Soru Xiaomi Mi5 Kamera Ayarları

bugra333

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
OnePlus 7T
Meslek
Elektronik Müh.
Konular
12
Mi5 için kamera ayarı tavsiyesi olan var mı yada şu şekilde daha iyi fotoğraf çekiyorum diyen merak ettim sadece ?
Renk doygunluğu, keskinlik ve kontrast gibi ayarları normal olarak mı kullanıyorsunuz kamera ayarlarını ?

hkurtgil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakkı
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
0
Geçenlerde arkadaki kameranın sadece siyah beyaz çektiğini söylemiştim. Çözüm bulmaya çalışmıştık fakat, şu an kameranın sadece bir tanesinin çalıştığını farkettim. Bunun bir çözümü var mıdır? Yani arkadaki siyah beyaz kamera çalışıyor sanırım sadece.

Oyla:

ege60

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Selami
Cihazım
Mi 5s plus
Konular
0
Geçenlerde arkadaki kameranın sadece siyah beyaz çektiğini söylemiştim. Çözüm bulmaya çalışmıştık fakat, şu an kameranın sadece bir tanesinin çalıştığını farkettim. Bunun bir çözümü var mıdır? Yani arkadaki siyah beyaz kamera çalışıyor sanırım sadece.
Hocam ayni sorun var çözüm bulabildiniz mi

Oyla:

mimar1907

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer
Cihazım
Mi5
Konular
1
Ben otomatik ayarda kullanıyorum, ama çekeceğim fotoda nesneler hareketli değilse HDR yi açık çekiyorum, çok daha güzel fotoğraflar ortaya çıkıyor. Özellikle karanlık ve iç mekan çekimlerinde ya HDR ya da gece modunu açın ve çekim süresince telefonu hiç kıpırdatmayın. Karanlıkta Normal moddaki kumlanma çamurlaşma gibi sıkıntılardan böylece kurtuluyorsunuz. Otomatik modda gece çekimi çok kötü. Ayrıca ben ayarlardan düşük ışıkta fotoğrafları iyi hale getir seçeneğini de kapattım. Eğer telefonu sabitleyip çekebilme imkanı olursa da manuel modda pozlama süresini arttırıp isoyu düşürerek net kumlanma olmayan güzel gece fotoğrafları çekilebiliyor. Bir de telefonun ekran ayarlarına girip Renkler&Karşıtlık seçeneğinden otomatik karşıtlık seçiliyse değiştirin. Standart veya karşıtlığı arttırı seçin bu da ekran parlaklığı yüksek iken ışık altında fotoğraflardaki ve ekrandaki diğer görüntülerdeki bozuklukları düzeltecek. Ben karşıtlığı arttır seçeneğini kullanıyorumsanki samsungun super amoled ekranları gibi oluyor canlı parlak renkler. Bu da çok farkettiriyor.
Merhaba
Ben otomatik ayarda kullanıyorum, ama çekeceğim fotoda nesneler hareketli değilse HDR yi açık çekiyorum, çok daha güzel fotoğraflar ortaya çıkıyor. Özellikle karanlık ve iç mekan çekimlerinde ya HDR ya da gece modunu açın ve çekim süresince telefonu hiç kıpırdatmayın. Karanlıkta Normal moddaki kumlanma çamurlaşma gibi sıkıntılardan böylece kurtuluyorsunuz. Otomatik modda gece çekimi çok kötü. Ayrıca ben ayarlardan düşük ışıkta fotoğrafları iyi hale getir seçeneğini de kapattım. Eğer telefonu sabitleyip çekebilme imkanı olursa da manuel modda pozlama süresini arttırıp isoyu düşürerek net kumlanma olmayan güzel gece fotoğrafları çekilebiliyor. Bir de telefonun ekran ayarlarına girip Renkler&Karşıtlık seçeneğinden otomatik karşıtlık seçiliyse değiştirin. Standart veya karşıtlığı arttırı seçin bu da ekran parlaklığı yüksek iken ışık altında fotoğraflardaki ve ekrandaki diğer görüntülerdeki bozuklukları düzeltecek. Ben karşıtlığı arttır seçeneğini kullanıyorumsanki samsungun super amoled ekranları gibi oluyor canlı parlak renkler. Bu da çok farkettiriyor.[/QU

Oyla:

nedimvtnsvr

Bursaspor
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim
Cihazım
mi5s
Meslek
MAKİNA OPERATORU
Konular
28
Mesela hareketli bir nesneyi fotoğraf çektiğimde hep bulanık çıkıyor. Örn: dans eden bir kişiyi foto çektikten sonra baktığımda fotoğraf kişinin hareketleri hep bulanık halde bunun bir çözümü var mı acaba telefonum mi5s

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Mesela hareketli bir nesneyi fotoğraf çektiğimde hep bulanık çıkıyor. Örn: dans eden bir kişiyi foto çektikten sonra baktığımda fotoğraf kişinin hareketleri hep bulanık halde bunun bir çözümü var mı acaba telefonum mi5s
Hareketli nesnelerde bulanık çıkmasının sebebi kameranın çok seri çekememesi maalesef. Çözüm olur mu bilmiyorum ama seri çekim ile art arda fotoğraf çekerek belki net olanları yakalayabilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

nedimvtnsvr

Bursaspor
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim
Cihazım
mi5s
Meslek
MAKİNA OPERATORU
Konular
28
Hareketli nesnelerde bulanık çıkmasının sebebi kameranın çok seri çekememesi maalesef. Çözüm olur mu bilmiyorum ama seri çekim ile art arda fotoğraf çekerek belki net olanları yakalayabilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Pek çözüm olmuyor malesef bu bi sıkıntı kamera için

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt