Rom Xiaomi Mi11 Ultra - XiaomiEu Android 13 MIUI 14

hhoops

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
mi 6
Konular
4
Hocam beni yanlış anlama sanırım bilgin çok az o yüzden bu işlemleri forumda iyice araştırmadan girişmeni tavsiye etmem. Rom ve root olayları bazen çok basit gibi gözükse de telefonun brick olma ( geri dönülmeyecek derecede bozulma) ihtimali var. Forumda veya internette merak ettiğin tüm konular var, bu konuları iyice araştır oku videolar izle ve en son kendine güveniyorsan giriş. yine takıldığın tüm konularda burdan yardımcı oluruz.

Bootloader kilidin açıksa telefonu yeniden başlattığınde açılış ekranında kilit açık işareti çıkar. eğer açık değilse hiç bir kilit ile ilgili ibare çıkmaz.
geliştirici seceneklerden baktım bootloader kilidi açık. youtubede baktım. kilidi açık telefonlarda bu tarz rom geçişlerinin daha kolay olduğu belirtiliyor. tek çekincem rom değişiminden sonra banka uygulamalarının teleonu değiştirmişsiz gibi davranmaları. öerneğin yapıkredi akıllı bilidirm göndermeyınce telefonu kabul etmiyor. annemin hesabına girebilmek için önce sms sonra akıllı bilidirm için telefonu tanıması gerekıyor. ayrıca kurmuş olduğum birçok uygulamayı geri yuklemek de zor

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
geliştirici seceneklerden baktım bootloader kilidi açık. youtubede baktım. kilidi açık telefonlarda bu tarz rom geçişlerinin daha kolay olduğu belirtiliyor. tek çekincem rom değişiminden sonra banka uygulamalarının teleonu değiştirmişsiz gibi davranmaları. öerneğin yapıkredi akıllı bilidirm göndermeyınce telefonu kabul etmiyor. annemin hesabına girebilmek için önce sms sonra akıllı bilidirm için telefonu tanıması gerekıyor. ayrıca kurmuş olduğum birçok uygulamayı geri yuklemek de zor
kardeşim dediğim gibi aynı rom'un bir üst sürümünü yüklemek istersen temiz kuruluma gerek yok ama başka bir romdan geçeceksen temiz kurulum yapmazsan telefonun sağlıklı çalışmaz. rom yüklemek için önce telefonuna twrp kurman gerekecek twrp bazen kalıcı olmuyor ve recovery modunda kalıyor telefon. Sen eğer bu işe girişmeyi kafana koyduysan ( bence gerek yok romun güncel bi rom ) ve sıfırdan başlayacaksan telefonun bozulma ihtimalini göze alıyor olman lazım ve verilerini yedeklemen lazım. Takıldığın yer olursa yazarsan yardımcı oluruz

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
Android 13 tabanlı MIUI 14 stabil V14.0.11.0 ve Beta 23.9.18 olarak yayınlandı.
Stabil MIUI 15 gelene kadar bunlarla devam. Umarım MIUI 15 Android 14 ile gelir.

bilisim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
mi5
Konular
0
kararlı romu v14.0.11.0 deneyen var mı?

Drxx

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okyay
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Konular
1
yeni güncelleme sonrası batarya tüketimi arttı bu rom da diğerlerine benzemeye başladı .. Endonezya romu nasıl kullanan var mı .. bir de pixel experiance yada AOSP denemek lazım gibi tecrübesi olanlardan tavsiye alalım

ensabahnur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Note Pro
Konular
0
Herkese merhaba.

Mi11 ultra direnç ile imei kaydı yaptırdım fakat usta işlem sonrası telefona global rom yüklemiş. Tekrar EU rom yüklemek için ne yapmam gerekir. Standart bir şekilde twrp ile kurabilir miyim. IMEI uçma gibi bir durum olur mu? Pek çok yorum görüyorum kimi sakın atma IMEI uçar demiş kimi de defalarca rom attım hiçbir şey olmaz demiş. Yardımcı olabilir misiniz?

selim752

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
mi 11 ultra
Konular
1
Herkese merhaba.

Mi11 ultra direnç ile imei kaydı yaptırdım fakat usta işlem sonrası telefona global rom yüklemiş. Tekrar EU rom yüklemek için ne yapmam gerekir. Standart bir şekilde twrp ile kurabilir miyim. IMEI uçma gibi bir durum olur mu? Pek çok yorum görüyorum kimi sakın atma IMEI uçar demiş kimi de defalarca rom attım hiçbir şey olmaz demiş. Yardımcı olabilir misiniz?
Ben dirençten sonra EU beta yükledim ama fastboot ile yükledim direk. Twrp ile uğraşmadım. Herhangi bir sorun olmaz demişti benim cihazı yapan

ensabahnur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Note Pro
Konular
0
Ben dirençten sonra EU beta yükledim ama fastboot ile yükledim direk. Twrp ile uğraşmadım. Herhangi bir sorun olmaz demişti benim cihazı yapan
Benim cihazı yapan telefonu sıfırlama işlemi yapma dedi ve rom atabilirsin sorun olmaz dedi.
Fakat fastboot tan rom atarken zaten bu format işlemi otomatik olarak yapılmıyor mu?

Üst Alt