Yardım Xiaomi Mi Note 10 Lite yakınlık sensörü sorunları çözüldü mü?

kerimim25

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kerim
Cihazım
xiomi redmi 8
Konular
1
Merhaba.
Xiaomi Mi Note 10 Lite model telefon kullananlar var mı? Bu telefonu epeydir almak istiyorum ama yakınlık sensöründe sorun var diyorlardı görüşme esnasında sensör bazen tutukluk yapıyor ve telefon kulaktayken sensör çalışmadığı için dokunmatik ekran açık olduğundan değişik tuşlara temas ediliyor, farklı sayfalar açılıyor, ses kesme sorunları oluyor falan diyorlardı. Ancak bugün bir arkadaştan duyduğuma göre sensör sorunu gelen güncelleme ile çözülmüş. Doğru mudur? Bir de ben koklear implant kullanıcısı olduğum için işitmem sizler gibi yüzde yüz doğal değil. Ama doğala çok yakında olsa yine de güçlü ses veren bir ahizeye sahip olması benim için çok iyi olacaktır. Ses kalitesi hakkında da biraz bahsederseniz sevinirim. Teşekkürler...

Enderhsl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
Radyoloji tekniker
Konular
2
Merhaba.
Xiaomi Mi Note 10 Lite model telefon kullananlar var mı? Bu telefonu epeydir almak istiyorum ama yakınlık sensöründe sorun var diyorlardı görüşme esnasında sensör bazen tutukluk yapıyor ve telefon kulaktayken sensör çalışmadığı için dokunmatik ekran açık olduğundan değişik tuşlara temas ediliyor, farklı sayfalar açılıyor, ses kesme sorunları oluyor falan diyorlardı. Ancak bugün bir arkadaştan duyduğuma göre sensör sorunu gelen güncelleme ile çözülmüş. Doğru mudur? Bir de ben koklear implant kullanıcısı olduğum için işitmem sizler gibi yüzde yüz doğal değil. Ama doğala çok yakında olsa yine de güçlü ses veren bir ahizeye sahip olması benim için çok iyi olacaktır. Ses kalitesi hakkında da biraz bahsederseniz sevinirim. Teşekkürler...
Bende hala çözülmedi hocam sıkıntılı

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

EmirhanKFB

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
10
1.5 hafta oldu yoğun telefonla konuştum ve hiçbir sensör sıkıntı görmedim. Son global sürüm yüklü telefonumda. Ses seviyesi bu fiyat segmentine göre gayet iyi. Tatmin olursunuz. Teknoloji şans işi denemeniz lazım.

Oyla:

gegebee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökmen
Cihazım
Redmi
Konular
0
Ben açıkçası o sorunun yazılımla çözülebileceğine inanmıyorum.
Almayı düşündüğüm modellerden biriydi fakat Xiaomi'de bence kalite kontrol sorunu var son dönemlerde.
Redmi Note 9 Pro'da kamera sensörünün tozlanması, bu telefonda da yakınlık sensörü sorunu bence buna işaret ediyor.
Ya başka bir Xiaomi modeline bakın ya da başka bir firmaya. (Oppo, Realme, Huawei, Honor, Samsung gibi.)

Tabi şansınızı deneyip almayı da düşünebilirsiniz. Saygı duyarım.
Ben o riski göze almak istemediğimden almadım açıkçası.
Yoksa evdeki ikinci Xiaomi telefon olacaktı.
Başka sefere. angel~~

Yeni telefonu servis teknisyenine emanet etmek içimden gelmedi.
Teknisyen ekranı, kasayı çizse nasıl ispatlayacağım?
Bu tür konulara takıntılıysanız hiç bu iki modele bakmayın derim. :D

Oyla:

ShizzLe

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
Mİ NOT 10 LİTE
Konular
0
Yeni gelen güncellemeyle sorun tam anlamıyla çözüldü. Telefonda şu an için herhangi bir problem yok. Kullanıyorum, gayet memnunum.

Oyla:

kerimim25

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kerim
Cihazım
xiomi redmi 8
Konular
1
Yeni gelen güncellemeyle sorun tam anlamıyla çözüldü. Telefonda şu an için herhangi bir problem yok. Kullanıyorum, gayet memnunum.
bazı arkadaşlar hala çözülmedi diyorlar acaba sorun belli seride ki sürüm modellerinde mi oluyor? hani güncelleme ile çözülse başkalarının neden çözülmüyor anlamadım

Oyla:

mm33

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Personal trainer
Konular
53
Çözülmedi hala sorun mevcut telefonla konuşurken olduğunuz yerde sabit durursanız sorun olmaz ama yürüme uzanma vs gibi hareketlerde sensör açılıyor bilginize :)

Oyla:

gegebee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökmen
Cihazım
Redmi
Konular
0
Çözülmedi hala sorun mevcut telefonla konuşurken olduğunuz yerde sabit durursanız sorun olmaz ama yürüme uzanma vs gibi hareketlerde sensör açılıyor bilginize :)

Şu telefonun en temel işlevini yerine getirememesi epey can sıkıcı.
Yani yürürken de konuşamayacaksak ne işe yarar bu telefon değil mi? :P

Oyla:

mm33

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Personal trainer
Konular
53
Şu telefonun en temel işlevini yerine getirememesi epey can sıkıcı.
Yani yürürken de konuşamayacaksak ne işe yarar bu telefon değil mi? :P
Öyle tabikide hocam ama yapacak bişey yok aldık bi kere artık yurt dışı cihazı olmasa ürünüm 3-4 defa servise yollar thh'ne başvurur paramı almaya çalışırdım o kadar can sıkıcı bi durum.

Oyla:

gegebee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökmen
Cihazım
Redmi
Konular
0
Öyle tabikide hocam ama yapacak bişey yok aldık bi kere artık yurt dışı cihazı olmasa ürünüm 3-4 defa servise yollar thh'ne başvurur paramı almaya çalışırdım o kadar can sıkıcı bi durum.

Ben bu süreçlerle uğraşmamak adına Xiaomi almadım bu sefer maalesef. :D

Oyla:
Üst Alt