Soru Xiaomi Mi5 Kamera Ayarları

bugra333

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
OnePlus 7T
Meslek
Elektronik Müh.
Konular
12
Mi5 için kamera ayarı tavsiyesi olan var mı yada şu şekilde daha iyi fotoğraf çekiyorum diyen merak ettim sadece ?
Renk doygunluğu, keskinlik ve kontrast gibi ayarları normal olarak mı kullanıyorsunuz kamera ayarlarını ?

10number

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
şahin
Cihazım
xiaomi 5
Konular
0
Arkadaşlar ön kameradan çekilen fotoğraf ve videolar ters çıkıyor. Bunun bi ayarı var mıdır? Karıştırdım fakat bulamadım

Oyla:

zengineer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zeynep
Cihazım
mi5 prime
Konular
0
Arkadaşlar mi 5 prime hem ön hem arka kamera ters çekiyor. (alt üst) Modlara girdiğimde oradaki seçeneklerde ters çıkıyor. Telefon 5 aydır bende. Dün oldu düzeltemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Hocam camera api2 aktif hale getirdiniz mi?

Oyla:

Blackero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Kerem
Cihazım
Mi5S
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Ben otomatik ayarda kullanıyorum, ama çekeceğim fotoda nesneler hareketli değilse HDR yi açık çekiyorum, çok daha güzel fotoğraflar ortaya çıkıyor. Özellikle karanlık ve iç mekan çekimlerinde ya HDR ya da gece modunu açın ve çekim süresince telefonu hiç kıpırdatmayın. Karanlıkta Normal moddaki kumlanma çamurlaşma gibi sıkıntılardan böylece kurtuluyorsunuz. Otomatik modda gece çekimi çok kötü. Ayrıca ben ayarlardan düşük ışıkta fotoğrafları iyi hale getir seçeneğini de kapattım. Eğer telefonu sabitleyip çekebilme imkanı olursa da manuel modda pozlama süresini arttırıp isoyu düşürerek net kumlanma olmayan güzel gece fotoğrafları çekilebiliyor. Bir de telefonun ekran ayarlarına girip Renkler&Karşıtlık seçeneğinden otomatik karşıtlık seçiliyse değiştirin. Standart veya karşıtlığı arttırı seçin bu da ekran parlaklığı yüksek iken ışık altında fotoğraflardaki ve ekrandaki diğer görüntülerdeki bozuklukları düzeltecek. Ben karşıtlığı arttır seçeneğini kullanıyorumsanki samsungun super amoled ekranları gibi oluyor canlı parlak renkler. Bu da çok farkettiriyor.
Bende deneyeceğim hocam sağolun.

Oyla:

online25

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Salo
Cihazım
Mi5 prime
Konular
1
Slm arkadaşlar benim mi5 primenin kamerasindan sallayınca ses geliyo ve içine bakınca bişey varmış gibi.kamerada kumlanma var sağlıklı fotoğraf cekemiyorum .nette övüldüğü kadar Iyi değil kamerası.ois de çalış miyo gibi.ne yapmam gerekiyor.yardımcı olurmusunuz

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Merhabalar Mi5 Prime Miui 8.5.3.0 Global Stable Recovery ROM ile güncelledim. Herhangi bir problem yok rom, ram, pil herşey stabil çalışıyor. Pil daha iyi gidiyor fakat kamerada 8.1.2 de iken denklanşör sesi yoktu sadece ekrana tıklandığında ince bir odak sesi vardı tik diye çokta hoş idi.
Şimdi ise 8.5 Romunda yine odak sesi var fakat bide denklanşör sesi gelmiş çok yüksek ve gıcık bi ses çıkırt ediyor. Kamera ayarlarından kamera seslerini kapatınca odak sesi de kapanıyor. Odak sesi kapansın istemiyorum ancak mecbur kaldım kamera seslerini kapatmaya.
Bu miui 8.5 ile mi geldi acaba?
Yoksa kapanma imkanı varmı?
Yardım LÜTFEN?

Oyla:
Üst Alt