İnceleme Xiaomi Mi 6 Deji Pil Performansı

emirozcopur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
ben eu 11.0.5 stabil deyim ama bu romun pil tüketimi fazla o yüzden henüz bir yorum yapamıyorum pil hakkında ..
eu beta 20.2.27 stabilite ve pil tüketiminde iyi diyorlar ona geçip yorum yapicam

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emirozcopur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
ben eu 11.0.5 stabil deyim ama bu romun pil tüketimi fazla o yüzden henüz bir yorum yapamıyorum pil hakkında ..
eu beta 20.2.27 stabilite ve pil tüketiminde iyi diyorlar ona geçip yorum yapicam

Ben pili ilk taktığımda 20.2 deydim. Fakat telefonu yatarken 70 şarjla bırakıyordum. Sabaha 60a iniyordu. Belki benim kullanımımdan kaynaklı bilemiyorum. Şu an uyku modunda LineageOS un pil tüketimi gayet iyi. Sabaha yine dikkat ederim yüzde kaç pil tükettiğine. Buraya eklerim hocam.
Ayrıca accubattery uygulamasında pil sağlığım %98di. Şimdi 91e inmiş. Bakalım kullanıma etkisi olacak mı. Siz de varsa bu uygulama kontrol edebilir misiniz?

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Ben pili ilk taktığımda 20.2 deydim. Fakat telefonu yatarken 70 şarjla bırakıyordum. Sabaha 60a iniyordu. Belki benim kullanımımdan kaynaklı bilemiyorum. Şu an uyku modunda LineageOS un pil tüketimi gayet iyi. Sabaha yine dikkat ederim yüzde kaç pil tükettiğine. Buraya eklerim hocam.
Ayrıca accubattery uygulamasında pil sağlığım %98di. Şimdi 91e inmiş. Bakalım kullanıma etkisi olacak mı. Siz de varsa bu uygulama kontrol edebilir misiniz?
boştayken pil tüketimi benim şuan kullandığım romda da var ama 2 3 değer iniyor en fazla LineageOs bildiğim kadarıyla saf android rom olduğu için ilgimi çekmiyor çok sade geliyor miui dan vazgeçemiyorum bu yüzden

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
ayrıca accubatery tarzı uygulamalara çokta güvenmeyin derim ..
bir pilin sağlığını harici cihazlarla bile ölçmek kolay değildir

emirozcopur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
boştayken pil tüketimi benim şuan kullandığım romda da var ama 2 3 değer iniyor en fazla LineageOs bildiğim kadarıyla saf android rom olduğu için ilgimi çekmiyor çok sade geliyor miui dan vazgeçemiyorum bu yüzden

Ben de bazen miui seviyorum bazen sadelik arıyorum :D
ayrıca accubatery tarzı uygulamalara çokta güvenmeyin derim ..
bir pilin sağlığını harici cihazlarla bile ölçmek kolay değildir

Yani ben de çok güvenmiyorum ama ölçme tekniği olarak bataryanın kaç mah şarj olduğuna bakıyor. Yine de günün sonunda aldığımız sonuçlar en güveniliri :)

vasili244

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin Yıldırım
Konular
0
Gördüğüm kadarıyla yine eniyi batarya nohon gibi duruyor AliExpresse bakın derim

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
yaklaşık 1 hafta kadar bataryayı gözlemleyip yorum yapıcam demiştim ..
çeşitli rom değişiklikleri yaptığımdan saat konusunda şu kadar ekran süresi alıyorum tarzı yorum yapmicam zaten bu süre kullandığınız uygulamalara ne kadar kullandığınıza ve bireysel ayarlarınıza bağlı olarak değişir ama şunları söyleyebilirim:
eksi özellik olarak deji batarya orjinal bataryaya oranla çokta rahatsız etmiyecek derecede ısınıyor
soketi yerine oturtmak daha önce de tabir ettiğim gibi tam bir peygamber sabrı istiyor asla orjinali gibi şak diye yerine oturmuyor
benim dikkatimi çeken eksi özellikler bu kadardı ..
bunların dışında günde 2 bazen 3 kez şarj etme problemim ortadan kaltı diyebilirim artık şarj aleti taşımıyorum
cihazın ilk günki pil ömrüne hemen hemen yakın değerler aldığımı söyleyebilirim ama orjinal bataryanın yerinide tutamayacağı bir gerçek ..
sizlerinde bildiği muzdarip olduğu gibi piyasada maalesef orjinal batarya bulunmuyor, orjinal diye satılan ne olduğu belirsiz bataryalar kullanmaktansa en azından markası belli kendini kanıtlamış bir marka olan deji bataryayı tercih etmeniz hem cihazınız hem sizin sağlığınız için çok daha iyi olacaktır saygılar ..

emirozcopur

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
5
yaklaşık 1 hafta kadar bataryayı gözlemleyip yorum yapıcam demiştim ..
çeşitli rom değişiklikleri yaptığımdan saat konusunda şu kadar ekran süresi alıyorum tarzı yorum yapmicam zaten bu süre kullandığınız uygulamalara ne kadar kullandığınıza ve bireysel ayarlarınıza bağlı olarak değişir ama şunları söyleyebilirim:
eksi özellik olarak deji batarya orjinal bataryaya oranla çokta rahatsız etmiyecek derecede ısınıyor
soketi yerine oturtmak daha önce de tabir ettiğim gibi tam bir peygamber sabrı istiyor asla orjinali gibi şak diye yerine oturmuyor
benim dikkatimi çeken eksi özellikler bu kadardı ..
bunların dışında günde 2 bazen 3 kez şarj etme problemim ortadan kaltı diyebilirim artık şarj aleti taşımıyorum
cihazın ilk günki pil ömrüne hemen hemen yakın değerler aldığımı söyleyebilirim ama orjinal bataryanın yerinide tutamayacağı bir gerçek ..
sizlerinde bildiği muzdarip olduğu gibi piyasada maalesef orjinal batarya bulunmuyor, orjinal diye satılan ne olduğu belirsiz bataryalar kullanmaktansa en azından markası belli kendini kanıtlamış bir marka olan deji bataryayı tercih etmeniz hem cihazınız hem sizin sağlığınız için çok daha iyi olacaktır saygılar ..

Benim de kullanalı 1 ay oluyor. Telefonun ilk günkü performansına yakın değerler elde ettiğimi söyleyebilirim. Ama nedense bana orjinal batarya kadar ömrü olmayacakmış gibi hissettirdi. Hemen hemen aynı yoğunlukta kullanmama rağmen bir gün iyi bir gün kötü sonuçlar elde ediyorum. Bana bu hissi verdi. Isınma konusunda da bana da daha çok ısınıyor gibi geldi.

Üst Alt