Yardım Xiaomi Mi Note 10 Lite yakınlık sensörü sorunları çözüldü mü?

kerimim25

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kerim
Cihazım
xiomi redmi 8
Konular
1
Merhaba.
Xiaomi Mi Note 10 Lite model telefon kullananlar var mı? Bu telefonu epeydir almak istiyorum ama yakınlık sensöründe sorun var diyorlardı görüşme esnasında sensör bazen tutukluk yapıyor ve telefon kulaktayken sensör çalışmadığı için dokunmatik ekran açık olduğundan değişik tuşlara temas ediliyor, farklı sayfalar açılıyor, ses kesme sorunları oluyor falan diyorlardı. Ancak bugün bir arkadaştan duyduğuma göre sensör sorunu gelen güncelleme ile çözülmüş. Doğru mudur? Bir de ben koklear implant kullanıcısı olduğum için işitmem sizler gibi yüzde yüz doğal değil. Ama doğala çok yakında olsa yine de güçlü ses veren bir ahizeye sahip olması benim için çok iyi olacaktır. Ses kalitesi hakkında da biraz bahsederseniz sevinirim. Teşekkürler...

gegebee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökmen
Cihazım
Redmi
Konular
0
Hocam bizde bu cihazdan üç tane var. Biri bende, biri kardeşimde, biri eniştemde; üçünde de sensor sorunu yok. Yatay dikey farketmeksizin kulağa götürünce ekran kapanıyor uzaklaştırınca ekran açılıyor. Bugün hafta sonu hepimiz bir aradayız, az önce tekrar denedim. Dik, yatay, çapraz her açıdan defalarca denedim, bir kez olsun bile sorun olmadı. Üçümüzde de miui 12.0.1 Türkiye romu kurulu ve google dialler son sürüm var. Sanırım şans işi.

Belli ki belirli parti üretimlerde kusurlu sensör kullanılmış.
Ve ne yazık ki Xiaomi bunu kabul etmiyor.
Xiaomi'ye hiç yakışmadı açıkçası.
MIUI'yi görselleştirmekle uğraşmak yerine tüketicisine kulak verse keşke.
Huawei ve Samsung'un izinden gidiyor bu kafa ile ne yazık ki.

Oyla:

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Bende üç telefon var ucundede çalışıyor diyen arkadaş da masaüstü ne yatay koysa eminim ondada çalışmaz bunlar öyle üretilmiş benim için önemli değil ama yatarken telefonla konuşanlar için zor bir durum sensör yüzünden istenmeyen tuşlara basılabilir surata dayama yapıldığında. başka bir xiaoumu cihazı alın masaüstü ne yatay koyun arama yapın ekranın kapandığını göreceksiniz zaten .
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Biz bu telefonu böyle ürettik diyip siyrilirlar tüketici haklı çıkmaz bu durumda, ben garantili telefon almadigim için değiştirme durumu yok 8=)

Oyla:

TRMan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sulhi
Cihazım
Mi 10 Lite
Konular
12
dışarda olduğum için deneme vakti bulamamıştım. Az önce denedim. Yani videodaki testi yaptım, sonuç videodakiyle aynı.
Ama benim için sorun değil açıkçası çünkü öyle bir pozisyonda telefon görüşmesi yapmıyorum.
Kullanabileceğim tüm olası pozisyonları denedim, bunların hepsinde sensör sorunsuz çalışmakta.

Oyla:

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
dışarda olduğum için deneme vakti bulamamıştım. Az önce denedim. Yani videodaki testi yaptım, sonuç videodakiyle aynı.
Ama benim için sorun değil açıkçası çünkü öyle bir pozisyonda telefon görüşmesi yapmıyorum.
Kullanabileceğim tüm olası pozisyonları denedim, bunların hepsinde sensör sorunsuz çalışmakta.
Çok önemli bir şey olmasada sensörün sorunlu olduğu kesin bu sefer yanlış bir iş yapmışlar kabul etmeselerde telefon hangi konumda olursa olsun arama ekranında sensör önü kapalı ise ekran kararmalı ve herhangi bir tuşa basılması engellenmeli.

Oyla:

gegebee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökmen
Cihazım
Redmi
Konular
0
Çok önemli bir şey olmasada sensörün sorunlu olduğu kesin bu sefer yanlış bir iş yapmışlar kabul etmeselerde telefon hangi konumda olursa olsun arama ekranında sensör önü kapalı ise ekran kararmalı ve herhangi bir tuşa basılması engellenmeli.

Tüketiciden ses çıkmadıktan sonra Xiaomi hiç ses etmez zaten. :D
En temel işlevini yerine getiremeyen cihazda ne olursa olsun gözümden düşer.

Oyla:

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Tüketiciden ses çıkmadıktan sonra Xiaomi hiç ses etmez zaten. :D
En temel işlevini yerine getiremeyen cihazda ne olursa olsun gözümden düşer.
Ben garantili telefon kullanmam garanti için ek para vermem onun için itiraz edemiyorum itirazını garantili telefon kullananlar yapsın :$

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Ben garantili telefon kullanmam garanti için ek para vermem onun için itiraz edemiyorum itirazını garantili telefon kullananlar yapsın :$

Yada distribütörler yapsın, tek yetkiliyiz demesi değil ;)

Oyla:
Üst Alt