Rehber Xiaomi Mi 5X için TWRP ve EU Rom Kurulumu

Decameron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Konular
5
Ota'dan mı yapıyorsun yoksa kendin m indirip flashlıyorsun hocam?

OTA'dan güncelleme yaparken yarıda kesiliyorsa kendiniz manuel olarak indirip twrp'den güncelleyebilirsiniz. Diğer sorunuza gelince hiçbir zaman betadan çıkmayacak hocam. Betanın amacı bu zaten. Sürekli yenilikleri betalarda deneyip kararlı romlara getiriyorlar. Kararlı romların temelini beta romlar ile atıp en sonunda kararlıyı ayrı bir rom olarak veriyorlar ve beta kaldığı yerden yine güncelleme almaya devam ediyor.

Teşekkürler hocam. Peki betaya gelen güncellemelerle de bu sorunlar düzeltilir mi? Direkt OTA'dan güncellemek yada bazen bazı uygulamaların durdurulması gibi.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Teşekkürler hocam. Peki betaya gelen güncellemelerle de bu sorunlar düzeltilir mi? Direkt OTA'dan güncellemek yada bazen bazı uygulamaların durdurulması gibi.

Her hafta gelen güncellemelerde bu tarz buglar düzeltiliyor hocam. Beta olduğu için illa ki böyle hatalar olacaktır fakat ufak tefek şeyler kullanıma engel olmuyorlar.

Decameron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Konular
5
Her hafta gelen güncellemelerde bu tarz buglar düzeltiliyor hocam. Beta olduğu için illa ki böyle hatalar olacaktır fakat ufak tefek şeyler kullanıma engel olmuyorlar.

Son bir sorum var hocam. Android 8'in Mi 5X için de geleceği yazıyordu. Ne zaman gelecektir?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Son bir sorum var hocam. Android 8'in Mi 5X için de geleceği yazıyordu. Ne zaman gelecektir?

Ne zaman gelir bilmiyorum ama yakın bi tarih olmayacağı kesin hocam. Bi ihtimal 2018'in sonlarına doğru alabilir. Çünkü Miui kullanan cihazlarda android sürümü çokta önemli değil. Asıl iş Miui sürümünde.

Decameron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Konular
5
OTA üzerinden yapıyorum ama bikaç denemeden sonra düzeldi yükledi güncellemeyi.şimdilik sorun yok.sağolasın

Hocam selam. OTA üzerinden güncelleme yaparken ekran kapanma süresini asla olarak seçiyorum çünkü diğer türlü yarıda felan kalabiliyor güncelleme. Siz ne yapıyorsunuz onu?

can yaz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Caner
Cihazım
mi x5
Konular
0
Hocam selam X5 için güzel bir sayfa hazırlamışsın en başta bunun için teşekkür ederim.

Ben çin'den geçen hafta x5 aldırdım cihaz elime ulaştı şimdiye kadar ios kullandığım için bu forumda mi ile ilgili okuduğum çoğu şey bana yabancı geldi :) sizin yazdıklarınızı denemeden önce sanırım benim cihazımda BL kilidi var çünkü telefon açılırken unlocked yazısı çıkmıyor.

BL kilidini nasıl açabilirim? Bununla ilgili yazılı yada görüntülü bir videonuz yada bildiğiniz bir kaynak var mı?

Teşekkürler.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam selam. OTA üzerinden güncelleme yaparken ekran kapanma süresini asla olarak seçiyorum çünkü diğer türlü yarıda felan kalabiliyor güncelleme. Siz ne yapıyorsunuz onu?

Ben manuel güncelleme yapıyordum eu kullanırken hocam. Şuan MiuiPro rom kullanıyorum.
[doublepost=1514645073,1514645003][/doublepost]
Hocam selam X5 için güzel bir sayfa hazırlamışsın en başta bunun için teşekkür ederim.

Ben çin'den geçen hafta x5 aldırdım cihaz elime ulaştı şimdiye kadar ios kullandığım için bu forumda mi ile ilgili okuduğum çoğu şey bana yabancı geldi :) sizin yazdıklarınızı denemeden önce sanırım benim cihazımda BL kilidi var çünkü telefon açılırken unlocked yazısı çıkmıyor.

BL kilidini nasıl açabilirim? Bununla ilgili yazılı yada görüntülü bir videonuz yada bildiğiniz bir kaynak var mı?

Teşekkürler.

Rica ederim hocam.

Konunun başında da belirtmiştim BL kilidi ile ilgili ayrı bir anlatım yapmayacağımı. Çünkü tüm Xiaomi cihazları için yöntem aynı ve Google'da aratmanız yeterli. :)

Decameron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi Mi 5X
Konular
5
Ben manuel güncelleme yapıyordum eu kullanırken hocam. Şuan MiuiPro rom kullanıyorum.

Rica ederim hocam.

Konunun başında da belirtmiştim BL kilidi ile ilgili ayrı bir anlatım yapmayacağımı. Çünkü tüm Xiaomi cihazları için yöntem aynı ve Google'da aratmanız yeterli. :)

Hocam manuel indireceğim fakat sitenin güncellemeler kısmında 5X için link koymamışlar.

can yaz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Caner
Cihazım
mi x5
Konular
0

Rica ederim hocam.

Teşekkür ederim. Umarım google da doğru ve sizin gibi güzel anlatan birilerini bulurum. Kolay gelsin.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam manuel indireceğim fakat sitenin güncellemeler kısmında 5X için link koymamışlar.

Konuya güncel beta linkini ekledim hocam. 7.12.28 sürümünü birinci sayfadan indirebilirsiniz.

Üst Alt