Recovery Xiaomi Mi 9 SE - Twrp 3.3.1-1002 Tek Tuş Yükleme Aracı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Merhaba doğru yere yazıyorum umarım. Bende mi9se cihaz var. IMEI atılı. Bugün MIUI 11 eu.9.10.17 beta sürümü Twrp 3.3. ile kurdum. Daha önce MIUI 10 eu8.15.17 beta sürümü yüklüydü. Sorunsuz kurulumu yaptım. Root yapmak için tekrar Twrp girdiğimde daha önce sorduğu ekran desen şifresini istemedi. Daha önce istiyordu ve şifreyi açıp dosyaları sorunsuz gösterip yüklemeyi yapıyordum. Ama bugün şifre sormadı ve dosyaları şifreli gösteriyor root yapamıyorum. İleride de başka rom yükleme şansım olmayacak dolayısıyla. Ekran kilidini falan kaldırdım, sim kart kilitlerini kaldırdım ama yine de Twrp kısmında şifre sormuyor ve dosyalar şifreli. Ne yapabilirim?
Twrp nin sürümünü değiştir farklı bir twrp yükle

gemini05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi5 64gb
Konular
0
Twrp nin sürümünü değiştir farklı bir twrp yükle

Teşekkür ederim cevabınız için. Yeni sürümü yüklersem telefon formatlanır mı, içindeki dosyalarım silinir mi? Ayrıca başka bir Twrp yi fastboot ile mi yuklemeliyim yoksa IMG flash tarzı bir programla telefondan yükleyebilir miyim? Telefon rootlu olmadığı için yapamam diye düşünüyorum.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Teşekkür ederim cevabınız için. Yeni sürümü yüklersem telefon formatlanır mı, içindeki dosyalarım silinir mi? Ayrıca başka bir Twrp yi fastboot ile mi yuklemeliyim yoksa IMG flash tarzı bir programla telefondan yükleyebilir miyim? Telefon rootlu olmadığı için yapamam diye düşünüyorum.
Hocam bu işlemlere başlarken illaki yedek alın. Yolunda gitmeyen bişey olursa verileriniz kaybolmasın.
Twrp konularında yazar nasıl bir yükleme yapılması gerektiği

gemini05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi5 64gb
Konular
0
Teşekkürler. Twrp şifreli olmasa direk Twrp den yenisini kurarak halledebilrim. Veri kaybı olmaz o zaman daha önce çok yaptım diğer telefonlarımda ama ilk kez böyle bir durumla karşılaştım. Şimdi aklıma gelen org kablo ile USB takıp USB içindeki Twrp.img dosyasını Twrp içinden flashlama. Telefon 128gb verileri yedeklemek çok uzun sürecek ama dediğiniz gibi ters bir şey olursa üzülmemek için bunu yapmam lazım.

Hocam bu işlemlere başlarken illaki yedek alın. Yolunda gitmeyen bişey olursa verileriniz kaybolmasın.
Twrp konularında yazar nasıl bir yükleme yapılması gerektiği

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Teşekkürler. Twrp şifreli olmasa direk Twrp den yenisini kurarak halledebilrim. Veri kaybı olmaz o zaman daha önce çok yaptım diğer telefonlarımda ama ilk kez böyle bir durumla karşılaştım. Şimdi aklıma gelen org kablo ile USB takıp USB içindeki Twrp.img dosyasını Twrp içinden flashlama. Telefon 128gb verileri yedeklemek çok uzun sürecek ama dediğiniz gibi ters bir şey olursa üzülmemek için bunu yapmam lazım.
Twrp içinden tekrar twrp yükleyebilirsiniz. Pc olmasına gerek yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İmg dosyasını yükleyip flaslayablrisin

gemini05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi5 64gb
Konular
0
Twrp içinden tekrar twrp yükleyebilirsiniz. Pc olmasına gerek yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İmg dosyasını yükleyip flaslayablrisin

3.3.1.3 ve 3.3.1.1002 indirdim yedeklerimi aldıktan sonra deneyeceğim

katin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
benden başka bu sorunu yaşayan var mı en azından sorun benim cihazdan mı kaynaklanıyor onu bileyim, miflash ile orjinal rom kurup üzerine twrp atıp o şekilde eu rom kurabiliyorum her seferinde bu işlemi yapmak çok saçma.ve eu miui11 android 10 rom kurulduktan sonra twrp bir daha kök dizinleri görmüyor.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
benden başka bu sorunu yaşayan var mı en azından sorun benim cihazdan mı kaynaklanıyor onu bileyim, miflash ile orjinal rom kurup üzerine twrp atıp o şekilde eu rom kurabiliyorum her seferinde bu işlemi yapmak çok saçma.ve eu miui11 android 10 rom kurulduktan sonra twrp bir daha kök dizinleri görmüyor.

Kök dizin dediğiniz nedir hocam? Telefon hafızasını mi görmüyor veya abuk subuk klasör mu gösteriyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt