Rehber Xiaomi Mi5'e TWRP Yükleme, Şifre Sorunu Çözümü, Wipe ve Custom Rom Yükleme

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Kanka romu kurmadan önce 4 wipe yap daha sonra wipe data ya gir yes yazıp sürükle daha sonra firmware dosyani flashla ardından kurmak istediğin rom dosyasını kur telefon açılsın şifreleme olayı devreye girdikten sonra tekrar twrp ye girip wipa dataya gir yeniden yes yazip wipe yap telefonu yeniden başlat şifre ortadan kalkacaktir
ilgine çok teşekkür ederim arkadaşım frimware dosyasını flashla demişsin onu anlamadım mesala ben lineage-17.1-20200106-UNOFFICIAL-gemini bu romu kurmak istiyorum yada senin tavsiye ettiğin rom var ise onu kurayım sırası ile tekrar yazar mısın
benim anladım twrp ye girince ;
1)4 wipe işlemini yapacagım
2)tekrar wipe dataya girip yes diyeceğim
3)anlamadım ?
4)linea 17.1 olan wip dosyasını kuracağım(ciahaz şifre isterse)
5)tekrar wipe dataya girip yes diyeceğim
6)cihazı yeniden başlat
sadece 3 seçenek onu anlamadım :(

m.zht

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zahit
Cihazım
mi5
Konular
1
Hocam mi 5 ekran gelmiyor telefon açılıyor logo fstboot geliyor ekrana tuslar çalışıyor ana ekran gelmiyor. Ara sıra geliyor ekran ekranii devamlı açık tutuyorum kapanınca açılmıyor sonra

emay25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
huawei
Konular
0
ilgine çok teşekkür ederim arkadaşım frimware dosyasını flashla demişsin onu anlamadım mesala ben lineage-17.1-20200106-UNOFFICIAL-gemini bu romu kurmak istiyorum yada senin tavsiye ettiğin rom var ise onu kurayım sırası ile tekrar yazar mısın
3)anlamadım ?
6)cihazı yeniden başlat
Kendi telefonunun orjinal firmware dosyasını da indireceksin kurmak istediğin rom gibi önce onu flashlayacaksin. Yani kurtarma rom dosyasi. Kıyı sitesinde paylasiliyor. Bı tgz formatında olan var bir de zip paketi olan. Sen zip paketi olanı indirip wipeleri yaptıktan sonra önce kendi firmware dosyan daha sonra rom dosyani kuracaksin kardo
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben bir çok rom kullandım MIUI romlar arasında en iyisi sorunsuz olarak xiaomi.eu aosp romlar ve özellikle akıcılık şarj olarakta pixel experience plus romunu kullaniyorum. MIUI romlara hicbirsekilde dönmeyi düşünmüyorum. Bana kalırsa pixel rom hepsinde daha akıcı ve daha iyi şarj konusunda

3)anlamadım ?
6)cihazı yeniden başlat
[/QUOTE

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Allah razı olsun kardeşim çok teşekkür ederim sonunda android 10 a geçtim 3. seçenek dediğin gibi cihazdaki romu tekrar kurdum ve üstüne lineage-17.1-20200119-UNOFFICIAL- romu kurdum direk açıldı cihaz hiç şifre filan istemedi çok teşekkür ederim.
şimdi root atmam lazım cihaza magisk hangi sürümü kuruyorum bu konuda da yardımcı olur musun?

emay25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emrah
Cihazım
huawei
Konular
0
Allah razı olsun kardeşim çok teşekkür ederim sonunda android 10 a geçtim 3. seçenek dediğin gibi cihazdaki romu tekrar kurdum ve üstüne lineage-17.1-20200119-UNOFFICIAL- romu kurdum direk açıldı cihaz hiç şifre filan istemedi çok teşekkür ederim.
şimdi root atmam lazım cihaza magisk hangi sürümü kuruyorum bu konuda da yardımcı olur musun?
Kardo magisk konusunda sıkıntı yok 20.1 i kur cihazı açınca zaten magiske girip 20.4 e guncellersin ama önce tavsiyem 20.1 . Egerki yine şifre problemiyle karsilasirsan sadece wipe data dan yes yap yeterli. Takildigin yer olursa yazarsın problem yok. Yardımcı olmaya çalışırım hallettiysen ne mutlu sana :)

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
adamsın kardeşim ya sorunsuz problemsiz kurdum 20.4 düde indirip hallettim dostum, çok ama çoooook teşekkür ettim.
Kardo magisk konusunda sıkıntı yok 20.1 i kur cihazı açınca zaten magiske girip 20.4 e guncellersin ama önce tavsiyem 20.1 . Egerki yine şifre problemiyle karsilasirsan sadece wipe data dan yes yap yeterli. Takildigin yer olursa yazarsın problem yok. Yardımcı olmaya çalışırım hallettiysen ne mutlu sana :)

kaymako

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi5
Konular
0
Merbaha , mi5(rootlu) imin kapanma sorunu vardı (power ic tahmin ediyordum), mi5 in anakartıyla mi5prime ın anakartını yer değiştirdim kapanma açılma sorunu kalmadı(iki telefonda da) nedenini anlayamadım düzeldi. Şuan prime ı kullanıyorum root twrp yapmam için bl kilidini açmam lazım malum. Yalnız hiçbir şekilde fastboot ekranı gelmiyo, ne tuşla ne de adb komutuyla
Fastboot a nasıl girebilirim yada bl açmadan root atmanın bir yöntemi var mı teşekkürler.

Gsabdullah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Note 6 P
Konular
0
hocam elinize sağlık ama ben twrp yi sıfırladıktan sonra tekrar açıp bilgisayara bağlayıp dosyayı attıktan sonra tekrar twrp ye giriş yaptığımda yine depolama alanı 0 olarak görünüyor şifre istiyor, mtp yi de görmüyor otg yi de görmüyor telefon mi 6x yardımcı olabilir misiniz

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
hocam elinize sağlık ama ben twrp yi sıfırladıktan sonra tekrar açıp bilgisayara bağlayıp dosyayı attıktan sonra tekrar twrp ye giriş yaptığımda yine depolama alanı 0 olarak görünüyor şifre istiyor, mtp yi de görmüyor otg yi de görmüyor telefon mi 6x yardımcı olabilir misiniz

Adb sideload deneyin

Üst Alt