Recovery Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

a10e

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Emre
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
1
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Twrp Recovery Yükleme
1. İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir
2. Xiaomi USB driverları kurun
3. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden Usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
4. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
5. TWRP yükleme aracını zip dosyasından çıkarın, twrp_yukleme_araci_mi8se dosyasına çift tıklayarak çalıştırın (Program Türkçe çeviri için chatin_62 hocama çok teşekkür ederim)
6. Menüdeki seçeneklerden ilerleyin.
7. Kurulum tamamlandıktan sonra,
8. TWRP'nin ilk ekranında, dili değiştiriyoruz ve Salt Okunur Tut'u seçiyoruz.
twrpsaltokunur-png.45440

Not: Bazı kullanıcılar Stabil v10.3.1.0 önceki sürümlerde sorun çıkardığını belirtti o yüzden son sürüm stabil ve beta sürümde kullanın

Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.3.0-0423
İndirme Bağlantısı
:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kurarken yazma hatalı yazısı çıkıyor twrp yüklenmiyor sorun nedir

endercelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ender
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Win7'de oluyor ama win10'da yapamıyorum.Sürücü doğrulama devre dışı.Usb sürücüyü yüklüyorum.Bilgisayar sürücüyü kedacom usb device/android bootloader interface olarak görüyor. adb üzerinden iletişim kurmuyor.

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Win7'de oluyor ama win10'da yapamıyorum.Sürücü doğrulama devre dışı.Usb sürücüyü yüklüyorum.Bilgisayar sürücüyü kedacom usb device/android bootloader interface olarak görüyor. adb üzerinden iletişim kurmuyor.

ilk mesajdaki driveri kurun.. qualcom driver

endercelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ender
Cihazım
Mi5s
Konular
0
ilk mesajdaki driveri kurun.. qualcom driver
Evet onu kuruyorum zaten.Değişiklik yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

win7 üzerinden kurdum fakat twrp dokunmatiğe tepki vermiyor.Eski twrp kurdum çalışıyor.

Son düzenleme:

fahridemirel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fahri Demire
Cihazım
Mi 8SE
Konular
0
Ne denediysem olmadı eski TWRP araçlarını da denedim bunuda denedim olmadı. Yükleyemiyorum TWRP'yi. Bunda da şöyle bi hata verdi : Uygun bir cihaz kullanmıyor olabilirsiniz, bootloader kilidiniz açık olmayabilir cihaz fastboot modunda olmayabilir. Fakat hepsi de doğru ve açık. Birisi bana muhteşem şekilde yardım ederse ne mutlu ki böyle güzel bir ortam varmış diyeyim :D

Sıkıntıma gelecek olursak, cihazı yaklaşık Mart ayından beri kullanıyorum. EU Beta sürümde gelmişti bana zaten bir adet güncelleme yaptım versiyon beta eu 9.2.28' otomatik güncelleme ile kendisi geçiş yaptı. Sonraki hafta bi daha guncelleme geldi denedim yapmayı fakat cihaz bootloop yaşadı. Açılmadı 15 dakika kadar ve bıraz daha bekledım baktım tık yok cihazın güç düğmesine basılı tutarak resetledim. Sonra bi açıldı hiç bi sürüm değişmesi olmamış. Ardında birkaç arkdaşıma danıştım TWRP silinmiş olabilir yeniden kurman gerekiyo dedi. Uğraştım fakat hiç bi sonuç alamadım kuramadım TWRP'yi. Nasıl oldu anlayamadık bir şekilde tek seferkik TWRP menüsüne giriş yapabildim. Ardından menüden (önceden indirmiş olduğum 9.3.14) versiyonunu kurulum yaptırdım.(wip data calvik filan yapmadan, veri kaybı olmasın istiyordum) Daha sonra dedim ki bu sürüm güzelmiş kararlı benim için sıkıntısı yok, gerek yok güncellemeye. Fakat geçenlerde yine canım çekti güncellemeyi minör buglar vardı onlar da düzeltilmiş. Neyse yeni sürüm olan 9.6.13'e geçiş yapayım dedim yine karın ağrıları yine aynı saçma yapamamalar.

Cihazın driverları kurulu, işlem yaptığım bilgisayarlar Windows 10 64 Bit (1 adet laptop 1 adet masaüstü), cihazın bootloader kilidi açık, geliştirici seçeneklerinde hata ayaklama açık şekilde FastBoot moduna giriyorum. USB takıyorum biling diye ses geliyo. Sizin yükleme aracından yaptığımda cihazda hiç biye olmuyor yukarda dediklerim çıkıyor. Normal "adb" üzerinden imajlamaya ya da direk TWRP'yi bootlamaya çalıştığımda ise "Press any key to shutdown" uyarısını ya da "Press any key to continue" uyarısını alıyorum herhangi bir tuşta bastığımda ise hiç bir şey olmuyo ya cihaz kapanıyo açtığımda normal sistem açılıyo ya da direk fastboota geçiyor. TWRP için kısayol tuşlarına basılı tuttuğumda ise hiç bir şey olmuyor.

*Bir de yazmayı unutmuşum 2 adet kabloyla denedim. " Orjinal kutu içerisinden çıkanla, bir de Slink hızlı şarj adaptörünün kablosuyla*

Şimdi bana yardım edecek yüce Xiaomi çakallarından ses bekliyorum. Beni de alın aranıza...

Loading...

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
ya herşeyi yapıyorum bir türlü yüklenmiyor bu twrp yazma hatalı iletişime geçin yazıyor

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Ne denediysem olmadı eski TWRP araçlarını da denedim bunuda denedim olmadı. Yükleyemiyorum TWRP'yi. Bunda da şöyle bi hata verdi : Uygun bir cihaz kullanmıyor olabilirsiniz, bootloader kilidiniz açık olmayabilir cihaz fastboot modunda olmayabilir. Fakat hepsi de doğru ve açık. Birisi bana muhteşem şekilde yardım ederse ne mutlu ki böyle güzel bir ortam varmış diyeyim :D

Sıkıntıma gelecek olursak, cihazı yaklaşık Mart ayından beri kullanıyorum. EU Beta sürümde gelmişti bana zaten bir adet güncelleme yaptım versiyon beta eu 9.2.28' otomatik güncelleme ile kendisi geçiş yaptı. Sonraki hafta bi daha guncelleme geldi denedim yapmayı fakat cihaz bootloop yaşadı. Açılmadı 15 dakika kadar ve bıraz daha bekledım baktım tık yok cihazın güç düğmesine basılı tutarak resetledim. Sonra bi açıldı hiç bi sürüm değişmesi olmamış. Ardında birkaç arkdaşıma danıştım TWRP silinmiş olabilir yeniden kurman gerekiyo dedi. Uğraştım fakat hiç bi sonuç alamadım kuramadım TWRP'yi. Nasıl oldu anlayamadık bir şekilde tek seferkik TWRP menüsüne giriş yapabildim. Ardından menüden (önceden indirmiş olduğum 9.3.14) versiyonunu kurulum yaptırdım.(wip data calvik filan yapmadan, veri kaybı olmasın istiyordum) Daha sonra dedim ki bu sürüm güzelmiş kararlı benim için sıkıntısı yok, gerek yok güncellemeye. Fakat geçenlerde yine canım çekti güncellemeyi minör buglar vardı onlar da düzeltilmiş. Neyse yeni sürüm olan 9.6.13'e geçiş yapayım dedim yine karın ağrıları yine aynı saçma yapamamalar.

Cihazın driverları kurulu, işlem yaptığım bilgisayarlar Windows 10 64 Bit (1 adet laptop 1 adet masaüstü), cihazın bootloader kilidi açık, geliştirici seçeneklerinde hata ayaklama açık şekilde FastBoot moduna giriyorum. USB takıyorum biling diye ses geliyo. Sizin yükleme aracından yaptığımda cihazda hiç biye olmuyor yukarda dediklerim çıkıyor. Normal "adb" üzerinden imajlamaya ya da direk TWRP'yi bootlamaya çalıştığımda ise "Press any key to shutdown" uyarısını ya da "Press any key to continue" uyarısını alıyorum herhangi bir tuşta bastığımda ise hiç bir şey olmuyo ya cihaz kapanıyo açtığımda normal sistem açılıyo ya da direk fastboota geçiyor. TWRP için kısayol tuşlarına basılı tuttuğumda ise hiç bir şey olmuyor.

*Bir de yazmayı unutmuşum 2 adet kabloyla denedim. " Orjinal kutu içerisinden çıkanla, bir de Slink hızlı şarj adaptörünün kablosuyla*

Şimdi bana yardım edecek yüce Xiaomi çakallarından ses bekliyorum. Beni de alın aranıza...

Pc yi değiştir mümkünse Windows 7 olan bir pc bul. Adb 1.4.3 sürümünü bul driverları yükle. Sonra cihazı fastboot moda al bağla pc ye, aygıt yöneticisinde cihazı Android device olarak görüyor ise işlem tamam. Cmd komut sistemi ile kendin Manuel yükle.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nctky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
1
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
8
Merhaba öncelikle mi 8 se kullaniyorum stabil eu
Android 8.1 deyim Android 9 icin Şu anki twrp üzerinden bi arkadas rom ile beraber birlink verdi 1227 recorvy buradzn güncelleme yap dedi uygun olurmu acaba

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Merhaba öncelikle mi 8 se kullaniyorum stabil eu
Android 8.1 deyim Android 9 icin Şu anki twrp üzerinden bi arkadas rom ile beraber birlink verdi 1227 recorvy buradzn güncelleme yap dedi uygun olurmu acaba

Twrp varmı içinde ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt