Yardım Xiaomi mi 8 global rom yüklenmiş çin versiyonu

Eco

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erçin
Cihazım
mi 8
Konular
1
Merhaba,

Gittigidiyor üzerinden bir mi 8(128 GB, 6GB RAM) aldım(3600 tl), telefon çin versiyonuymuş, bootloader kilidi açılıp global rom yüklenmiş. Bu durumdan hoşlanmadım iade etmeyi düşünüyorum, satıcı iade edebileceğimi söyledi. Siz ne önerirsiniz? Hindistan'da çalışan bir tanıdığım var ona global versiyon mi 8 getirtmeyi düşünüyorum ama orada da dükkanlarda satılmıyormuş, internetten alabilirim dedi. Oradakiler de aynı şekilde çin versiyonu üzerine global rom yüklenmişi midir? Global versiyon nerelerde satışa çıktı bilgisi olan var mı? Bir iki güne bir tanıdığım da Amerika'ya gidecek, Amerika veya Hindistan'da global versiyon mağazalar üzerinde satışa çıktı mı, çıkmadıysa ne zaman çıkacak?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Cihaza fiziksel erişim olmadıkça güvenlik olarak bir sıkıntı yok diye anlıyorum, internette okuduklarım da hep bu yönde, doğru mudur?

Kilit açıkken google pay kullanılmıyormuş. Play Store'dan ürün alınabiliyor mu (ücretlilerden bahsediyorum), bu konuda da sorun çıkar mı deneyen var mıdır? Ayrıca bankacılık uygulamalarında da uyarı veriyor diyenler var fakat ben uyarı görmedim uygulamayı yüklerken.
Bootloader kilidi nasıl tekrar kilitleniyor mi 8 veya diğer yeni ürünlerde denediniz mi ya da yapılabildiğinden emin misiniz? Çünkü forumlarda okuduğuma göre yeni Xiaomi ürünlerinde orijinal rom'un dışına çıkıldığında tekrar kilitlemeye izin vermiyor.
Miflash ile kilitleniyor eğer ki son zamanlarda yeni bir güncelleme filan gelmediyse. Bu cihazımda değil ama Asus Zenfone 2 rootlu cihazımda play storeden sorunsuz alışverişler yapmıştım henüz Xiaomi de birşey almadım ama bunda da sorun olmaz diye düşünüyorum çünkü ikiside magisk ve safetynet tam şekilde kurulu.

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Mi8 i china romdan Globale çevirip sonra kilitlemeye kalkarsan Brick oluor cihaz.Eğer son 5-10 gün içerisinde bununla ilgili yeni bir şey çıkmadıysa bu böyle.

Eco hocam şimdi sen bana kulak ver.
Uygulama ve uygulama içi satın almalarda sorun yok ben yeni iki uygulama aldım bir sorun olmadı.
Bankacılık uygulamalarında uyarı vermiyor. Root yetkisi olduğu zaman verir uyarıyı. Gerçi Magisk ile root yapan arkadaşlar onu da gizleyebiliyorlar bir şekilde.
Yukarıda mesajda hemfikir olduğumuz gibi fiziksel erişim olmadıkça asla bir güvenlik açığı bir sıkıntı vs. olmayacaktır.
Senin yaşadıklarını 1,5 ay önce ben de yaşadım.Sen yine China rom yüklü olduğunu bile bile almışsın. Ben Migrostan garantili(!) cihaz aldım ama BL açık geldi. Şu an hala öyle kullanıyorum.

Oyla:

Eco

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erçin
Cihazım
mi 8
Konular
1
Senin yaşadıklarını 1,5 ay önce ben de yaşadım.Sen yine China rom yüklü olduğunu bile bile almışsın. Ben Migrostan garantili(!) cihaz aldım ama BL açık geldi. Şu an hala öyle kullanıyorum.
Eyvallah, çok teşekkürler herkese. Yalnız china rom yüklü olduğunu bilmiyordum, hatta global yazıyordu ürün sayfasında. Global diye aldım, sonradan öğrendim. Bana da bootloader kilidi açık olarak geldi yani.

Oyla:

evorelismus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
evren
Cihazım
mi 8
Konular
3
Yani güvenlik sıkıntısı yok bl açık olunca bankacılık işlemlerinde değil mi? doğru mu anladım nolur söyleyin valla telefondan soğudum ,korktum ya

Oyla:

lewizsthank1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 10T PRO
Meslek
Yazarkasa Teknisye
Konular
25
Yani güvenlik sıkıntısı yok bl açık olunca bankacılık işlemlerinde değil mi? doğru mu anladım nolur söyleyin valla telefondan soğudum ,korktum ya
BL kilidinin açık olması güvenlik sorunu yaratmaz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer root yaparsanız güvenlik sorunu oluşabilir zaten mobil bankacılık uygulamalarına girince uyarı veriyor cihazınız rootludur vs. gibi

Oyla:

evorelismus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
evren
Cihazım
mi 8
Konular
3
Peki ben cihazı bl olarak almışım global rom yüklemek için sanırım bu açılmış,root yapılmamıştır değil mi bu cihaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bl açık cihazda güvenlik nedeniyle netflix yok play store da diyor,bunu nasıl yorumlamalıyız

Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama cahilm,geliştirici ayarlarında oem kilit açma bölümünde önyükleyici kilidi zaten açık yazıyor ve kapanıp açılmıyor,bunun bir önemi var mı,teşekkür ederim

Son düzenleme:
Oyla:

lewizsthank1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 10T PRO
Meslek
Yazarkasa Teknisye
Konular
25
Peki ben cihazı bl olarak almışım global rom yüklemek için sanırım bu açılmış,root yapılmamıştır değil mi bu cihaz

Bl açık cihazda güvenlik nedeniyle netflix yok play store da diyor,bunu nasıl yorumlamalıyız

Kusura bakmayın çok soru soruyorum ama cahilm,geliştirici ayarlarında oem kilit açma bölümünde önyükleyici kilidi zaten açık yazıyor ve kapanıp açılmıyor,bunun bir önemi var mı,teşekkür ederim

Root yapılmamıştır

Oyla:

hakkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Huawei Mate9
Konular
0
Eyvallah, çok teşekkürler herkese. Yalnız china rom yüklü olduğunu bilmiyordum, hatta global yazıyordu ürün sayfasında. Global diye aldım, sonradan öğrendim. Bana da bootloader kilidi açık olarak geldi yani.

Eğer cihazda Global ROM varsa, öncesinde Çin ROM'u olup sonradan Global yüklendiğini nasıl biliyorsunuz, telefonda bir yerlerde böyle bir log mu var. Belki de ilk Rom çin değil RUS romudur, nasıl emin olabiliyorsunuz.

Oyla:

nomig66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Aemut
Cihazım
Vince
Konular
0
Eğer cihazda Global ROM varsa, öncesinde Çin ROM'u olup sonradan Global yüklendiğini nasıl biliyorsunuz, telefonda bir yerlerde böyle bir log mu var. Belki de ilk Rom çin değil RUS romudur, nasıl emin olabiliyorsunuz.

cihazın kutusundan anlaşılır, ürün kodundan anlaşılır. Log olmasına gerek yok, IMEI'den de anlaşılır.

Oyla:

hakkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Huawei Mate9
Konular
0
cihazın kutusundan anlaşılır, ürün kodundan anlaşılır. Log olmasına gerek yok, IMEI'den de anlaşılır.

Söylediğiniz şey halen kullandığım Huawei Mate 9 telefonumda var. Amerika versiyonunu aldım tümüyle burada satılandan farklı bir koda sahip, haklısınız ancak bu durum Mi 8 'de geçerli değil. Kutudaki farklı işaretleri ya da çin ve global ürün kodlarını yazabilir misiniz. Ben buraya yazmadan önce çok araştırdım Mi 8'in çin ya da global ürün kodlarını hiçbir yerde bulamadım. Kutusunda yazan ürün kodunu araştırdığımda da çin ya da global gibi bir fark yazmıyordu.

Oyla:
Üst Alt