Haber Xiaomi Mi Box 3 Pro (3S)

Merhaba arkadaşlar, bugün internette denk geldim de bu Mi Box 3 Pro ile ilgili bi kaç sorum olacaktı.
1-TR'ye gelir mi? veya getirebilen var mı?
2-İçerisinde TR dil desteği bulunuyor mu?
3-Artıları eksileri neler, almaya değer mi?
4-İnternet üzerinden bizim ülkenin yayınları nasıl izlenir, genel kullanımı nasıldır?

Henüz yeni bir cihaz olduğu için pek doküman bulunmuyor.
Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 3s.jpg
    3s.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 191

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Global sürümü 3s diye geçiyor. Amerika'da 69 dolar. İçinde tüm dillerin olduğu yazıyor. Türkiye'ye gelir mi, nasıl gelir, ne zaman gelir fikri, bilgisi olan var mıdır?

Bir not, şu anda Çin sitelerinde global sürüm bulunmuyor.
Aliexpress'teki birçok satıcı Mi box 3 Enhanced modelini ki 3S diye geçiyor (beyaz renkli olan), içine ingilizce dili ekleyerek ve kodi yüklenmiş şekilde satıyor. Bahsettiğiniz siyah renkli MiBox 3S (benim aklımda MiBox 3 olarak kalmış ama önemli de değil) modeli Amerika'da 69$'dan satışa çıktı. Tabi birçok ücretsiz servis aboneliği dahil olarak. Ancak bu katma değerler sadece Amerika'da geçerli. 1GB ram 4GB romu var. Enhanced modeli ise 2GB ram, 8GB roma sahip. İşlemcisi de daha iyi.

Chrome uzun ekran görüntüsünde sorun çıkarıyor. Aşağıda hem Çince uzun hem ingilizce ekran görüntüleri var.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Son düzenleme:

resolute

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
resolute
Cihazım
discovery
Konular
1
Aliexpress'teki birçok satıcı Mi box 3 Enhanced modelini ki 3S diye geçiyor (beyaz renkli olan), içine ingilizce dili ekleyerek ve kodi yüklenmiş şekilde satıyor. Bahsettiğiniz siyah renkli MiBox 3S (benim aklımda MiBox 3 olarak kalmış ama önemli de değil) modeli Amerika'da 69$'dan satışa çıktı. Tabi birçok ücretsiz servis aboneliği dahil olarak. Ancak bu katma değerler sadece Amerika'da geçerli. 1GB ram 4GB romu var. Enhanced modeli ise 2GB ram, 8GB roma sahip. İşlemcisi de daha iyi.

Chrome uzun ekran görüntüsünde sorun çıkarıyor. Aşağıda hem Çince uzun hem ingilizce ekran görüntüleri var.

Çin sitelerinde global modeli 99.99$ a satmaya başlamışlar. Global model 2 gb ram ve 8 gb rom a sahip.
Global modeli hepsiburada da satıyordu. 350₺ den. Bence 200-250₺ bandına inerse bu ürün alınabilir.

resolute

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
resolute
Cihazım
discovery
Konular
1
Bir satıcı ürünün ayın 27 sinde stokta olacağını ve büyük indirim olacağını söyledi. TV box almayı düşünenler bu ürünü beklesin bence.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bir satıcı ürünün ayın 27 sinde stokta olacağını ve büyük indirim olacağını söyledi. TV box almayı düşünenler bu ürünü beklesin bence.
Linkini de verebilir misiniz?
Aliexpress 11.11'de büyük indirimler yapabiliyor, kupon kazanılabilecek aktiviteler yapabiliyor, oyunlarla puan toplatıp bu puanlarla kupon yapabilmenizi sağlayabiliyor.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

resolute

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
resolute
Cihazım
discovery
Konular
1
Linkini de verebilir misiniz?
Aliexpress 11.11'de büyük indirimler yapabiliyor, kupon kazanılabilecek aktiviteler yapabiliyor, oyunlarla puan toplatıp bu puanlarla kupon yapabilmenizi sağlayabiliyor.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Aşağıdaki satıcı özel mesajda yazmıştı. Bahsettiğiniz bu aktiviteler uğraşmaya değecek kadar indirim sağlıyor mu?

Mağaza

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Aşağıdaki satıcı özel mesajda yazmıştı. Bahsettiğiniz bu aktiviteler uğraşmaya değecek kadar indirim sağlıyor mu?

Mağaza
Geçmiş yıllarda hatırı sayılır bir indirim almıştım. Ayrıca ürün indirimleri de cabası. Tabi istediğimiz üründe indirim olması büyük avantaj oluyor. En basitinden geçen sene aldığım Mi Router 1TB modeli 150$ civarlarında satılırken 11.11'de 130 küsur $'a inmişti ve üstüne de 14$'lık falan kupon kullanmıştım. Ayrıca şansınız yaver giderse mesela 20$lık bir indirim kuponunu 10$'a alabiliyor ve 11.11'de kullanabiliyorsunuz. Böylece 10$'lık bir kar sözkonusu oluyordu. Ancak burada bir handikap var. Herhangi bir sorun olur da refund almak zorunda kalırsanız bu kupon refunda dahil edilmiyor ve 10$'ınız yanıyor. Bu nedenle parayla kupon satın almak biraz riskli. Forumda Mi Router konusunda ayrıntılı olarak bu konuyu yazmıştım.
Mi box'a dönersek, ürünlerle ilgili bir karışıklık var. Siyah olan model Aliexpress'te 48$ civarında bir fiyattan başlıyor, 140 $ gibi fiyatlara kadar çıkıyor. Başka sitelerde (Banggood, GeekBuying, GearBest gibi) 60-70$ civarlarında alınabiliyor. Bu satıcıda 100$. Ama ilginç olan durum siyah modelin normalde 1GB/4GB olması gerekiyor. Bu satıcıdaki 2GB/8GB. Yani özellikler beyaz renkli MiBox 3 Enhanced modeline benziyor. Aliexpress yada diğer sitelerdeki cihazlar da 1GB /4GB olarak gözüküyor. Buna çok dikkat etmek lazım.

resolute

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
resolute
Cihazım
discovery
Konular
1
Geçmiş yıllarda hatırı sayılır bir indirim almıştım. Ayrıca ürün indirimleri de cabası. Tabi istediğimiz üründe indirim olması büyük avantaj oluyor. En basitinden geçen sene aldığım Mi Router 1TB modeli 150$ civarlarında satılırken 11.11'de 130 küsur $'a inmişti ve üstüne de 14$'lık falan kupon kullanmıştım. Ayrıca şansınız yaver giderse mesela 20$lık bir indirim kuponunu 10$'a alabiliyor ve 11.11'de kullanabiliyorsunuz. Böylece 10$'lık bir kar sözkonusu oluyordu. Ancak burada bir handikap var. Herhangi bir sorun olur da refund almak zorunda kalırsanız bu kupon refunda dahil edilmiyor ve 10$'ınız yanıyor. Bu nedenle parayla kupon satın almak biraz riskli. Forumda Mi Router konusunda ayrıntılı olarak bu konuyu yazmıştım.
Mi box'a dönersek, ürünlerle ilgili bir karışıklık var. Siyah olan model Aliexpress'te 48$ civarında bir fiyattan başlıyor, 140 $ gibi fiyatlara kadar çıkıyor. Başka sitelerde (Banggood, GeekBuying, GearBest gibi) 60-70$ civarlarında alınabiliyor. Bu satıcıda 100$. Ama ilginç olan durum siyah modelin normalde 1GB/4GB olması gerekiyor. Bu satıcıdaki 2GB/8GB. Yani özellikler beyaz renkli MiBox 3 Enhanced modeline benziyor. Aliexpress yada diğer sitelerdeki cihazlar da 1GB /4GB olarak gözüküyor. Buna çok dikkat etmek lazım.

Merhaba,

Global olan modelin rengi siyah. Özelliklerine de mi sitesinden bakarsanız 2gb/8gb olduğunu göreceksiniz. Bu model daha yeni çıktı. Gördüğüm kadarı ile de sadece Amerika'da satışta. Kodu ile daha rahat anlarsınız global modeli. mdz-16-ab

Umarım ucuza alabiliriz zira güzel bir cihaz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mi.com'a bakmıştım. Beyaz Enhanced modeli seçmemdeki en büyük etkenlerden birisi ram ve rom miktarlarıydı. Banggood diğer cihaz için de global yazmıştı diye hatırlıyorum ve 69$'dı. Şimdi tekrar baktım ayırmışlar. 69$ olan eski model, 99$ olan Google I/O etkinliğinde tanıtılan 2/8Gb modeli. Üzerinde MIUI değil Google'ın Android TV sürümü var. Mi.com da 2/8GB yazıyorsa demek güncelleme yapmışlar ve bu modeli yeni eklemişler. Ben baktığımda sadece yukarda da özelliklerini bir arada verdiğim 3 model vardı.
Beyaz Enhanced modeli ile şimdi bir karşılaştırma yapmak lazım. Şu anki fiyatlarla aralarında 20 civarı bir fark var.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
3 tane Mi Box 3 modeli var.
Mi Box 3 (siyah 1/4GB)
Mi Box 3S (siyah 2/8GB USA versiyon)
Mi Box 3 Pro yada Enhanced (beyaz 2/8GB)
Bunların içlerinde Mi Box 3 Pro bir adım önde görünüyor. Diğer Mi cihazlarıyla (Yi Ants Camera, Mi Router, Mi Band v.s.) entegrasyonu olsun, İşlemcisi olsun, 2 tane usb Portu olsun, Bluetooth 4.1 olsun bunlar artıları. Eksi yani Çince gelmesi ve bir Settings.Apk dosyasıyla İngilizce yapılması gerekiyor olması.
Mi Box 3S in tek artısı global olması ve üzerinde Google Android TV 6.0 işletim sistemi bulunması. Büyük ihtimalle güncellemeleri de Google verecek. Ancak tek usb Portu olması, Bluetooth 4.0 olması ve İşlemcisinin Quadcore olması dezavantajları.
Başka fikri olan var mı?

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

resolute

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
resolute
Cihazım
discovery
Konular
1
3 tane Mi Box 3 modeli var.
Mi Box 3 (siyah 1/4GB)
Mi Box 3S (siyah 2/8GB USA versiyon)
Mi Box 3 Pro yada Enhanced (beyaz 2/8GB)
Bunların içlerinde Mi Box 3 Pro bir adım önde görünüyor. Diğer Mi cihazlarıyla (Yi Ants Camera, Mi Router, Mi Band v.s.) entegrasyonu olsun, İşlemcisi olsun, 2 tane usb Portu olsun, Bluetooth 4.1 olsun bunlar artıları. Eksi yani Çince gelmesi ve bir Settings.Apk dosyasıyla İngilizce yapılması gerekiyor olması.
Mi Box 3S in tek artısı global olması ve üzerinde Google Android TV 6.0 işletim sistemi bulunması. Büyük ihtimalle güncellemeleri de Google verecek. Ancak tek usb Portu olması, Bluetooth 4.0 olması ve İşlemcisinin Quadcore olması dezavantajları.
Başka fikri olan var mı?

MI PAD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çin versiyonunu alanlar her güncelleme sonrası Çince ye döndüğünü yazmışlar. Karşılaştırmalı bir inceleme yapmadım ancak özellik olarak Pro ve 3s çok farklı değiller.
Pro nun içinde fan olduğunu ve ses çıkardığını okudum diye hatırlıyorum. Bir de dil sorunu ve ne kadar süre ile güncelleme alır sorusu beni temiz, rahat, Türkçe olan global sürüme yöneltti.
Ama henüz alabileceğimiz şekilde satışta değil. Satışa çıksın fiyatı ne olacak merak ediyorum.

Üst Alt