Yardım Xiaomi mi5s oyunlarda kasma

ahmetcan1655

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmetcan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
2
Merhaba foruma yeni katıldım ama sorununun çözümünü bulamadım antutuda 160 bin puan almama rağmen oyunlarda kasma telefonda CPU izleme programı oyundayken kontrol ettim 2 çekirdek %55 i geçmiyor diğer çekirdekler 0 da sabit kalıyor snapdragon 821 işlemcili telefonun oyunlarda kasma yapması bana saçma geliyor tek isteğim kasma yapmaması pil takıntım yok MIUI 9.2 kararlı
9.2.1.0 NAGMIEG rom u kullanıyorum temizbir kurulum yaptım daha öncesinde developer Rom kullandım ondada oyunda kasma mevcuttu yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Son düzenleme:

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
merhaba ben epicrom veya miuipro geçmenizi öneririm ben bunca zamandır hiç böyle bir durumla karşılaşmadım.

Oyla:

ibrahim1806

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim özel
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
0
Çok merak ettim hangi oyunlarda kasma yaptı bende kurup bakmak istiyorum.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Bende de mi6 var asphalt hafif lag yapıyor çok ilginç

Oyla:

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Bendede Mi 5S var Xiaomi Eu Haftalık rom kullanıyorum. Benim telefonumdada oyunlarda ara ara kasmalar mevcut.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Masaüstü bilgisayarlarda da bazı oyunlar bazı sistemlerde kasma yapabiliyor. Grafik motoru kaynaklı hantal bazı oyunlar grafiği en düşükte kasarken, kum tanesi kadar detaylı grafikler aynı sistemde akıcı olabiliyor. Baxı pistler bazı mekanlarda bu değişken olabiliyor . Ancak siz doğrudan çekirdek uyuyor demişsiniz. Antutu gerçek değerleri yanıltmaktan başka objektiflikten ozak bir test aracı. Bence daha spesifik, 3d performansı test edin.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Hiçbir sentetik uygulamaya güvenmeyin 160K alması bir işe yaramaz. Ben mi 4'te 2 çekirdekle 50-55 K alıyorum gerçek değer değil. G3 4 çerkidekle mi 4'le aynı puanı alıyor G3'te 4 çekirdek adam gibi çalışıyor.G3 daha fazla puan alması gerekir. Sentetik testlerde para konuşuyor. İşlemciye göre puan veriyor. Test yaptığı hikaye. Kasması büyük ihtimalle ısınmasından oluşuyor epic ve miui pro bende tavsiye ederim temiz bir kurulumla geçersen performansı artışı yaşayacağının garantisini veriyorum.

Oyla:

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
Hiçbir sentetik uygulamaya güvenmeyin 160K alması bir işe yaramaz. Ben mi 4'te 2 çekirdekle 50-55 K alıyorum gerçek değer değil. G3 4 çerkidekle mi 4'le aynı puanı alıyor G3'te 4 çekirdek adam gibi çalışıyor.G3 daha fazla puan alması gerekir. Sentetik testlerde para konuşuyor. İşlemciye göre puan veriyor. Test yaptığı hikaye. Kasması büyük ihtimalle ısınmasından oluşuyor epic ve miui pro bende tavsiye ederim temiz bir kurulumla geçersen performansı artışı yaşayacağının garantisini veriyorum.
2 çekirdekle 50k sp801 için imkansız.Çalışıyor o işlemciler.

Oyla:

ahmetcan1655

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmetcan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
2
Yorumlarınız için teşekkürler imrahim 1806 oynadığım oyunlar : rules of survival düşük grafikte bide mobile legend bu oyunlar için FPS büyük öneme sahip.
Andersın ve lazye nin tavsiyelerini değerlendirmek istiyorum ve rom kurma işlemini yapmaya karar verdim nasıl yapılacağına dair bilgim kısıtlı bu yüzden
dediğiniz romları nasıl kurucağıma dair bilgi alabilirmiyim yada bu rom kurma ile ilgili başka konu varsa o konuyu belirtebilirsiniz.

"Tüm yorumlarınız için teşekkürler"

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
2 çekirdekle 50k sp801 için imkansız.Çalışıyor o işlemciler.
Hocam kendiniz Cpu-Z programıyla ölçebilirsin oyunlarda dahil olmak üzere o işlemciler devreye girmiyor ayarlar'dan miui optimizasyonu kapatsan dahi birkaç saat sonra aynı çok fazla kullandım hocam denemeden yorum yapan bir insan değil custom romlarda sorun yok miui romlarda bu hep böyle inanmayan donanım haber konusunda sorabilir. Herkes farkında....

Oyla:
Üst Alt