Haber Xiaomi Mi 7’nin Yeni Görselleri Göz Kamaştırıyor!

Xiaomi takipçilerinin merakla beklediği amiral gemisi Mi 7’nin göz kamaştırıcı ve gerçekçi render’ları elimize ulaştı.

Xiaomi takipçilerinin merakla beklediği amiral gemisi Mi 7’nin göz kamaştırıcı ve gerçekçi render’ları elimize ulaştı.
2018 yılının başında çıkacak olan amiral gemisi telefonları Snapdragon 845 yonga setinin çalıştıracağı büyük bir ihtimal olarak görülüyor. Xiaomi Mi 7’nin de bu telefonlar arasında yer alacağı tahmin ediliyor. Mi 7’nin görüntüsü hakkında hiçbir bilgi bulunmasa da akıllı telefon piyasasına şöyle bir baktığımızda özellikleri hakkında tahmin yürütülebilir. Elimize ulaşan görsellerde de görüleceği üzere Mi 7’de tam ekran kullanılması bekleniyor.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Görsellerin kaynağına göre Xiaomi Mi 7, cam gövdeye ve paslanmaz çelik çerçeveye sahip olacak. 5.8 inç ekrana sahip telefonun ekran oranının 18:9 olması bekleniyor. Gorilla Glass 5 ile kaplanacağı düşünülen ekranın AMOLED ve 2560×1440 çözünürlükte olacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi Mi 7, Snapdragon 845 yonga seti ile dünyadaki en cazip ve hızlı cihazlardan biri olacağa benziyor. 6GB/128GB ve 8GB/256GB RAM/ROM seçenekleri ile gelmesi beklenen cihazın 3950mAhbatarya, çift SIM desteği ve Android 8.0 Oreo tabanlı MIUI 9 ile kutudan çıkacağı tahmin ediliyor.

Mi 7’nin diğer modellerde olduğu gibi kamera konusunda da başarılı olacağı öngörülüyor. Telefonda, f/1.7 açıklığa sahip 19MP arka ve 16MP ön kamera olması bekleniyor. Eğer render’lar doğru çıkarsa Xiaomi Mi 7, çerçevesiz ekran konusunda beklenen Galaxy S9 ve iPhone X ile büyük bir yarış içerisinde olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Xiaomi Mi 7 yüz tanıma özelliğine sahip en yakın akıllı telefonu olabilir. MyDrivers raporuna göre, Apple gibi Xiaomi’nin de parmak izi sensörünü ortadan kaldıracağını ve yerine yüz tanıma özelliğini getireceğini iddia ediliyor
Söylentilere göre, Xiaomi Mi7, Galaxy S9 ve LG G7 gibi modellerin de Snapdragon 845 ile üretileceği söyleniliyor. Ayrıca diğer bir söylentiye göre Xiaomi, şimdiye kadar yeni ve gelişmiş parmak izi okuyucusu teknolojisine sahip akıllı telefonları tanıtmak istemiyor. Bunun nedeni ise şirketin 3D yüz okuma teknolojisine odaklandığı iddia ediliyor.

Peki Xiaomi Mi 7 Yüz Tanıma özelliği doğru bir karar mı?
Günümüzde şimdiye kadar sadece ‘de yüz tanıma özelliğine sahip bir 3D algılama çözümüne dayalı yüz tanıma özelliği bulunuyor.

Daha öncede Android işletim sistemli telefonlarda yüz tanıma teknolojisivardı fakat Apple gibi gelişmiş bir yapıya sahip olmadığı biliniyor. Amiral gemisi olarak adlandırdığımız akıllı telefonlar sınıfı, teknoloji yarışında diğer markalarla yarışmak adına farklı kararlar alabiliyor.

Hocam bu şekilde gelirse direk elenir benim için zaten; gerçi şuanda da Mi6'dan çok memnunum değiştirmeyi düşünmüyorum ama; bu şekilde gelirse hiç değiştirmem. Önde Parmak izi Okuyucusunu kaldırmazlar umarım; ya ekrana entegre gelecek ya da Mate 10 ve Honor V10 gibi; İyi ekran kasa oranına da sahip olsa önde yer alacak benim için. Yüz tanıma halen Parmak izi Okuyucusu gibi değil. Iphone X'de bu yüzden halen eleştiriliyor, umarım Xiaomi'de Mi7'yi Iphone X'e benzetmeye çalışmaz. Çentikli bir Mi7'yi düşünemiyorum :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Xiaomi Mi 7 nasıl olacak? İşte ilk görüntüler
Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi olacak olan Mi 7'nin görselleri sızdı. Mi 7, Xiaomi'nin en iyi tasarıma sahip telefonu olabilir.

26.01.2018 - 07:04Hürriyet Haber
Xiaomi'nin üst seviye akıllı telefon serisi olan Mi ailesinin yeni üyesine yakında kavuşması bekleniyor. Bir yandan orta – üst segment için Xiaomi Mi 6X söylentileri dolaşırken, diğer yandan amiral gemisi statüsünde de Xiaomi Mi 7'nin Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılması bekleniyor. Görünüşe göre Xiaomi, Mobil Dünya Kongresi'nin en önemli akıllı telefon üreticilerinden olacak.

Xiaomi Mi 7'den gelen son bilgiler ise, telefonun tasarımına ve teknik detaylarına ilişkin. Görselleri Weibo'da ortaya çıkan Xiaomi Mi 7, tasarımıyla Mi Mix'e benzeyecek ancak çok daha iyisini sunacak. Hatta Mi 7'nin, Xiaomi'nin en iyi tasarım çizgisine sahip akıllı telefon u olabileceği söyleniyor. Telefonun fiyatının ise 500 doların altında olması bekleniyor.

Xiaomi'nin yeni amiralinde Qualcomm'un en yeni işlemcisine yer vermesi bekleniyor. Bu bilgiye göre, Mi 7'de Snapdragon 845 işlemcinin bulunacağını söylemek mümkün. Ayrıca telefonda 6 GB RAM ve 8 GB RAM gibi farklı varyantlar da yer alacak.

Telefonun sızan görseline baktığımızda, arka tarafta yatay konumlandırılmış çift kamera diziliminin olduğunu görmek mümkün. Yine ortada bir parmak izi sensörü de arka tarafta yer alıyor. Ön yüzden neredeyse sıfır çerçeve kullanacak olan telefon, böylece geniş görüntü sunan modellerden biri olacak. Öte yandan Xiaomi Mi 7'de, yüz tanıma özelliğinin de bulunması bekleniyor. Elbette tüm bunları ve daha fazlasını Mobil Dünya Kongresi'nde öğreneceğiz.

Kaynak:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Xiaomi Mi 7 nasıl olacak? İşte ilk görüntüler
Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi olacak olan Mi 7'nin görselleri sızdı. Mi 7, Xiaomi'nin en iyi tasarıma sahip telefonu olabilir.

26.01.2018 - 07:04Hürriyet Haber
Xiaomi'nin üst seviye akıllı telefon serisi olan Mi ailesinin yeni üyesine yakında kavuşması bekleniyor. Bir yandan orta – üst segment için Xiaomi Mi 6X söylentileri dolaşırken, diğer yandan amiral gemisi statüsünde de Xiaomi Mi 7'nin Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılması bekleniyor. Görünüşe göre Xiaomi, Mobil Dünya Kongresi'nin en önemli akıllı telefon üreticilerinden olacak.

Xiaomi Mi 7'den gelen son bilgiler ise, telefonun tasarımına ve teknik detaylarına ilişkin. Görselleri Weibo'da ortaya çıkan Xiaomi Mi 7, tasarımıyla Mi Mix'e benzeyecek ancak çok daha iyisini sunacak. Hatta Mi 7'nin, Xiaomi'nin en iyi tasarım çizgisine sahip akıllı telefon u olabileceği söyleniyor. Telefonun fiyatının ise 500 doların altında olması bekleniyor.

Xiaomi'nin yeni amiralinde Qualcomm'un en yeni işlemcisine yer vermesi bekleniyor. Bu bilgiye göre, Mi 7'de Snapdragon 845 işlemcinin bulunacağını söylemek mümkün. Ayrıca telefonda 6 GB RAM ve 8 GB RAM gibi farklı varyantlar da yer alacak.

Telefonun sızan görseline baktığımızda, arka tarafta yatay konumlandırılmış çift kamera diziliminin olduğunu görmek mümkün. Yine ortada bir parmak izi sensörü de arka tarafta yer alıyor. Ön yüzden neredeyse sıfır çerçeve kullanacak olan telefon, böylece geniş görüntü sunan modellerden biri olacak. Öte yandan Xiaomi Mi 7'de, yüz tanıma özelliğinin de bulunması bekleniyor. Elbette tüm bunları ve daha fazlasını Mobil Dünya Kongresi'nde öğreneceğiz.

Kaynak:

Umarım bu şekilde gelmez hocam. Parmak izi sensörünü ya Mate 10 ve Honor V10 şeklinde konumlandırırlar; ya da Ekrana gömerler. Bu şekli geçtim; Ön taraf tamamen ekrandan oluşsa bile Parmak izi arkada olunca benim için hiçbir anlamı kalmıyor...

Üst Alt