Rehber Xiaomi Mi A1 VPN Yöntemi ile Resmi Stabil Android Pie Güncelleme

orhansaglam

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Orhan
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Uyarı!!! - Okuduğum haber kaynakları ve de sizden gelen uyarıları(AdeLa) göz önünde bulundurarak Pie kuracak veya kurulu arkadaşlar. Yayınlanan bu güncellemede(9.0) "Antirollback" devreye girdi yani eski android sürümlerine dönmek(downgrade) isterseniz telefon ya Brick olur yada sonsuz boot döngüsünde takılır yada telefonunuzun normal çalışmasını engelleyecek hattalar ortaya çıka bilir.
Kaynak

Hadi hayırlısı Android Pie resmi olarak
stabil sürümü yayınlandı. İlk önce avrupa için yayınlandı sabırsız arkadaşlar için kurulumu anlatıcam.
İlk önce Sim kartı çıkarıyoruz.
Sonra Play Store'e girib Touch Vpn indirelim.
Şimdi Ayarlar/Uygulamalar ve Bildirimler kısmına girib Tüm Uygulamaları Göster'e tıklayın yukarı sağdakı 3 noktaya tıklayıb Sistem İşlemlerini Göster'e tıkla şimdi sırası ile aşagdakı uygulamaların verilerini temizleyin.
-Location Sevices
-Fused Location Sevices
-Google
-Google Hizmetler Çerçivesi
-Google Play Hizmetleri
-Google Yedekden Aktarma
Tüm Bunları yaparken Konum'un kapalı olduğuna dikkat edin.
Wifi'ye bağlanıb Touch Vpn'e girib Hollada serverini seçib bağlan deyin bağlandıkdan sonra manuel olarak Güncellemeleri kontrol edin. Her şeyi hatasız yaptıysanız günceleme sorunsuz bir şekilde gelicektir.
Ben şuan indirdim Pil'in dolmasını bekliyorum kurmak için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Edit: Sorunsuz bir şekilde kuruldu şimdilik ama baya uzun sürdü.

Ben dediğiniz gibi uygulamaların verilerini sildim uygulamayı indirip hollandayı bağlandım fakat güncellenmiyor yardımcı olurmusunız lütfen...

sessizkurgu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
11

Ben dediğiniz gibi uygulamaların verilerini sildim uygulamayı indirip hollandayı bağlandım fakat güncellenmiyor yardımcı olurmusunız lütfen...
Hollanda ya gerek kalmadı ülkemizde global sürüm yayınlandı ama sanırsam tüm ülkelerde tekrardan geri çekildi.Şu an güncelleme yapamazsınız.Zaten acele etmeyin bazı kullanıcılar 4g çekim sorunu yaşıyor ve sizde de sorun çıkmayacağını şu an kimse garanti edemez. 8.1 e geri dönmek isteyen çok kişi var.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Arkadaşlar Root atma ve google kamera yükleme yolu bulundu. Belki rehber hazırlarım veya paylaşırım şuan işim var :/

ozncmbr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ozan
Cihazım
Mi10T PRO
Meslek
Muhasebe
Konular
4
dün sorunsuz bir şekilde kurulumu sağladım 24 saat oldu belirgin bir performans artışı mevcut yeni tasarımda baya hoş duruyor.teşekkürler

Serhed0421

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Seyithan
Cihazım
Xiaomi mı A1
Konular
0
Hangi yöntemle yükledin bilgi verebilir misin

EmirhanK.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
8
Uyarı!!! - Okuduğum haber kaynakları ve de sizden gelen uyarıları(AdeLa) göz önünde bulundurarak Pie kuracak veya kurulu arkadaşlar. Yayınlanan bu güncellemede(9.0) "Antirollback" devreye girdi yani eski android sürümlerine dönmek(downgrade) isterseniz telefon ya Brick olur yada sonsuz boot döngüsünde takılır yada telefonunuzun normal çalışmasını engelleyecek hattalar ortaya çıka bilir.
Kaynak

stabil sürümü yayınlandı. İlk önce avrupa için yayınlandı sabırsız arkadaşlar için kurulumu anlatıcam.
Şimdi Ayarlar/Uygulamalar ve Bildirimler kısmına girib Tüm Uygulamaları Göster'e tıklayın yukarı sağdakı 3 noktaya tıklayıb Sistem İşlemlerini Göster'e tıkla şimdi sırası ile aşagdakı uygulamaların verilerini temizleyin.
-Location Sevices
-Fused Location Sevices
-Google
-Google Play Hizmetleri
-Google Yedekden Aktarma
Wifi'ye bağlanıb Touch Vpn'e girib Hollada serverini seçib bağlan deyin bağlandıkdan sonra manuel olarak Güncellemeleri kontrol edin. Her şeyi hatasız yaptıysanız günceleme sorunsuz bir şekilde gelicektir.

Kaynak

-Location Sevices
-Fused Location Sevices
-Google
-Google Play Hizmetleri
-Google Yedekden Aktarma

Benim telefonum 2 yıl Xiaomi Türkiye garantili acaba bu yöntemle Android pie yüklersem garanti dışı kalabilir mi?

hknkntszks

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hakan
Cihazım
Mi A1
Meslek
Tasarım Uzmanı
Konular
0
merhaba , şuanda pie için 71.5 mb lık bir güncelleme geldi. umarım iyileştirmeler yapılmıştır.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190109-112100.png
    Screenshot_20190109-112100.png
    148,7 KB · Görüntüleme: 16

hknkntszks

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hakan
Cihazım
Mi A1
Meslek
Tasarım Uzmanı
Konular
0
Cihazın garanti dışı kalma ihtimali var mı bu yöntem ile yüklersek
hocam ben türkiye dağıtımı ile yüklemiştim , bu gelende ocak güvenlik yaması sanırım.
ama vpn ile yüklediğiniz de garantiyi etkileyen bir durum oluşmaz ama bana sorarsan bekle derim , dağıtımı yakında olacaktır.

Üst Alt