Yardım Xiaomi mi 8 global rom yüklenmiş çin versiyonu

Eco

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erçin
Cihazım
mi 8
Konular
1
Merhaba,

Gittigidiyor üzerinden bir mi 8(128 GB, 6GB RAM) aldım(3600 tl), telefon çin versiyonuymuş, bootloader kilidi açılıp global rom yüklenmiş. Bu durumdan hoşlanmadım iade etmeyi düşünüyorum, satıcı iade edebileceğimi söyledi. Siz ne önerirsiniz? Hindistan'da çalışan bir tanıdığım var ona global versiyon mi 8 getirtmeyi düşünüyorum ama orada da dükkanlarda satılmıyormuş, internetten alabilirim dedi. Oradakiler de aynı şekilde çin versiyonu üzerine global rom yüklenmişi midir? Global versiyon nerelerde satışa çıktı bilgisi olan var mı? Bir iki güne bir tanıdığım da Amerika'ya gidecek, Amerika veya Hindistan'da global versiyon mağazalar üzerinde satışa çıktı mı, çıkmadıysa ne zaman çıkacak?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Söylediğiniz şey halen kullandığım Huawei Mate 9 telefonumda var. Amerika versiyonunu aldım tümüyle burada satılandan farklı bir koda sahip, haklısınız ancak bu durum Mi 8 'de geçerli değil. Kutudaki farklı işaretleri ya da çin ve global ürün kodlarını yazabilir misiniz. Ben buraya yazmadan önce çok araştırdım Mi 8'in çin ya da global ürün kodlarını hiçbir yerde bulamadım. Kutusunda yazan ürün kodunu araştırdığımda da çin ya da global gibi bir fark yazmıyordu.
adresinden IMEI numaranız ile kontrol edip ekran görüntüsünü ekleyebilir misiniz?

Oyla:

Erkan6741

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkan
Cihazım
Mi9
Konular
0
Mi8 i china romdan Globale çevirip sonra kilitlemeye kalkarsan Brick oluor cihaz.Eğer son 5-10 gün içerisinde bununla ilgili yeni bir şey çıkmadıysa bu böyle.

Eco hocam şimdi sen bana kulak ver.
Uygulama ve uygulama içi satın almalarda sorun yok ben yeni iki uygulama aldım bir sorun olmadı.
Bankacılık uygulamalarında uyarı vermiyor. Root yetkisi olduğu zaman verir uyarıyı. Gerçi Magisk ile root yapan arkadaşlar onu da gizleyebiliyorlar bir şekilde.
Yukarıda mesajda hemfikir olduğumuz gibi fiziksel erişim olmadıkça asla bir güvenlik açığı bir sıkıntı vs. olmayacaktır.
Senin yaşadıklarını 1,5 ay önce ben de yaşadım.Sen yine China rom yüklü olduğunu bile bile almışsın. Ben Migrostan garantili(!) cihaz aldım ama BL açık geldi. Şu an hala öyle kullanıyorum.

Oyla:

hakan285

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Mİ 8 128 GB
Konular
1
benim aynı cihaz var cin versiyonu global cevirmek için uğraştım cihaz imei olan dosyalarını yedek almadan sildik ne yapabiliriz acaba bide wifi acılmıyor

Oyla:
Üst Alt