolby atmos'da yükledim şahsen ben miui 9'dan performans alamadım küçük küçük kasmalar yaşıyordum bana miui 8 yada Lineageos daha iyi geldi saygılar.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Cpu z yerine kernel adiutor ile dene.Cpu z yanlis gosteriyor.Cpu z 2 tane kapali islemci gosterirken kernel adiutorda hepsi calisiyor gozukuyor
Cpu z yanlış göstermiyor o tamamen hikaye . Kernel audiatör ile 2 çekirdeği uyandıramyorsun hocam farklı kernel atınca miui romda hem cpu z hemde kernel adiutor programında 4 çekirdek çalışıyor.Bu konuda istediğin mi 4 kullanan kişiye sorabilirsin 4 çekirdeğin 4'ü asla devreye girmez.

Oyla:

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
Cpu z yanlış göstermiyor o tamamen hikaye . Kernel audiatör ile 2 çekirdeği uyandıramyorsun hocam farklı kernel atınca miui romda hem cpu z hemde kernel adiutor programında 4 çekirdek çalışıyor.Bu konuda istediğin mi 4 kullanan kişiye sorabilirsin 4 çekirdeğin 4'ü asla devreye girmez.
Mi 5s 9.2.1.0 surumunde stock kernelde cpu z 2 cekirdegi kapali gosterirken kernel adiutorda hepsi calisiyor gozukuyor.Bunun sebebi ne o zaman?
[doublepost=1520261060,1520260700][/doublepost]Miui forumda ayni sorundan bahsedenler olmuş.Bu da açıklaması

Ekli dosyalar

• Screenshot_MIUI Forum_20180305-175813.png
    Screenshot_MIUI Forum_20180305-175813.png
    169,8 KB · Görüntüleme: 37
Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Ben Mi 5s için konuşmadım mi 4 için söyledim mi5s için değil dediklerim zaten yukarıda da belirtmiştim mi 4 için diye benchmarklara inanmayın miui pro ve epic rom deneyin derim mi5s için. ..

Oyla:

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Paramanya'da kasıyor benim de lineageos yüklüyken hiçbir oyunda sorun yaşamıyordum aynı sürümdeyiz

Oyla:
Üst Alt