İnceleme Xiaomi Mi5 Kutu Açılışı ve İlk İnceleme

fztalarm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman Çetin
Cihazım
mi4
Konular
2
Teşekkür ederim konu açmayı bilmediğimden aktif bir konuda yazmak istedim.

TinyDeal.com

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TinyDeal.com
Cihazım
Xiaomi
Konular
137

babdeyd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Babdeyd
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
8
Hocam zaman ayirip mi5 almayi dusunenleri aydinlattiginiz icin sizlere tesekkur ederim. Benimde bir kac tane sorum olacak sizlere.
1. Ben mi4 dumu bir kac ay once aldim, yani daha mi4 dunu yeni almis birisi icin mi5 e gecmek sizce mantikli mi?
2. Kamera performansi nasil? Ne yalan soyliyeyim mi4 dun en cok kamerasini beyeniyorum. Muhtesem bir kamerasi var gerek arka gerek on kamerasi. Ve olasi bir mi5 e geciste beni en cok kamera performansi tedirgin ediyor.
3. Mi5 in global versiyonunda da sim kart sayisi 2 mi? Eger cift sim kartli ise imei numaralari farkli mi?

İhaleci

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
İhaleci
Cihazım
Artık Yok
Meslek
Grafiker
Konular
9
Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde eskitesin arkadaşım. Bu cihaz Türkiye pazarına ne zaman girecek bir bilgi verir misiniz? Mi4teki gibi kızıl ötesi portu var mı Mİ5te tv kumandası gibi kullanmak mümkün mü?

miuici

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde eskitesin arkadaşım. Bu cihaz Türkiye pazarına ne zaman girecek bir bilgi verir misiniz? Mi4teki gibi kızıl ötesi portu var mı Mİ5te tv kumandası gibi kullanmak mümkün mü?
Kızılötesi var,tv kumandası olarak kullanılabilir.

miuici

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Hocam zaman ayirip mi5 almayi dusunenleri aydinlattiginiz icin sizlere tesekkur ederim. Benimde bir kac tane sorum olacak sizlere.
1. Ben mi4 dumu bir kac ay once aldim, yani daha mi4 dunu yeni almis birisi icin mi5 e gecmek sizce mantikli mi?
2. Kamera performansi nasil? Ne yalan soyliyeyim mi4 dun en cok kamerasini beyeniyorum. Muhtesem bir kamerasi var gerek arka gerek on kamerasi. Ve olasi bir mi5 e geciste beni en cok kamera performansi tedirgin ediyor.
3. Mi5 in global versiyonunda da sim kart sayisi 2 mi? Eger cift sim kartli ise imei numaralari farkli mi?
Bende mi4 den mi5 e geçtim,ben 1,5 yıl mi4 kullandığım için değişiklik olsun diye geçtim yoksa mi4 de yapamayıp mi5 de yaptığım bişey yok,mi4 ü yeni aldıysan en azından fiyatlar düşene kadar mi4 de kalabilirsin
Kamera ışığın yeterli olduğu yerlerde çok başarılı,gece çekimlerinde ise diğer amiral gemi modellerinden geride,video çekerken odaklanma sorunu var o da ilerki güncellemelerle düzeltilir diye düşünüyorum
Bendeki Çin sürümünde dual sim bulunuyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

1. Arada aslında büyük fark var. Şu anda Mi5'in hızına yetişemiyorum.
2. Kamerasının Mi4'ten aşağı kalır yanı yok. Benim için yeterli.
3. Cihazda 2 Sim yuvası var. IMEI numaraları da farklı.

Arkadaşlar cevap vermişler. Ben de eksikleri tamamlayayım.
Cihazın buraya ne zaman geleceği hakkında birşey söylemek zor. Çin sürümleri ithal edilecek olursa çok ciddi bir iş yükü binecek. Çünkü Çin versiyonlarda Çin kararlı sürümü var ve Global rom yüklemek ciddi bir zaman ve emek sorunu. Her hesabın 30 gün içerisinde sadece tek cihazı unlock edilmesi de eli kolu bağlıyor. Bunu rehberi tamamladığımda ayrıntılı olarak anlatmış olacağım. Mutlaka Global sürümlerin iypthal edilmesi gerekiyor ve bunları bulmak ta mesele.

BlackSea52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
S3 Mini
Konular
1
Dostlar Telefonu nereden temin ettiniz acaba? Xioami nin kendi çince sitesinden mi yoksa farklı sitelerden mi sipariş verdiniz. Arada 300 liradan daha fazla fiyat farkı oluyor.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Dostlar Telefonu nereden temin ettiniz acaba? Xioami nin kendi çince sitesinden mi yoksa farklı sitelerden mi sipariş verdiniz. Arada 300 liradan daha fazla fiyat farkı oluyor.
Mi.com sadece Çin içi siparişlerine açıktır hocam. Eğer Çin'de bir tanıdığınız varsa O alabilir ama harici bir ülke ise diğer sitelerden almalısınız.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Yeni resimler, parmak izi okuyucu ve model numarası ile ilgili bilgiler ilk mesaja eklenmiştir.
Cihazla ilgili önemli linkler 2.mesaja eklenmiştir.

Üst Alt