Ana Başlık Xiaomi Mi Mix 3

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Güzel tasarım fakat dayanıklılık konusunda şüphelerim var... Üç yüz bin sayısı umarım doğrudur.

muhammet5742

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
muhammet
Cihazım
mi mix 3
Konular
0
iphone x al kafanız rahat sattım gitti beyler mi mix 3 ü:D

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
selamun aleyküm arkadaşlar foruma yeni üye oldum dün mi mix 3 aldım tasarım perfomans kamera olarak tatminkar baya bi önceki telefonum samsung note 8 di en cok korktugum ekran kalitesiydi samsung kadar olamıycagını düşünüyordum ama yanılmışım müthiş bi ekran görseli var.128 gb 8 gb ram siyah rengini aldım yanlız bi kaç sorum var sizlere bootloader kilidi nasıl açabıliriim bana anlıyabılcegım şekilde açıklıycak bi arkadaşımız varmı. 2.sorun baya büyük benım için whataspptan bıldırımler gelmıyor acaba içindeki romla alakalı olabılırmı butun ızınlerı verdım otomatik başlatmayı falan herşeyi yaptım arka planda kapatınca uygulama otomatik olarak kapnıyor bi yol buldum sımdılık öyle devam ediyorum sekmelerden kilitliyorum hep açık bırakıyorum arka sekmede şuanlık bi sorun yok ama romla alakalı gibi gözüküyor telefonu suanda ing dilinde kullanıyorum herşey ingilizce play store bile:((( bu cihazın global rom'u tahmini ne zaman çıkar ve benım gıbı whatsapp bıldırım sorunu yaşıyan varsa sorunu nasıl çözdü söliyebilrse çok sevınırım herkese şimdiden teşekkürler iyi forumlar
Hayırlı olsun öncelikle, ben de alalı 3 gün oluyor direk unlock başvurusu yaptım, 72 saatden 20 saat bekleme sürem kaldı.twrp çıkmasını bekliyorum. Eu rom kurmak için. Twrp (perseus) bulan arkadaşlar olursa bildirirlerse sevinirim..
Bootlader kilidini açmak için,
Mi hesabınla cihaz da oturum aç
geliştirici seçeneklerini aç ( developer options)
Oem kilidini aç , sekmesini aç ( oem unlock)
Mi unlock status kısımından onay ver.
Daha sonra bilgisayarına mi.unlock sitesinden unlock programını indirip, kurduktan sonra telefona giriş yaptığın mi hesabıyla giriş yap.
Telefonu fast moda al, ( telefonu kapatıp, ses kısma ve güç tuşuna basılı tut fastboot ekranı açılacak)
Fastboot ekranındayken cihazı pc ye bağla unlock programını çalıştır.
Unlock devices sekmesine tıkla ve süreyi beklemeye başla. Süre dolduktan sonra aynı işlemi yap bootloader kilidin açılacktır.
Whatsapp bildirimleri geliyor bende gerekli izinleri vermeli ve otomatik başlatmayı açmalısın. Gelen bildirim sayısı ve çok bildirim geldiğinde, bildirimleri açmama giibi ufak sorunları var tabi romdan kaynaklı.

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618

Atila

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atila
Cihazım
Mi 6 seramik
Konular
2
telefonu sipariş etim. Çarşamba günü elimde olacak.
ben bu çin telefonlarına çok yabancıyım. Araştırdığım kadarıyla içlerinde çin rom ile geliyormuş ve ing. dil ve çince oluyormuş, içlerinde google market de yokmuş.
ve global rom yüklemek için bootloader kilidini açmak gerekiyormuş.
Diğer xiomi marka telefonlar için bulduğum google market yükleme şekilleri olur mu yoksa bu telefon için ayrıca bir yol mu izlemem gerekli ?
ve bootloader kaldırmak için 30 gün vs gibi bir süre gerekiyormuş bunun tam nedeni ve sonra nasıl yapılacağını anlamadım ?
Telefon eline ulaştığında SEFA HOCA ya sorarsan yardımcı olur

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Cidden abi --SEFA-- abiye ait cihaz satışı konusu vardı sabit konudan takip ediyorduk ne güzel . forum güncellendikten sonra kayboldu konu. sanırım reklam olmasın diye geri çekilmiş de olabilir

Son düzenleme:

Atila

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atila
Cihazım
Mi 6 seramik
Konular
2
Ben de kaybettim ama arayan için iletişim bilgileri sürekli paylaşılıyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zakynthos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf
Cihazım
CC9Pro,Mix3,Mi9
Konular
5
Çift hat kullanıyoruz, çift uygulama, çift whatsapp vs vb dahası o zaman ne yapmamız lazım?

Günde MAX 100 defa kızak kaydırdığını düşün 300 bin rakamı yinede 8 yıl a tekabül ediyor 100 bin olsun ne fark eder ki :))

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Günde MAX 100 defa kızak kaydırdığını düşün 300 bin rakamı yinede 8 yıl a tekabül ediyor 100 bin olsun ne fark eder ki :))
@muhammet5742 arkadaşımızın yorumuna istinaden o cevabı vermiştim hocam,. Ben bu aralar pek kullanmıyor bile kızak olayını, sadece selfie için kullanıyorum.
Kızağın, Kısa vadede kullanıcı hataları dışında bozulacağını sanmıyorum hocam.

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6