Yardım Xiaomi Mi Note 10 Lite yakınlık sensörü sorunları çözüldü mü?

kerimim25

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
kerim
Cihazım
xiomi redmi 8
Konular
1
Merhaba.
Xiaomi Mi Note 10 Lite model telefon kullananlar var mı? Bu telefonu epeydir almak istiyorum ama yakınlık sensöründe sorun var diyorlardı görüşme esnasında sensör bazen tutukluk yapıyor ve telefon kulaktayken sensör çalışmadığı için dokunmatik ekran açık olduğundan değişik tuşlara temas ediliyor, farklı sayfalar açılıyor, ses kesme sorunları oluyor falan diyorlardı. Ancak bugün bir arkadaştan duyduğuma göre sensör sorunu gelen güncelleme ile çözülmüş. Doğru mudur? Bir de ben koklear implant kullanıcısı olduğum için işitmem sizler gibi yüzde yüz doğal değil. Ama doğala çok yakında olsa yine de güçlü ses veren bir ahizeye sahip olması benim için çok iyi olacaktır. Ses kalitesi hakkında da biraz bahsederseniz sevinirim. Teşekkürler...

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Arkadaşlar cihazı 3 aydır kullanıyorum sensör sorunu bende de vardı ama sorunu şuan çözdüm ve sıkıntısiz bir şekilde kullanıyorum,çözüm yolu basit isteyen deneyebilir. Google arama uygulamasini güncellediyseniz eski sürüme yani 42.0 a geri dönün sensör sorununun çözülecegini göreceksiniz.

Yok güzel kardeşim google uygulaması ile alakası yok, Ayarlar ---> Telefon Hakkında ---> Tüm Özellikler ---> Çekirdek sürümüne arka arkaya tıklayın, Açılan test bölümünde 14. Proximity sensör e girin, yazının hemen altındaki rakam 5.0 , parmağınızı kameranın üzene kapatın telefon yatay durumda iken 0.0 oluyorsa sensör düzgündür. benimkinde 0.0 olmuyor 5.0 sabit kalıyor. Ama telefonu dikey duruma alıp parmağımı kapattığım zaman rakam 0.0 oluyor. Gerçek sensör testi bu. APk ile alakası yok.

Oyla:

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Xiaomi bu sefer heyecandan çok stres yaşattı maalesef.
O yüzden alamadım.
Başka sefere. :D

Bu kadar araştırmayla zaten yakında xiaomi geliştiricisi olacaz hepimiz, sağol xiaomi bize bunları yaşattığın için. clap~~

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arkadaşlar cihazı 3 aydır kullanıyorum sensör sorunu bende de vardı ama sorunu şuan çözdüm ve sıkıntısiz bir şekilde kullanıyorum,çözüm yolu basit isteyen deneyebilir. Google arama uygulamasini güncellediyseniz eski sürüme yani 42.0 a geri dönün sensör sorununun çözülecegini göreceksiniz.

Sizdeki sürümün ekran görüntüsünü yükleyin,bakalım hangi sürüm var sizde....

Oyla:

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Xiaomi bu sefer heyecandan çok stres yaşattı maalesef.
O yüzden alamadım.
Başka sefere. :D
Şu ana kadar kullandığım xiaomi modelleri arasında en çok bu hoşuma gitti her yönden clap~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yok güzel kardeşim google uygulaması ile alakası yok, Ayarlar ---> Telefon Hakkında ---> Tüm Özellikler ---> Çekirdek sürümüne arka arkaya tıklayın, Açılan test bölümünde 14. Proximity sensör e girin, yazının hemen altındaki rakam 5.0 , parmağınızı kameranın üzene kapatın telefon yatay durumda iken 0.0 oluyorsa sensör düzgündür. benimkinde 0.0 olmuyor 5.0 sabit kalıyor. Ama telefonu dikey duruma alıp parmağımı kapattığım zaman rakam 0.0 oluyor. Gerçek sensör testi bu. APk ile alakası yok.
Benim ki takla atarken de kameranin önünü kapatirsam 0 oluyor test başarılıcall~~

Oyla:

Blacklight

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Genel anlam da Proximity sensör ile ilgili çok araştırma yaptım sorunun donanımsal değil de yazılım la alakalı olduğuna karar kıldım şahsen benim cihazımda durum bu. Ekran görüntüsünü paylaşıyorum telefon uygulaması paylaştığım sürüm de olsun deneyen arkadaşlarda bilgi verebilirse iyi olur. Herkeze sağlıklı günler dilerim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-10-12-00-47-843_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2020-10-10-12-00-47-843_com.miui.securitycenter.jpg
    206,3 KB · Görüntüleme: 38
Oyla:

gegebee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökmen
Cihazım
Redmi
Konular
0
Genel anlam da Proximity sensör ile ilgili çok araştırma yaptım sorunun donanımsal değil de yazılım la alakalı olduğuna karar kıldım şahsen benim cihazımda durum bu. Ekran görüntüsünü paylaşıyorum telefon uygulaması paylaştığım sürüm de olsun deneyen arkadaşlarda bilgi verebilirse iyi olur. Herkeze sağlıklı günler dilerim.

Yatay durumda da çalışıyor mu sensör? Kontrol ettiniz mi?
Uzandığınız yerden konuşurken vs yani?

Bu kadar araştırmayla zaten yakında xiaomi geliştiricisi olacaz hepimiz, sağol xiaomi bize bunları yaşattığın için. clap~~

Bundan dolayı almamıştım. Bir sonraki sefere n'apalım. :D

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Sensör sorununun tam anlaşılmadığını düşünüyorum sağdaki mi note 10 lite soldaki cihaz mi 9 lite denedigim bütün cihazlar 9lite gibi sorunsuz tepki veriyor note 10 lite hariç

Kalitesiz çekim için kusura bakmayın cihazımda sorun yok diyenler bu şekilde denerseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• VID-20201010-WA0020.mp4
    12,4 MB · Görüntüleme: 64
Oyla:

anaksinamun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali osman
Cihazım
Mi 9 t
Konular
12
Sensör sorununun tam anlaşılmadığını düşünüyorum sağdaki mi note 10 lite soldaki cihaz mi 9 lite denedigim bütün cihazlar 9lite gibi sorunsuz tepki veriyor note 10 lite hariç

Kalitesiz çekim için kusura bakmayın cihazımda sorun yok diyenler bu şekilde denerseniz sevinirim
benim cihazda sıkıntı yok

Oyla:
Üst Alt