Soru Xiaomi mi 6 ekran koruma ve arka kılıf tavsiye.

• Konbuyu başlatan map
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 145
  • Görüntüleme 40K

map

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
samsung
Konular
22
merhaba mi6 için ekranı prüzsüz boşluk kalmadan tam olarak kaplayan ekran koruyucu tavsiyesi olan varmı acaba? birde arka gövde için siyah kaliteli bir kılıf bakıyorum. bilğisi olan ve türk sitesi tavsiyesi olan varsa sevinirim..

steyrci

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
0
arkadaşlar önerebileceğiniz en iyi ekran koruyucu ne şimdi

Oyla:

sonmahoni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
temel
Cihazım
mi6
Konular
0
arkadaşlar ekran için eskiden naylon kaplama filmler oluyordu. kırılmaz cam vs demiyorum ince ekran filmi dediğimiz ondan yok mu ben sitelerde bulamadım. sadece çizilmeyi önlesin yeter. Ama ekrana tam otursun ve kenarlardan kalkma baloncuk vs yapmayacak. (mat filmler daha iyi oluyordu iz yapmayan)

Kılıf ve kalın camlar telefonun tüm tasarım ve estetiğini mahvediyor,kalınlaştırıyor kullanmak istemiyorum. Arkası için sipariş verdim ama ön için bulamadım. Bulan varsa paylaşırsa sevinirim.

Arka ekran filmi; henüz elime gelmediği için yorum yapamıyorum aldığım link aşağıda:

Oyla:

Copa.BJK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
18
Yok mu doğru düzgün bişey? Araştırıyorum ama ben bulamadım.

Oyla:

hknslmn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
mi 6
Konular
1
arkadaşlar ekran için eskiden naylon kaplama filmler oluyordu. kırılmaz cam vs demiyorum ince ekran filmi dediğimiz ondan yok mu ben sitelerde bulamadım. sadece çizilmeyi önlesin yeter. Ama ekrana tam otursun ve kenarlardan kalkma baloncuk vs yapmayacak. (mat filmler daha iyi oluyordu iz yapmayan)

Kılıf ve kalın camlar telefonun tüm tasarım ve estetiğini mahvediyor,kalınlaştırıyor kullanmak istemiyorum. Arkası için sipariş verdim ama ön için bulamadım. Bulan varsa paylaşırsa sevinirim.

Arka ekran filmi; henüz elime gelmediği için yorum yapamıyorum aldığım link aşağıda:

nano var hocam ince ama parlakolarak mat bulamadim belki internette olabilir. nano diger kirilmaz camlarla ayni ve ince.

Oyla:

ugur_mi6

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
uğur
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
selduman hocam etiket bildirimi gelmemiş şimdi konuyu okurken gördüm :)

Telefon ekranları için temel olarak 4 çeşit koruma mevcut.

1. Tempered Cam : Bu camlar çizilmeye karşı en dayanıklısı ve en uzun ömürlüsü. Mi4'ümde 2 yıl önce taktığım cam hala duruyor ve çiziksiz. Dokunmatik hassasiyetine etkisi neredeyse yok denecek kadar az. Eksisi ise ekranı kıvrımlı modellerde kullanılamıyor. Ya küçük oluyor ya da kenarlarda hava boşluğu kalıyor. Mi5s, Note 3, Mi6 kullanıcıları için işlevsiz ama düz ekran telefon kullanan arkadaşlar için tavsiyem bunlardır.

2. Full cover/Mika : Bunlar sadece ekranı değil telefonun tüm ön yüzünü kapatıyor. Genellikle kıvrımlı ekranlar için üretiliyor. Evet çok güzel bir koruma sağlıyor fakat sadece çerçevelerden yapışıyor ve ekran bölümünde dokunmatik hassasiyeti azalıyor. Özellikle güneş altında ekran kalitesi bozuluyor ve sensör, hoparlör boşluklarından toz giriyor. Özetle ilk taktığınızda mükemmel gibi gelse de zaman içerisinde kullanışsız. Ben bir gün dayanabildim sonra söktüm. Yalnız benks markalılar için yorumlar çok iyi. Bu markayı denemedim deneme imkanım olur ise mesajı güncellerim.

3. Nano Cam : Mi5s gibi az kıvrımlı ekrana sahip cihazlar için bence en iyisi. (Mi6'da denemdim ama Mi6 için de en uygunu bunlar gibi görünüyor) Hem çizilmelere karşı güzel bir koruma sağlıyor hem de ekranın neredeyse tamamını kapatıyor. Ekran kalitesine etkisi neredeyse hiç yok. Parmak izi tutmuyor. Tek sıkıntısı ince olması nedeniyle çabuk çiziliyor. Bu nedenle de çok uzun ömürlü değil.

4. Pet film : En basiti. Uygulaması kolay, ucuz, kıvrımlı ekranlara da tamamen yapışıyor, toz almıyor. Darbelere karşı koruma yok ama çizilmeye karşı koruyor. Note 2 gibi çok kıvrımlı ekran kullanan arkadaşlar bunlardan 10-15 tane alın çizildikçe değiştirin bence.

Özetle telefon Mi4, Mi5 gibi düz ekran ise tempered cam, Mi5s, Mis Plus gibi az kıvrımlı ise Nano, Note 2 gibi tamamen eğimli ise Pet film kullanılabilir bence.

Ya da en güzeli bu kadar uğraşacağınıza ve benim gibi bu kadar ekran koruyucu alıp teker teker test edip de bir telefon parası harcayacağınıza korumasız kullanın. Abuk subuk silmedikten sonra, gidip sahilde kuma bırakmadıktan, bozuk paralar, anahtarlar ile aynı cebe/çantaya koymadıktan sonra kolay kolay çizilmiyor. Telefon ekranında kullanılan cam tüm korumalardan daha dayanıklı zaten :) Düşürür ve darbe alırsanız zatten hiç bir koruma da işe yaramıyor, geçmiş olsun :D
Cevap için teşekkürler. Harikasiniz. Mi 6 için cepmarket com da nano caseman marka( büyük ihtimalle kendi markalari) 29₺ ye satılıyor. Buna bir alternatif var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

AliExpress den gelen kılıflar gördüğüm bütün çeşitleri aldım
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2 numarali kılıf harika. Aldigimdan beri bunu kullanıyorum

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cevap için teşekkürler. Harikasiniz. Mi 6 için cepmarket com da nano caseman marka( büyük ihtimalle kendi markalari) 29₺ ye satılıyor. Buna bir alternatif var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

2 numarali kılıf harika. Aldigimdan beri bunu kullanıyorum
Sitemizin marketi üzerinden de temin edebilirsiniz hocam.
Xiaomi Mi6 Nano Ekran Koruyucu

Oyla:
Üst Alt