Rehber Xiaomi Mi 5X için TWRP ve EU Rom Kurulumu

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115

serkan66066

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan
Cihazım
xiaomi mi5x
Konular
0
İlk defa duyuyorum hocam. Adımları doğru izlediğinize emin misiniz?
[doublepost=1515364934,1515364880][/doublepost]

Hatayı cmd ekranında mı veriyor? Driverlarınız tam kurulu mu hocam?
evet cmd ekranında veriyor driverlar hakkında bilgi verir misiniz yeniyimde pek hakim değilim

Decameron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Konular
5
İlk defa duyuyorum hocam. Adımları doğru izlediğinize emin misiniz?
[doublepost=1515364934,1515364880][/doublepost]

Hatayı cmd ekranında mı veriyor? Driverlarınız tam kurulu mu hocam?

Hocam son gelen güncellemenin 5X için linkini yine koymamışlar. Nereden temin edebilirim?

nilferzan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
nil
Cihazım
xiaomi mi 5x
Konular
1
evet cmd ekranında veriyor driverlar hakkında bilgi verir misiniz yeniyimde pek hakim değilim
Sürücüleri sil tekrar yükle ısrarla tekrar tekrar yap ben yaptım oldu

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
TWRP yüklerken cannot load diye hata veriyor nerede yanlış yapıyorum acaba?
Peocawe bu hatayı bende anladım . Çözümü , twrp dosyasının adını twrp.img yapmamızdan kaynaklı . Eğer twrp olarak kalırsa cmd hata vermiyor . Twrp.img olarak flaşlamak isterseniz komut satırına - fastboot flash recovery twrp.img.img yazmanız gerek . Konu güncellenirse iyi olur hocam sağolun elleriniz dert görmesin

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Peocawe bu hatayı bende anladım . Çözümü , twrp dosyasının adını twrp.img yapmamızdan kaynaklı . Eğer twrp olarak kalırsa cmd hata vermiyor . Twrp.img olarak flaşlamak isterseniz komut satırına - fastboot flash recovery twrp.img.img yazmanız gerek . Konu güncellenirse iyi olur hocam sağolun elleriniz dert görmesin

twrp.img olması gerekiyor zaten bunu twrp.img.img olarak yapan yoktur diye tahmin ediyordum. Sadece twrp olarak düzelteyim bari. Teşekkürler hocam.

Hakan5115

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
?
Cihazım
Xiaomi mi 5x
Konular
0
hocam twrp yi yukledikten sonra telefon acılmadı direk mi yazısında kaldı altaki bower by android yazısı bile gelmedi bende ana sitesinden romunu indirdim hafıza kartına atım kurulumunu yaptım ve mi yazısına geldi alta power by android de yazıyor ve o androidin ustunde 3 tane nokta yanıp sonuyor 1 saatir ama hala acılmadı ne yapmalıyım umarım ifade edebilmisimdir acil yardım

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
hocam twrp yi yukledikten sonra telefon acılmadı direk mi yazısında kaldı altaki bower by android yazısı bile gelmedi bende ana sitesinden romunu indirdim hafıza kartına atım kurulumunu yaptım ve mi yazısına geldi alta power by android de yazıyor ve o androidin ustunde 3 tane nokta yanıp sonuyor 1 saatir ama hala acılmadı ne yapmalıyım umarım ifade edebilmisimdir acil yardım
Hocam, telefon kapalıyken ses açma +güç tuşuna basılı tutun. Recovery açılıyor ise güzel. Konudaki gibi twrp yi kurun. Twrp den de xiaomi eu rom kurabilirsiniz. Bu arada sormayı unuttum bootloader kilidiniz açık mı?

Hakan5115

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
?
Cihazım
Xiaomi mi 5x
Konular
0
oyle yaptım saten hocam twrp calışırken bu linkten indirdim hafıza kartına atım ve kurulum yaptım
[doublepost=1517497375,1517497296][/doublepost]ama malsesef acılmıyor su anda 1 kere titredi hala ala android yazısı kuruluyor gosterior
[doublepost=1517497460][/doublepost]bekle bekle dayanamadım ve twrp ye bir giriyim dedim orasıda deismis orası yoklenmis ama arayuz yuklenmedi hala
[doublepost=1517499964][/doublepost]evet hocam bootloader kilidide acık
[doublepost=1517511019][/doublepost]tamamdır sorun çözüldü saolun

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
oyle yaptım saten hocam twrp calışırken bu linkten indirdim hafıza kartına atım ve kurulum yaptım
[doublepost=1517497375,1517497296][/doublepost]ama malsesef acılmıyor su anda 1 kere titredi hala ala android yazısı kuruluyor gosterior
[doublepost=1517497460][/doublepost]bekle bekle dayanamadım ve twrp ye bir giriyim dedim orasıda deismis orası yoklenmis ama arayuz yuklenmedi hala
[doublepost=1517499964][/doublepost]evet hocam bootloader kilidide acık
[doublepost=1517511019][/doublepost]tamamdır sorun çözüldü saolun

Foruma yeni girebildim kusura bakma yardımcı olamadım hocam. Sorunu nasıl çözdüğünüzü de belirtirseniz aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yol göstermiş olursunuz.

Üst Alt