Rom Xiaomi Mi11 Ultra - XiaomiEu Android 13 MIUI 14

kursat721

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi 11 ultra
Konular
2
Dostlar merhabalar öncelikle. Cihazda şu an MIUI 13 eu sürümü var. Eu 14 sürüme geçmek istiyorum. Cihazdaki veriler silinmeden geçmem mümkün mü acaba? Twrp ile mi yüklemek gerekiyor yoksa fastboot ile atılabiliyor mu yardımcı olabilir misiniz

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
38
Dostlar merhabalar öncelikle. Cihazda şu an MIUI 13 eu sürümü var. Eu 14 sürüme geçmek istiyorum. Cihazdaki veriler silinmeden geçmem mümkün mü acaba? Twrp ile mi yüklemek gerekiyor yoksa fastboot ile atılabiliyor mu yardımcı olabilir misiniz
EU rom varsa yine aynı romun ( beta ise beta rom stabil sürümse stabil sürüme ait rom) güncel versiyonunu twrp ile yükleyebilirsin veri kaybı olmayacaktır. fakat EU beta veya stabil arasında geçiş yaparsan veri kaybın olur.

Her halukarda veri kaybı olacakmış gibi yedeğini almanı tavsiye ederim.

matto

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi A3
Konular
1
Herkese iyi forumlar;

Burda söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama... Doğu bölgesinden Mi 11 Ultra aldım. Cihazın İMEİ değişikliği var. Direnç değişikliği var mı emin değilim. Şuan ki sürüm:
MIUI: MIUI Global 12.5.8 Kararlı
Android: 11 RKQ1.201112.002

Öğrendiğim kadarıyla cihaza güncelleme atarsam İMEİ silinecek. Bazı kaynaklarda okuduğuma göre TWRP kullanılmalı. MIUI (Resmi) güncel versiyonlara geçmek için ne ve nasıl yapmam gerekli aydınlatabilir misiniz? Telefon çok güzel çok beğendim ama şu İMEİ ve ROM olaylarıyla uğraşmaktan midem bulandı. (Mi A3 için sürekli MIUI Rom atıp kullandım)

Yardım ve bilgilendirmelerinizi beklerim.

İyi forumlar...

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
38
Herkese iyi forumlar;

Burda söylemek ne kadar doğru bilmiyorum ama... Doğu bölgesinden Mi 11 Ultra aldım. Cihazın İMEİ değişikliği var. Direnç değişikliği var mı emin değilim. Şuan ki sürüm:
MIUI: MIUI Global 12.5.8 Kararlı
Android: 11 RKQ1.201112.002

Öğrendiğim kadarıyla cihaza güncelleme atarsam İMEİ silinecek. Bazı kaynaklarda okuduğuma göre TWRP kullanılmalı. MIUI (Resmi) güncel versiyonlara geçmek için ne ve nasıl yapmam gerekli aydınlatabilir misiniz? Telefon çok güzel çok beğendim ama şu İMEİ ve ROM olaylarıyla uğraşmaktan midem bulandı. (Mi A3 için sürekli MIUI Rom atıp kullandım)

Yardım ve bilgilendirmelerinizi beklerim.

İyi forumlar...
twrp ile rom yüklediğin sürece sorun olmaz diye biliyorum ben henüz imei attırmadım 2. sime geçmek üzereyim

matto

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi A3
Konular
1
twrp ile rom yüklediğin sürece sorun olmaz diye biliyorum ben henüz imei attırmadım 2. sime geçmek üzereyim
Sen sanırım hiç bir işlem yaptırmadan 4+4 şeklinde kullanıyorsun doğru mu? Son 4 ayda ne şekilde kullanmayı düşünüyorsun acaba?
Bir de farklı yöntemleri düşündün yada denedin mi hiç? (Direnç vs...)

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
38
Sen sanırım hiç bir işlem yaptırmadan 4+4 şeklinde kullanıyorsun doğru mu? Son 4 ayda ne şekilde kullanmayı düşünüyorsun acaba?
Bir de farklı yöntemleri düşündün yada denedin mi hiç? (Direnç vs...)
evet hiç bir işlem yaptırmadım 4+4 kullanıyorum 2. 4 geçmek üzereyim. direnç işlemi 1000tl max maliyeti direnç attırmayı düşünüyorum. yurt dışına giriş çıkışım var ımei yasal yollarla kayıt da ettirebilirim. arasında kaldım kararsızım

matto

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi A3
Konular
1
evet hiç bir işlem yaptırmadım 4+4 kullanıyorum 2. 4 geçmek üzereyim. direnç işlemi 1000tl max maliyeti direnç attırmayı düşünüyorum. yurt dışına giriş çıkışım var ımei yasal yollarla kayıt da ettirebilirim. arasında kaldım kararsızım
Telefonum hakkında biraz bilgi edindim ve direnç işlemi yapılmış. Şuanlık gözle görülür çok bir sıkıntıya denk gelmedim. (Ama galiba bataryada az bir sorun yaşıyorum diyebilirim. İnternetteki incelemelerle karşılaştırınca hızlı gidiyor benimki. 1 gün yada 1.5 gün) Ve dürüst olmak gerekirse bu bilgileri Cii isimli bir Youtube kanalından edindim. Versiyon olarak en güncel sürümdeyim. Sistemden kontrol edince de LG G3 imei'si yüklenmiş. Elimde olsaydı şayet bu telefonun imei'sini hiç bozmaz orjinal imei'si ile bir şekilde pasaporta işlettirirdim. Hakkını veren bir telefon çünkü.

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
Yeni kararlı sürüm yayınlanmış rom hybrid olarak sunulmuş sürüm numarasi 14.0.9.0 numarasına sahip twrp ile yükleyip deneyimledim biraz
14.0.6.0 sürümünden farklı olarak görebildiğim sürekli açık ekran ayarlaması çok önemsiz bir değişiklik yapılmış galeriden bir resim silerken çıkan onaylama ekranı hala ingilizce cevirisi yapılmamış
Satatus bardaki açık uygulamalarin yani Bluetooth nfc alarm gibi simgeleri kapatabilme seçeneği gelmiş şimdilik bunlar dikkatimi çekti kamera vs herşey eskisi gibi bulduğum başka değişiklikler olursa postu güncellerim bakmamı kontrol etmemi istediğiniz yerleri etiketleyerek sorarsanız seve seve cevaplarım

Son düzenleme:

madcyler

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cihat
Cihazım
MI6
Konular
0
Yeni kararlı sürüm yayınlanmış rom hybrid olarak sunulmuş sürüm numarasi 14.0.9.0 numarasına sahip twrp ile yükleyip deneyimledim biraz
14.0.6.0 sürümünden farklı olarak görebildiğim sürekli açık ekran ayarlaması çok önemsiz bir değişiklik yapılmış galeriden bir resim silerken çıkan onaylama ekranı hala ingilizce cevirisi yapılmamış
Satatus bardaki açık uygulamalarin yani Bluetooth nfc alarm gibi simgeleri kapatabilme seçeneği gelmiş şimdilik bunlar dikkatimi çekti kamera vs herşey eskisi gibi bulduğum başka değişiklikler olursa postu güncellerim bakmamı kontrol etmemi istediğiniz yerleri etiketleyerek sorarsanız seve seve cevaplarım
İyi akşamlar, 14.0.9.0 sürümündeyim bende daha önce haftalık kullanıyordum. Son 10 gündür NFC çalışmıyor anlam veremedim. Halen Orjinal haliyle kullanıyorum. (Direnç) yaptırmadım. Sizde sorun varmı?

KinZhuLL

🇹🇷
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
12S Ultra
Konular
7
İyi akşamlar, 14.0.9.0 sürümündeyim bende daha önce haftalık kullanıyordum. Son 10 gündür NFC çalışmıyor anlam veremedim. Halen Orjinal haliyle kullanıyorum. (Direnç) yaptırmadım. Sizde sorun varmı?
Ben direnç işlemi yaptırdım nfc hiç hata vermedi bu zamana kadar kullandığım tüm romlarda işlevine devam etti cihazımda tek hata kamera önünde kalmış olan toz zerresi kameraya zararı yok ama işte göz görünce hep takılıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben direnç işlemi yaptırdım nfc hiç hata vermedi bu zamana kadar kullandığım tüm romlarda işlevine devam etti cihazımda tek hata kamera önünde kalmış olan toz zerresi kameraya zararı yok ama işte göz görünce hep takılıyor
Nfc şu anda yapikredi bankasını kullanıyorum ve ödeme yapabildim

Üst Alt