Soru Xiaomi mi 6 ekran koruma ve arka kılıf tavsiye.

• Konbuyu başlatan map
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 145
  • Görüntüleme 40K

map

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
samsung
Konular
22
merhaba mi6 için ekranı prüzsüz boşluk kalmadan tam olarak kaplayan ekran koruyucu tavsiyesi olan varmı acaba? birde arka gövde için siyah kaliteli bir kılıf bakıyorum. bilğisi olan ve türk sitesi tavsiyesi olan varsa sevinirim..

yavuzkudret

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kudret
Cihazım
Mi 5s
Konular
10
Ekranı sıradan bir darbeyle kırılmış bir mi 5s'im ve sapa sağlam bir nano kırılmaz camım var yeterli midir? :)
Darbeyi direkt olarak ekrana veriyor ince oluşundan dolayı. Temperli camın o darbeyi ekrana yansıtmayacağı taraftarıyım. Kalın oluşundan dolayı kendisi yiyor basıncın çoğunu.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Ekranı sıradan bir darbeyle kırılmış bir mi 5s'im ve sapa sağlam bir nano kırılmaz camım var yeterli midir? :)
Darbeyi direkt olarak ekrana veriyor ince oluşundan dolayı. Temperli camın o darbeyi ekrana yansıtmayacağı taraftarıyım. Kalın oluşundan dolayı kendisi yiyor basıncın çoğunu.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dükkanda üstünde temper cam takılmış ama hem camı hem lcd'si kırık mi max ekranı,

haftada ben ve Yalçın dahil 10 üzerinde üstünde temper cam olmasına rağmen kırılmış cep telefonu ekranına hizmet veriyoruz.

Ekrana gelen sıradan darbe nereden geldiğine göre değişken bir hasar oluşur. iki malzeme de telefonu düzlemsel bir yapı olarak ele aldığımızda (incelik denilen en dar kesitinin boyutunu ihmal ettiğimizde ortaya çıkan dikdörtgenimsi düzlem yapı) köşeden gelen darbeye hiçbir etkisi olmuyor.

Sivri cisimlerin darbesinde bence nano daha efektif çünkü elastik yapısından dolayı sivri uçlu darbeyi genişleyerek emiyor. Nitekim Yalçın'ın (dükkanda ortağım) üstüne sivri cisim düşürdüğü nano korumalı s7 edge camı o şekilde kurtuldu. Cam ise gevrek ve basma dayanımı olmayan bir madde. Yani üstüne gelen basınçta şekil değiştirmiyor, ufalmıyor, esas cam direk darbeyi direk ana ekrana iletmiş oluyor. Araç tamponlarının plastik olduğunu size hatırlatırım. Cam değil, metal değil, plastik ya da karbon fiber.

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

burada yapılmış testi var diyeceğim ama bu ticari bir video ve sahte yanları olabilir.

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
Yarın buraya herhangi bir marka ve satış amacı olmaksızın ki sattığım cihazların yanında nano koruma ya da temper cam koruma veriyorum, ayrıca almak isteyen olursa da uyguna veriyorum ve birinden daha çok kazanıyor değilim.

Tamamen kendi merakımı da gidermek için bir video yayınlayacağım belki birden fazla.

Oyla:

Evren026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
evren
Cihazım
5S - Mi6
Konular
1
360 kaplayan kılıflar çıksa güzel olur ekran için dediğiniz gibi kavis var ve ekran koruyucunun kenarlarında hava boşlukları kalıyor ona özel kavisli cam ekran koruyucusu da yakında çıkar bekliyorum.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
360 kaplayan kılıflar çıksa güzel olur ekran için dediğiniz gibi kavis var ve ekran koruyucunun kenarlarında hava boşlukları kalıyor ona özel kavisli cam ekran koruyucusu da yakında çıkar bekliyorum.

kavisli olan cam yok maalesef. Mika var.

mi note2, samsung edgeekranlar için kavisli ve cama benzer koruyucular var. Bir sürü dezavantajı var ama

1) pahalı
2) cam değil mika
3) sadece kenarlardan yapışıyor, ekran ile koruyucu arası yapışık değil ve aslında hava katmanı kalıyor bu da

şeffaf olana bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız şeffaf olanın 4 kenarında yapışkan yerini göreceksiniz.

3A) rainbow efect denilen ışık kırılmasına neden oluyor
3B) ön kamera, sensör tuş deliklerinden araya toz giriyor
3C) acccccaaaaayip derecede iğrenç parmak izi ve yağı kalıyor.

silikon kıvrımlı jelatinler var. Onların avantajı çok iyi kapaması, parmak izi çok bırakmaması
dezavantajı, uygulaması çok zor, bildiğin jöle kıvamında
3 hani silikon anahtarlıklar vardır ya, tırnaklayınca iz kalır, sonra kendini toparlar, onlar da öyle çok sert basarsanız tırnak iziniz kalıyor.

Size mi6 nano koruma fotoğrafı atıyorum şimdi birazdan.

Oyla:

Evren026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
evren
Cihazım
5S - Mi6
Konular
1
kavisli olan cam yok maalesef. Mika var.

mi note2, samsung edgeekranlar için kavisli ve cama benzer koruyucular var. Bir sürü dezavantajı var ama

1) pahalı
2) cam değil mika
3) sadece kenarlardan yapışıyor, ekran ile koruyucu arası yapışık değil ve aslında hava katmanı kalıyor bu da

şeffaf olana bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız şeffaf olanın 4 kenarında yapışkan yerini göreceksiniz.

3A) rainbow efect denilen ışık kırılmasına neden oluyor
3B) ön kamera, sensör tuş deliklerinden araya toz giriyor
3C) acccccaaaaayip derecede iğrenç parmak izi ve yağı kalıyor.

silikon kıvrımlı jelatinler var. Onların avantajı çok iyi kapaması, parmak izi çok bırakmaması
dezavantajı, uygulaması çok zor, bildiğin jöle kıvamında
3 hani silikon anahtarlıklar vardır ya, tırnaklayınca iz kalır, sonra kendini toparlar, onlar da öyle çok sert basarsanız tırnak iziniz kalıyor.

Size mi6 nano koruma fotoğrafı atıyorum şimdi birazdan.
Mika olması bana sorarsanız dezavantaj değil mikalarda sağlamdır en azından çizilmeye karşı korusa yeterli pahalı dediniz ama AliExpress de 3-4 dolar bence gayet uygun. Mi 6 da kavisler baya düşük dereceli olduğundan bence kavisli ekran çıkarırlarsa çokta sorun yaratmaz kanımca.

Oyla:

selduman

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Mi Mix 256gb
Konular
17
mika olanlar sadece edge ekranlılar için mevcut.

mi note2 ve samsung edge için en güzel koruma direk jelatin. kıvrımlı jelatin üretiliyor. silikon jelatin değil, nano da değil. çizilmesini önlesin yeter mantığı ile.

mika için:
4 dolar en ucuzu, aynı ürünü 8 10 dolara kadar satan var.

Saydığım dezavantajları itibariyle kullanım ömrü bir hafta. bir haftada araya giren tozun haddi hesabı yok.

n11 fiyatları bu mika olanların 80tl'den başlıyor.

cantara ya sorun o söylesin.

Tek tek resim yükleyemeyeceğim,

klasörden kendiniz bakınız.

fotoğraftaki cihazlar:
1 2 3
4 5 6

şeklinde

1 ) mi4 temper camı takılı oneplus x kenarlar aşırı derecede havada

2) oneplus 3 (redmi pro nano koruma takılı)

3) mi5 pro seramik 128gb ve dümdüz ekranı sayesinde muazzam oturmuş temper cam koruma

4) nubia z11 üstünde hafifçe ön kamera oyuğu yapılmış redmi note4 nano koruma takılı

5) oneplus 3t yine redmi pro nano koruma takılı

6) mi6 (mi6 küçük yapmışlar kenarlardan, mi5s nano taktım. üstten büyük geliyor hafif ama yanların çok daha fazla açık olmasından iyidir)

z11 için hiçbirşey fayda etmeyecek gibi görünüyor ama çok iddialı tanıtımlar yapılmış koruyucular sipariş verdim. göreceğiz.

yarın dükkanda biraz yoğun olacak işler. birkaç ekran montajı, üstüne iki arızalı xiaomi daha gönderildi sanırım. dükkanda bir sürü arızalı xiaomi olacak.

yine de çıkma ekran, kırık ekran vs bularak iki adet eşdeğer, cam ve nano darbe dayanımı için bir video çekmeye çalışırım.

Son düzenleme:
Oyla:

Evren026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
evren
Cihazım
5S - Mi6
Konular
1
mika olanlar sadece edge ekranlılar için mevcut.

mi note2 ve samsung edge için en güzel koruma direk jelatin. kıvrımlı jelatin üretiliyor. silikon jelatin değil, nano da değil. çizilmesini önlesin yeter mantığı ile.

mika için:
4 dolar en ucuzu, aynı ürünü 8 10 dolara kadar satan var.

Saydığım dezavantajları itibariyle kullanım ömrü bir hafta. bir haftada araya giren tozun haddi hesabı yok.

n11 fiyatları bu mika olanların 80tl'den başlıyor.

cantara ya sorun o söylesin.

Tek tek resim yükleyemeyeceğim,

klasörden kendiniz bakınız.

fotoğraftaki cihazlar:
1 2 3
4 5 6

şeklinde

1 ) mi4 temper camı takılı oneplus x kenarlar aşırı derecede havada

2) oneplus 3 (redmi pro nano koruma takılı)

3) mi5 pro seramik 128gb ve dümdüz ekranı sayesinde muazzam oturmuş temper cam koruma

4) nubia z11 üstünde hafifçe ön kamera oyuğu yapılmış redmi note4 nano koruma takılı

5) oneplus 3t yine redmi pro nano koruma takılı

6) mi6 (mi6 küçük yapmışlar kenarlardan, mi5s nano taktım. üstten büyük geliyor hafif ama yanların çok daha fazla açık olmasından iyidir)

z11 için hiçbirşey fayda etmeyecek gibi görünüyor ama çok iddialı tanıtımlar yapılmış koruyucular sipariş verdim. göreceğiz.

yarın dükkanda biraz yoğun olacak işler. birkaç ekran montajı, üstüne iki arızalı xiaomi daha gönderildi sanırım. dükkanda bir sürü arızalı xiaomi olacak.

yine de çıkma ekran, kırık ekran vs bularak iki adet eşdeğer, cam ve nano darbe dayanımı için bir video çekmeye çalışırım.
Cevap muazzam olmuş hocam takdir ettim resimlere bakacağım zira deneyimleme şansım olmadı

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
selduman hocam etiket bildirimi gelmemiş şimdi konuyu okurken gördüm :)

Telefon ekranları için temel olarak 4 çeşit koruma mevcut.

1. Tempered Cam : Bu camlar çizilmeye karşı en dayanıklısı ve en uzun ömürlüsü. Mi4'ümde 2 yıl önce taktığım cam hala duruyor ve çiziksiz. Dokunmatik hassasiyetine etkisi neredeyse yok denecek kadar az. Eksisi ise ekranı kıvrımlı modellerde kullanılamıyor. Ya küçük oluyor ya da kenarlarda hava boşluğu kalıyor. Mi5s, Note 3, Mi6 kullanıcıları için işlevsiz ama düz ekran telefon kullanan arkadaşlar için tavsiyem bunlardır.

2. Full cover/Mika : Bunlar sadece ekranı değil telefonun tüm ön yüzünü kapatıyor. Genellikle kıvrımlı ekranlar için üretiliyor. Evet çok güzel bir koruma sağlıyor fakat sadece çerçevelerden yapışıyor ve ekran bölümünde dokunmatik hassasiyeti azalıyor. Özellikle güneş altında ekran kalitesi bozuluyor ve sensör, hoparlör boşluklarından toz giriyor. Özetle ilk taktığınızda mükemmel gibi gelse de zaman içerisinde kullanışsız. Ben bir gün dayanabildim sonra söktüm. Yalnız benks markalılar için yorumlar çok iyi. Bu markayı denemedim deneme imkanım olur ise mesajı güncellerim.

3. Nano Cam : Mi5s gibi az kıvrımlı ekrana sahip cihazlar için bence en iyisi. (Mi6'da denemdim ama Mi6 için de en uygunu bunlar gibi görünüyor) Hem çizilmelere karşı güzel bir koruma sağlıyor hem de ekranın neredeyse tamamını kapatıyor. Ekran kalitesine etkisi neredeyse hiç yok. Parmak izi tutmuyor. Tek sıkıntısı ince olması nedeniyle çabuk çiziliyor. Bu nedenle de çok uzun ömürlü değil.

4. Pet film : En basiti. Uygulaması kolay, ucuz, kıvrımlı ekranlara da tamamen yapışıyor, toz almıyor. Darbelere karşı koruma yok ama çizilmeye karşı koruyor. Note 2 gibi çok kıvrımlı ekran kullanan arkadaşlar bunlardan 10-15 tane alın çizildikçe değiştirin bence.

Özetle telefon Mi4, Mi5 gibi düz ekran ise tempered cam, Mi5s, Mis Plus gibi az kıvrımlı ise Nano, Note 2 gibi tamamen eğimli ise Pet film kullanılabilir bence.

Ya da en güzeli bu kadar uğraşacağınıza ve benim gibi bu kadar ekran koruyucu alıp teker teker test edip de bir telefon parası harcayacağınıza korumasız kullanın. Abuk subuk silmedikten sonra, gidip sahilde kuma bırakmadıktan, bozuk paralar, anahtarlar ile aynı cebe/çantaya koymadıktan sonra kolay kolay çizilmiyor. Telefon ekranında kullanılan cam tüm korumalardan daha dayanıklı zaten :) Düşürür ve darbe alırsanız zatten hiç bir koruma da işe yaramıyor, geçmiş olsun :D

Oyla:
Üst Alt