İnceleme Xiaomi Mi5 Kutu Açılışı ve İlk İnceleme

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Teknisyen
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
124
Nasil yani turkce var Mi ? Bende yok ama... Google ve google playde yok . Birde, o tusun tam adi ne bilmiyorum ama anasayfaya dondugumuz tus Bende zor basiyor sizde de boyle bir durum var Mi acaba?

Beyzakbg Global satışta olan cihazlarda Türkçe dil desteği var ve Google uygulamaları yüklü geliyor malesefki sizinde benim de cihazlarımız global rom yüklü değil bir süre beklerseniz çözümü bulacağız.. :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Nasil yani turkce var Mi ? Bende yok ama... Google ve google playde yok . Birde, o tusun tam adi ne bilmiyorum ama anasayfaya dondugumuz tus Bende zor basiyor sizde de boyle bir durum var Mi acaba?
Evet Global Rom olduğu için Türkçe de var, Google servis ve uygulamaları da. Geçen hafta içinde bir arkadaşımıza daha 2 tane beyaz Pro (128GB) geldi. Bunlarda da Çince Rom vardı. Anlaşılan o ki benimki Global satışa çıkarılan bir Mi5. Yani Xiaomi bir yandan da bu cihazları Global olarak diğer ülkelere satılmasını sağlamaya başlamış.

Home tuşunda ise hem parmak okumada hemen tıklama yaparken her hangi bir sorun görmedim.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

@chatin_62 hocam bende bugün mi5 ime kavuştum,merakla cihazla ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum.
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

hocm hayirli olsun cok sevindim en sonunda kavustun mi5 e darisi bizim basimiza.. nerden aldin
Mesajda belirtmiştim sanırım gözden kaçmış. :) selduman arkadaşımızdan aldım.

hayırlı olsun. Kaç paraya oldu. bende çinden getirteceğim

Getirtme imkânınız varsa mutlaka çok daha ucuza mal olacaktır.

Hayırlı olsun Çetin hocam. Telefon içi ekran resimlerinde Türkçe dil alırsan daha iyi olur gibi. Yinede sen bilirsin hocam. Kolay gelsin :)
Telefonu Türkçe yapmıştım. Kilit ekranıda Türkçe. Ancak hakkında ekranını İngilizce iken almışım. Farketmeden onu koymuşum. Uyarı için teşekkürler. Düzeltme yapıldı.

Son düzenleme:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
chatin_62 hocam home tuşunu dokunmatik olarak (fiziksel baskı uygulamadan) kullanabiliyor muyuz? Birde home tuşuna dokunmatik olarak (fiziksel baskı uygulamadan) basılı tuttugumuzda son kullanılan uygulamalar çıkıyor mu? Fiziksel tuşu sevmiyorum. home tuşunu tamamen dokunmatik olarak kullanabiliyor muyuz?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
chatin_62 hocam home tuşunu dokunmatik olarak (fiziksel baskı uygulamadan) kullanabiliyor muyuz? Birde home tuşuna dokunmatik olarak (fiziksel baskı uygulamadan) basılı tuttugumuzda son kullanılan uygulamalar çıkıyor mu? Fiziksel tuşu sevmiyorum. home tuşunu tamamen dokunmatik olarak kullanabiliyor muyuz?
Ayarlarını kurcalamadım. Şu anda şu şekilde çalışıyor.
Ekran uyanıksa yani kilit ekranındaysa dokunarak parmak izini okutabiliyorsunuz. Eğer ekran kapalıysa tuşa bastırarak hem uyandırmış hem de aynı zamanda parmak izini okutmuş oluyorsunuz. Normal ekranda tuşa dokunmak bir işlem yaptırmıyor.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Ayarlarını kurcalamadım. Şu anda şu şekilde çalışıyor.
Ekran uyanıksa yani kilit ekranındaysa dokunarak parmak izini okutabiliyorsunuz. Eğer ekran kapalıysa tuşa bastırarak hem uyandırmış hem de aynı zamanda parmak izini okutmuş oluyorsunuz. Normal ekranda tuşa dokunmak bir işlem yaptırmıyor.

Müsait olduğunuzda -ki miui tuş ayarları çok zengin- home tuş işlevi ve son uygulamaları dokunmatik yapan ayarı var mı bakarsanız sevinirim. Zira home tuşunu çok sık kullanıyorum. Tuşun fazla deforme olmasını istemiyorum. Sırf bu yüzden hiç Samsung cihaz kullanmadım.

ozergul

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özer
Cihazım
redmi note 3
Konular
28
hocam telefonun malzeme kalitesi nasıl? redmi note 3 gibi düşük kalite değildir umarım..

hherdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hasan hüseyi
Cihazım
xioami mi5
Konular
0
hayırlı olsun. Güle güle kullanınız. siyah 64 gb aynı cihazdan 10 gün oldu sıfır almıştım. Düşünen arkadaşlara belirtmek isterim çok hızlı çok şık bir telefon. Bootloader unlock için siteye bilgileri gönderdim sms gelmesini bekliyorum. sms süreci kaç gün sürüyor bilgisi olan arkadaşımız varmı?

METYU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
S3 mini
Konular
0
Hayırlı olsun hocam. Biz aldık ama hala gelmesini bekliyoruz. Siyahını bulabilmenize sevindim . Ben kaç sabah nöbete kalktım ama bir türlü alamadım. 128 lik beyazını aldık. Yine nöbetler devam ediyor. Eğer elimizden gelirse benimle beraber forumdan bir kaç üstadımızı daha mi5 sahibi yapmak istiyorum.

Arkadaşım Hayırlı olsun. Bende çinde arkadaşım aracılığı ile xiaomi china siteden arkadaşım aracılığı ile aldırmayı denedim ancak bir türlü alamadım,ALİEXPRESS te Honkong mağazalarında var ancak oradada fiyatlar biraz daha farklı.
inşallah muvaffak olurda alırsanız bende mi5 sahibi olmak isteyenlerdenim.Tekrar Hayırlı olsun güle güle kullanın.

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Arkadaşım Hayırlı olsun. Bende çinde arkadaşım aracılığı ile xiaomi china siteden arkadaşım aracılığı ile aldırmayı denedim ancak bir türlü alamadım,ALİEXPRESS te Honkong mağazalarında var ancak oradada fiyatlar biraz daha farklı.
inşallah muvaffak olurda alırsanız bende mi5 sahibi olmak isteyenlerdenim.Tekrar Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bende 2 aya kadar yakın zaman kovaladım . en sonunda bir tane alabildim. Şimdi her satış sabahı kalkıyorum almaya çalışıyoruz. Bakalım hayırlısı ile alabilirsek. :)

Beyzakbg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Beyza Nur
Cihazım
Mi5
Konular
7
Müsait olduğunuzda -ki miui tuş ayarları çok zengin- home tuş işlevi ve son uygulamaları dokunmatik yapan ayarı var mı bakarsanız sevinirim. Zira home tuşunu çok sık kullanıyorum. Tuşun fazla deforme olmasını istemiyorum. Sırf bu yüzden hiç Samsung cihaz kullanmadım.

Home tusuna basili tutunca degil ama normalde secenekler butonu olan soldaki butona basinca son kullanilanlar cikiyor, Bende kurcalama firsati bulamadim ama anaekran acikken Home tusu bi ise yaramiyor sanirim, uygulama icinden ana ekrana Home tusunabasarak gecis yapabiliyorum sadece.

Üst Alt