Haber Xiaomi Mi Mix 4, 108 MP kamera ile geliyor!

Xiaomi’nin alt markası Redmi‘nin 64 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameranın yer aldığı dört arka kameralı bir telefon üzerinde çalıştığı uzun süredir biliniyor.

Çin’in Pekin kentinde düzenlenen etkinlik ile bu durum resmiyet kazandı.

Xiaomi Gelecek Görüntü Teknolojileri İletişim Konferansı etkinliğinde 64 MP Samsung ISOCELL GW1 kamera sensörünün bazı önemli özellikleri paylaşıldı.

Buna ek olarak 108 MP çözünürlüğündeki kamera sensörünün müjdesi verildi.

Xiaomi 108 Megapiksel kamera için müjdeyi verdi!

Xiaomi’nin Samsung ile ortak çalışmaya imza attığı 108 MP çözünürlüğündeki kamera sensörü, 12032 x 9024 piksel görüntüler üretebiliyor.

Xiaomi’ye yakın kaynaklar bu sensörün Xiaomi Mi Mix 4’te kullanılacağını gösteriyor.

Tabi, geliştirme süreci devam ettiği için kamera sensörünün detayları şu anda bilinmiyor.

Mi Mix 4 hakkında yapılan bir açıklamada, “64 MP’den daha iyi bir kameraya sahip” ifadesi kullanılmıştı. Bu açıklamalar ve basın görselleri, Mi Mix serisinin yeni üyesinde bu kameranın kullanılacağını doğruluyor.

Qualcomm’un Snapdragon 855 Plusişlemcisinden güç alan telefon, 45W hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Bu sayede Mi Mix 4 modeli Xiaomi’nin en güçlü akıllı telefonu olmasının yanı sıra, en hızlı şarj olan telefonu olacak.

Kaynak:

Son düzenleme:

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Bilgi için teşekkürler. Fakat tadından yenmez dediğiniz 12.2mp bir google kameranın 64 mp veya 108 mp özellikli bir cihazda nasıl bir fark yaratacağını da açıklamak istersiniz belki.
Zira şu an note 7 de 48mp bir kamera var ama gcama hiç bir etkisi yok.
Dediğim gibi gereksiz ve tamamen para tuzağı....

Açıklasam anlamaya çalışacak mısınız, yoksa son cümlenizdeki gibi öğrenmeye kapalı bir tutum mu sergileyeceksiniz?

Anlatırım anlatmasına da, vaktimi de boşuna harcamak istemem.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Açıklasam anlamaya çalışacak mısınız, yoksa son cümlenizdeki gibi öğrenmeye kapalı bir tutum mu sergileyeceksiniz?

Anlatırım anlatmasına da, vaktimi de boşuna harcamak istemem.
Hep deriz ya bilgi paylaşınca güzeldir ama ilk mesajınız gibi nevi şahsına münhasır bir yorumunuz olacaksa, evet haklısınız. Ben hiç bir şey anlamayacağım. Anlamak için kendimi zorlasam bu sefer bildiklerimden şüpheye düşeceğim.
Sanırım ben anlayacağımı anladım. Bu yüzden siz cahilliğimi mazur görün ve daha fazla polemik olmaması için bilginizi kendinize saklayın. Teşekkür ederim.

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Hocam, yazdığınızı iki defa okudum, Sayın Koçara hocamın dediklerinden farklı bir şey göremedim sanki

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Kendisi bu sensörleri sadece yüksek çözünürlüklü olduğu için para tuzağı olarak niteliyor. Bildiği şey tam doğru değil, yorumu da tam hakim olmadan kulaktan dolma şeyler üstüne kurulu. Google'ın da kullandığı kameranın çözünürlüğünü yanlış değerlendiriyor. Google'ın bir bildiği var da onu değil bunu kullanıyor değil.

Pazarlamada kullanılan çözünürlüğe takılı kalmış. Oysa ki kullanımda 12 ve 16MP sonuçlar üretecek. Bu da bir eksiklik değil. 48 dediler 12 veriyorlar vay dolandırıcılar değil mesele. Kaliteden kazanıyorsun. Sensör ne kadar çok ışık toplayabilirse sonuç da o oranda iyi olur. En temel şey bu.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Kendisi bu sensörleri sadece yüksek çözünürlüklü olduğu için para tuzağı olarak niteliyor. Bildiği şey tam doğru değil, yorumu da tam hakim olmadan kulaktan dolma şeyler üstüne kurulu. Google'ın da kullandığı kameranın çözünürlüğünü yanlış değerlendiriyor. Google'ın bir bildiği var da onu değil bunu kullanıyor değil.

Pazarlamada kullanılan çözünürlüğe takılı kalmış. Oysa ki kullanımda 12 ve 16MP sonuçlar üretecek. Bu da bir eksiklik değil. 48 dediler 12 veriyorlar vay dolandırıcılar değil mesele. Kaliteden kazanıyorsun. Sensör ne kadar çok ışık toplayabilirse sonuç da o oranda iyi olur. En temel şey bu.
Yalnız kendisi kulaktan dolma bilgilerle yazacak bir insan değil, sizinle fazla polemiğe girmek istemediğinden kısa kesmiş.. Ben kendisini şahsen tanır ve kamera konusunda oldukça takıntılı vede bilgili olmasından dolayı, çok zaman kendilerinin bilgisinden yararlanmaktayım

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Megapiksel savaslari v2.

Son düzenleme:

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Yalnız kendisi kulaktan dolma bilgilerle yazacak bir insan değil, sizinle fazla polemiğe girmek istemediğinden kısa kesmiş.. Ben kendisini şahsen tanır ve kamera konusunda oldukça takıntılı vede bilgili olmasından dolayı, çok zaman kendilerinin bilgisinden yararlanmaktayım

Kamera donanımından mı bahsediyoruz, yoksa fotoğrafçılıktan mı? İkisi çok farklı şeyler.

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Gereksiz 108mp aşırı fazla, çok büyük dosya boyutu olacak 512 GB rom yapalarsa o zaman belki sıkıntı çıkmaz.

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Sırf o kamera nedeniyle acayip fiyat koyarlar, o nedenle biz Alt orta segment cihazımızla yolumumuza tın tın devam ederiz, neyimize bizim Amiral gemisi

Yakaladım seni yaşlı kurt ahanda sana kapak gibi cevap pirim ben sana demiştim MİX 3 diye yok sen inatla MAX 3 dedin buyur hadi bakalım hodri meydan
Benim Yılbaşı hedeflerim arasında, yeni yıla Mi Mix 3 ile girmek var, yeni yılın ilk ayları da olabilir....
ben çok beğendim ve artık bir Amiral gemisi zevki tadayım diyorum, hem Max 2 ye nazaran daha zarif bir görüntüsü var

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yakaladım seni yaşlı kurt ahanda sana kapak gibi cevap pirim ben sana demiştim MİX 3 diye yok sen inatla MAX 3 dedin buyur hadi bakalım hodri meydan
Evet hocam, yakalamışsınız yine saçmaladığım bir anımı

Üst Alt