Recovery Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nedimkavak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim KAVAK
Cihazım
xiaomi mi8 se
Konular
1
bu konuya yazarsan buradna devam edelim ,

Rehber - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Update ve Sıfırlama/Gcam/Volte/Netflix)

telefonun durumunu içindeki romu ve nasıl bu hale geldiğini belirtin lütfen ,

hocam son gelişme olarak "sirius_images_8.12.13_20181213.0000.00_9.0_cn" yüklendi daha sonrasında sizin açmış olduğunuz konudan xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.3.1.0.PEBCNXM_v10-9 rom'u yükledikten sonra tekrar flashboot ekranına attı ve ordan twrp yine açılmadı şimdi tekrar ilk yüklediğim romu yükledim ve size yazdım ne yapmalıyım hangi romu yüklemeliyim?

Bahadir78

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
1
hocam son gelişme olarak "sirius_images_8.12.13_20181213.0000.00_9.0_cn" yüklendi daha sonrasında sizin açmış olduğunuz konudan xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.3.1.0.PEBCNXM_v10-9 rom'u yükledikten sonra tekrar flashboot ekranına attı ve ordan twrp yine açılmadı şimdi tekrar ilk yüklediğim romu yükledim ve size yazdım ne yapmalıyım hangi romu yüklemeliyim?

Çin romunu yükledikten sonra "sirius_images_8.12.13_20181213.0000.00_9.0_cn" cihazı açmadan şifre girmeden direkt fastboot moduna alın sonra twrp kur 1217 versiyonu.TWRP kurulunca telefonun otomatik açılıp kapanacaktır. sonrasında TWRP den wipeye girin oradan format data var sağ alttan onu seçin gelen ekrana yes deyin onaylayın (not : tüm bunları twrpden hiç çıkmadan yapıyorsunuz geri diyerek TWRP ana ekranına gelerek) şimdi geri gelip seçeneklerden rebbot var sağ altta ona girip recovery seciniz twrp tekrar baslayacak otomatik yapacak telaşlanmayın. wipeye girin tekrar oradan advandec wipeye girin system, data, cache ve dalvik secip alttaki sürgüyü sağa kaydırın geri gelip indirdiğiniz romu(xiaomi.eu_multi_MI8SE_V10.2.1.0.OEBCNFK_v10-8.1) telefonunuza yükleyin installe girin twrpden hafizaya attıgınız romu seçip flashlayın.
flashlama islemi bittikten sonra sol altta wipe data cache felan yazmasi lazim onu secip surguyu saga kaydiriniz. işlem tamdır en son TWRP nin en son sürümünü telefonunuza yükleyin. umarım yardımcı olmuşumdur.

nedimkavak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nedim KAVAK
Cihazım
xiaomi mi8 se
Konular
1
Reiwa Bahadir78 çok teşekkür ederim telefonum çok şükür açıldı telefon :) ben hatayı format data'da yapıyordum en küçük bir hata telefonun açılmamasına kadar gidiyormuş tekrar teşekkür ederim sizlere

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
arkadaşlar TWRP eskiydi, cihaz oreo ile geldi. pie için TWRP güncelleştireyim dedim mi ekranında kaldı nasıl kurtarabilirim cihazı
twrp girmiyor fastboot'da açılıyor cihaz.

Edit: 11.02 tekrar sürümlü TWRP tekrar flashlayınca TWRP geldi cihaz açıldı. Şimdi ben son sürüm TWRP nasıl yükleyeceğim. ? Güncel TWRP sürüm yükleyince cihaz mi ekranında kalıyor

Miui 10 8.7.29 oreo sürümü var cihazda

Son düzenleme:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Teşekkürler yok ona gerek kalmadan cihazı kurtardım ama twrp güncel sürümü yüklemiyorum, yüklediğim anda mi ekranında kalıyor

Reiwa Gerekli yardımı sağlayacaktır.Kullanmadığım için yönlendirme yapmak istemiyorum fakat 8 sürümü yüklü iken 9 TWRP si kurduğunuzdan olduğunu düşünüyorum.Cihazı kullanan arkadaşlar daha net bilgi verecektir.Bu işlemin TWRP 1217 sürümü ile daha sorunsuz olduğunu gözlemledim forum geneline bakarak.Attığım konuda aslında arkadaşlar gayet net anlatmışlar cihazda 8 rom varken wipe atmadan 9 twrp yüklemeyin diye isterseniz konuyu inceleyin.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
arkadaşlar TWRP eskiydi, cihaz oreo ile geldi. pie için TWRP güncelleştireyim dedim mi ekranında kaldı nasıl kurtarabilirim cihazı
twrp girmiyor fastboot'da açılıyor cihaz.

Edit: 11.02 tekrar sürümlü TWRP tekrar flashlayınca TWRP geldi cihaz açıldı. Şimdi ben son sürüm TWRP nasıl yükleyeceğim. ? Güncel TWRP sürüm yükleyince cihaz mi ekranında kalıyor

Miui 10 8.7.29 oreo sürümü var cihazda
Mevcut twrp üzerinden En son betayı yükleyeceksiniz. Twrp den çıkmadan yeni sürüm twrp yi de yükleyip. Reboot recovery yapıp twrp kontrolü yapın daha sonra reboot system ile başlatın.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Mevcut twrp üzerinden En son betayı yükleyeceksiniz. Twrp den çıkmadan yeni sürüm twrp yi de yükleyip. Reboot recovery yapıp twrp kontrolü yapın daha sonra reboot system ile başlatın.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Analadım hocam çok teşekkür ederim o noktayı kaçırmışım, teyit etmek amacıyla Twrp güncelleştirmek için önce mevcut sürümde eu beta'nın son sürümü yükleyip sonra ,kapatıp açmadan TWRP güncelleştirmesi yapacağız değil mi?

son sürüm bu şuanda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt