Haber Xiaomi Mi Mix 2s

YahyaArslan52

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
HuaweiMate10
Konular
10
İphoneye samsunga salladık aradan birde Huawei çıktı uçuk fiyatlı :)
Ya milleti çok zengin olarak görüyorlar ya da(affınıza sığınarak söylüyorum) keriz olarak. Hangi telefon olursa olsun 3 bin tl üstü etmez,isterse jet hızında olsun değmez o paraya. Sonuçta telefondan beklenti belli yapacakları belli. Telefonu bilgisayar gibi kullanamayız ki bu durumda aşırı özelliğe de gerek yok. Hemen hemen hepsi aynı işi görüyor. Oyun fotoğraf sosyal medya vs. vs. Şuan bilgisayarlar telefonlardan daha ucuz böyle bir ortam ne ara oluştu şaşırıyorum doğrusu :)
p10 pro o özellik var bağlantı yapıp pc gibi kullanılıyor samsung gibi ayrı aparat istemiyor :)

YahyaArslan52

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
HuaweiMate10
Konular
10
Bide şeyi sevdim orda ki parmak izi tuşu uzerinde kaydırınca açık uygulamalar gibi jestleri var
zaten o sekilde kullanım kolaylığı oluyor yoksa zor bana göre tabı bu görüş herkesin farklı bakış açısı olacak tabi.
[doublepost=1522269877,1522269818][/doublepost]
En az 20 inç ekranı yoksa pc gibi kullanılmaz hocam kendimizi kandırmayalım :)))))
hdmı ıle baglantı yapılıyor tv de :) tabı kaç sefer kullanılacak orası muallak :)

Slymngvn

MIUI özgürlüktür :)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35

Crashdown

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
4
İphoneye samsunga salladık aradan birde Huawei çıktı uçuk fiyatlı :)
Ya milleti çok zengin olarak görüyorlar ya da(affınıza sığınarak söylüyorum) keriz olarak. Hangi telefon olursa olsun 3 bin tl üstü etmez,isterse jet hızında olsun değmez o paraya. Sonuçta telefondan beklenti belli yapacakları belli. Telefonu bilgisayar gibi kullanamayız ki bu durumda aşırı özelliğe de gerek yok. Hemen hemen hepsi aynı işi görüyor. Oyun fotoğraf sosyal medya vs. vs. Şuan bilgisayarlar telefonlardan daha ucuz böyle bir ortam ne ara oluştu şaşırıyorum doğrusu :)
Hocam söylediklerinize aynen katılıyorum.Fiyatlar uçuk ve o paralara değmez.Ama insanların Amiral gemisi alma nedenleri(En azından bilinçli olanların) biraz daha uzun süre güncelleme alma umudu.Zira eski sürümde kaldığın an git gide uygulamalarla aran uçurumlaşıyor.Sırf bu sebepten ötürü Axon 7 alacakken Mix 2 aldım.Zira Axon 7 deki hoparlörleri henüz başka bir telefonda görmedim sayılır.Ama bildiğimiz üzere SD821 in devri hafiften geçecek gibiydi.Ve QHD ekran telefonu ve bataryayı o chipsetle yoracaktı.Fazla sapmadan konuya döneyim Mix2s Deki SD845 şuan AnTuTu dan da gördüğümüz üzere ilerleyen vadede çok fark yaratacaktır.Telefon sırf bu yüzden birde ikili kameradan dolayı tercih edilir.Zira diğer özellikleri Mix 2 ile aynı desek yeri.

Son düzenleme:

whitestone.ba

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
12
Mix serisinin yeni üyesi Xiaomi Mi Mix2s, 27 Mart 2018 tarihinde Şanghay’da yapılan bir etkinlik ile tanıtıldı.

İsterseniz öncelikle cihazın öne çıkan özelliklerine bir göz atalım.
  • 6″ Amoled Ekran FHD+
  • Snapdragon 845 işlemci
  • 6/64 & 6/128 ve 8 GB Ram 256 GB Hafıza
  • Çift arka kamera 12mp(f1.8) +12 mp (f2.0) zoom/ (Sony imx363 sensör)
  • Dxomark puanı olarak 97 puan alıyor.(Mate 10 pro iphone X ile aynı)
  • 8.1 mm kalınlık 191 gr agırlık
  • 5.mp f2.0 ön kamera
  • Yüz ile kilit açma
  • Kablosuz şarj
  • 3400 mah batarya

İşlemci tarafına baktığımızda karşımıza Snapdragon 845 çıkıyor. Cihazda grafik işlemcisi olarak Adreno 630 bulunuyor.
5.99″ boyutlarındaki LCD ekran 1080 x 2160 çözünürlüğe sahip. Ekran 18:9 oran ile geliyor. Ekran 403 ppi hassasiyete sahip. Ayrıca ekran Corning Gorilla Glass 4 korumasına sahip.

Telefon 3 farklı dahili hafıza ve ram seçeneği ile geliyor. Giriş seviyesinde 64/128 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM seçeneği bulunurken, üst seviyede ise 256 GB dahili hafıza ve 8 GB RAM seçeneği kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Xiaomi telefonlarında en fazla kamera konuşunda eleştiriliyordu. Bu sefer derslerine iyi çalışmış gibi görünüyorlar. İsterseniz cihazın kamera özelliklerine bir göz atalım .
Cihazın ana kamerasında 12 MP çözünürlüğe sahip dikey yerleşimli çift kamera mevcut. Bu kameralardan ilki f/1.8 odak aralığı ve 1/2.55″ sensör boyutuna sahipken diğeri ise f/2.4 odak aralığı ve 1/2.9″ boyutlarında sensöre sahip.

4 yönlü optik sabitleme sistemine sahip kamerada, 2x optik zoom ve hızlı odaklama sistemi mevcut. Bu iki kamerada akıllı kamera özellikleri ile donatılmış.

Çinli üretici potre modunda son kullanıcının seveceği seçenekler sunmuş. Cihaz Dxomark mobile testlerinde fotoğraf alanın 101 puan alırken, video alanında ise 88 puan alıyor. Ortalama 97 puan ile Samsun s9 Plus (99 puan) ve Google Pixel 2 (98) gibi cihazların ardından üçüncülüğü iPhone X ve Mate 10 Pro ile paylaşıyor.

Cihaz ile çekilmiş örnek fotoğraflara bakalım.

Ana kameranın desteklediği video çözünürlükleri ise şunlar:

2160p@30fps
1080p@30fps
720p@120fps
Ön kamera tarafında ise 5MP bir kamera kullanılmış. Bu kamera telefonun sağ alt kısmında konumlandırılmış.

Telefonda 3400mah batarya bulunuyor. Bu batarya QC3 hızlı şarj ve Qi 7.5W kablosuz şarj desteğine sahip. Xiaomi kendi kablosuz şarj aparatını da tanıttı.

Kablosuz şarj aleti 99 yuan (Yaklaşık $15) fiyat etiketine sahip olacak.

Cihaz ölçüleri 150.86×74.9×8.1mm iken ağırlığı ise 189g.

Desteklenen bağlantı özellikleri : WiFi 802.11ac (2×2 MU-MIMO), Bluetooth 5, NFC, USB Type-C

Yazılım kısmında ise ‎Android 8.1 Oreo tabanlı MIUI 9 kullanılmış.
Mükemmel bi cihaz insallah kisa surede gelir

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Mükemmel bi cihaz insallah kisa surede gelir

Neye göre mükemmel? İnşallah kağıt üzerinde göründüğü gibidir, özellikle de kamerası

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Neye göre mükemmel? İnşallah kağıt üzerinde göründüğü gibidir, özellikle de kamerası

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Öyle demeyin hocam belki arkadaş şanghayda ki tanıtıma katıldı fotoğraf dışında kendisi inceledi veya giden birinden video aldı izlemek için

whitestone.ba

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
12
Öyle demeyin hocam belki arkadaş şanghayda ki tanıtıma katıldı fotoğraf dışında kendisi inceledi veya giden birinden video aldı izlemek için
Ahahahahah ulan kahkaha attim ne muhabbet dönmüş hosuma gitti yaw telefon

whitestone.ba

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
12
O degilde cok isterim katilmak tanıtıma

Üst Alt