İnceleme Xiaomi mi note 3

ozgur1sey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1.adım
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Ama insan seslerini net alıyor arkadaki enstrüman sesleri boğuk bence biraz. Ben mi çok takıntı yaptım acaba. Şarkıyı acın ama sözsüz olan yerlerin kaydı nasıl bi bakın derim

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Ama insan seslerini net alıyor arkadaki enstrüman sesleri boğuk bence biraz. Ben mi çok takıntı yaptım acaba. Şarkıyı acın ama sözsüz olan yerlerin kaydı nasıl bi bakın derim
Aynen hocam takıntı kat sayımız çok fazla dediğim gibi 3 yıldır kullandığımız video çektiğimiz samsung bugün kötü geldi bana.

Mi 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozgur1sey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1.adım
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Aynen hocam takıntı kat sayımız çok fazla dediğim gibi 3 yıldır kullandığımız video çektiğimiz samsung bugün kötü geldi bana.

Olay bence insan seslerine odaklanması arka plan sesleri kısması. Bu yazılimının bug'i olabilir. Insan sesi hariç kısımlar boğuktu bende de işte

Ümit Bey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mİ NOTE 3
Konular
0
Olay bence insan seslerine odaklanması arka plan sesleri kısması. Bu yazılimının bug'i olabilir. Insan sesi hariç kısımlar boğuktu bende de işte
Bendeki note 3 un videosu gayet guzel. Buradaki yorumlari okuyunca video denemesi yaptik esimle... Gayet guzel. Hatta esimde a5 var, a5 den de guzel ses kaydi var...

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Arkadaşlar videolarda göstermiş olduğunuz ses sorununun aynısı bazı Mi Mix 2'lerde de vardı. Sorun yaşayan arkadaşlarımızın bir kısmı ses kaydedicisi uygulamasına girip ses kaydını yüksek kalite olarak ayarladıktan sonra sorunlarını çözdüler. Bu şekilde düzelmeyenler için ise recovery üzerinden yüklenen bir fix dosyası hazırlanmıştı ancak yeni gelen güncelleme ile sorun tamamen ortadan kalktı ve artık Mi Max2'de bu sorun yok. Çok büyük ihtimalle Note 3 için de bir sonraki güncellemede çözülecektir. Yine de emin olmak için telefonlarınızın ayarlar uygulamasında yer alan hata bildir bölümünden geri bildirim yapabilirsiniz.

WarriorAnqeL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammet
Cihazım
G2
Konular
3
Evet fazla yüksek ses ile deneyemedim malum sebepten ötürü müzik iyiyse diğerinde de problem yoktur diye düşünmüştüm. Şimdi siz de söyleyince daha da rahatladım.
Elektronik cihaz işi biraz şans, xiaomi de pazara daha yeni giriyor ve yazılım olarak da ucu çok açık her cihazda farklı sorunlar çıkabiliyor ama çözümü de getiriyorlar. Hal böyle olunca da her anı gerilim filmi gibi elimizde cihaz sorun aramaya başlıyoruz. Kendi adıma cihazı ilk aldım. Postun birinde arka lazer yazıda ışık sızması vardı ilk ona baktım ilk korku oydu, daha sonra hemen panele baktım sharp çıktı oh dedim. Bluetooth dediler kulaklık ile denedim onu da atlattık. Video ses sorunu dediler onu da geçtim diye düşünüyorum. Bildirim kısmı tüm xiaomi modeller için geçerli olsa gerek bazen geliyor bazen gelmiyor. Bakalım işte hayırlısı donanımsal bir sorun çıkmasın da yazılımsal olanlar nasıl olsa çözülür.

Hocam ekran panellerinin farkı cokmudur, paneli nereden anlariZ. Birde telefonu nereden aldınız söyler misiniz

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Hocam ekran panellerinin farkı cokmudur, paneli nereden anlariZ. Birde telefonu nereden aldınız söyler misiniz
Note 3 lerde şimdiye kadar 2 panel üreticisi duydum. Biri jdi diğeri sharp ikisi de iyi bir fark olacağını sanmam. Lg panellerde sıkıntı var note 3 lg kullanmamış.
Telefonu gittigidiyor cepport mağazasından aldım.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Paneli anlamak için *#*#6484#*#* check version info kısmında en alta inin LCM information yazan yer

szrglmz123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
sezer
Cihazım
Mi note 3
Konular
2
Arkadaslar merhaba , 2 haftadır mi note 3 kullanıyorum. İlk zamanlarda şarj süresi çok iyiydi , ilk geldiğinde global 9.1.3.0 sürümü yüklüydü ve şarjdan çok memnundum faceid de vardı fakat 9.1.4.0 a geçtim şarjı 1 günü zor cilarmaya başladı. Eski sürüme dönme şansım var mı ? Ya da format önerir misiniz? Formatta hard mi yoksa fabrika ayarından sifirlamak mi gerekir ? Burda imei numarasında bir kayıp olur mu? Bir de benim indirilenler kısmında telefonun kendi uygulaması olmasina rağmen ortada reklam çıkıyor bu sorun sizde de var mı ?

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Arkadaslar merhaba , 2 haftadır mi note 3 kullanıyorum. İlk zamanlarda şarj süresi çok iyiydi , ilk geldiğinde global 9.1.3.0 sürümü yüklüydü ve şarjdan çok memnundum faceid de vardı fakat 9.1.4.0 a geçtim şarjı 1 günü zor cilarmaya başladı. Eski sürüme dönme şansım var mı ? Ya da format önerir misiniz? Formatta hard mi yoksa fabrika ayarından sifirlamak mi gerekir ? Burda imei numarasında bir kayıp olur mu? Bir de benim indirilenler kısmında telefonun kendi uygulaması olmasina rağmen ortada reklam çıkıyor bu sorun sizde de var mı ?
Eski sürüme dönmek için bootloader kilidi açık olmalı değilse açtırmanız gerekli. Daha sonra eski sürümün .tgz uzantılı fastboot dosyasını bulup fastboot yüklemesi yaparsanız olur.

Eğer güncellemeden sonra sıkıntı yaşıyorsanız telefon ayarlarından fabrika verilerine sıfırlayın. İmei durumu sanırım imei atılmış cihazlarda sorun oluyor. Sizin cihaz eğer resmi yoldan geldiyse imei gitme durumu olmaz.

Fastboot ile rom kurma forumda mevcut.

Üst Alt