Rehber Xiaomi Mi 5X için TWRP ve EU Rom Kurulumu

gizliderviş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
LEVENT
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
1
Komut penceresinden açmak yerine ses açma + power tuşuna basılı tutarak açmayı denediniz mi?
fastboot ekranını açıp telefondan pc de minimal adb and fastboot açıp yazıyorum açıklamadaki kodu entera basıyorum.waiting any for device da kalıyor ardından ses açma+power yapıyorum normal telefon açılıyor
[doublepost=1518386249,1518386220][/doublepost]
Komut penceresinden açmak yerine ses açma + power tuşuna basılı tutarak açmayı denediniz mi?
fastboot ekranını açıp telefondan pc de minimal adb and fastboot açıp yazıyorum açıklamadaki kodu entera basıyorum.waiting any for device da kalıyor ardından ses açma+power yapıyorum normal telefon açılıyor

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
[doublepost=1518386249,1518386220][/doublepost]

Driver'ların düzgün yüklendiğinden emin olun. Telefonu görmüyor bilgisayar anlaşılan.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
driver dediğiniz twrp ve minimal adb mi

Hayır hocam telefon için gerekli olan sürücüler. Normalde telefonu usb ile bağladığınızda otomatik kurması lazım sürücüleri. Konuda hiçbir eksik yok, tamamına uygun şekilde işlemleri yaptığınızda sorunsuz hallolması gerekiyor. Onun dışında dediğiniz sorunun nedeni bilgisayarın telefonu görmemesinden kaynaklanıyor. Benim bu aralar çok vaktim olmuyor foruma günde toplam 1 saat bakabiliyorum. Bu tür sorunların çözümlerini boş bir zamanda ayrı bir konu olarak paylaşmayı düşünüyorum.

gizliderviş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
LEVENT
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
1
Hayır hocam telefon için gerekli olan sürücüler. Normalde telefonu usb ile bağladığınızda otomatik kurması lazım sürücüleri. Konuda hiçbir eksik yok, tamamına uygun şekilde işlemleri yaptığınızda sorunsuz hallolması gerekiyor. Onun dışında dediğiniz sorunun nedeni bilgisayarın telefonu görmemesinden kaynaklanıyor. Benim bu aralar çok vaktim olmuyor foruma günde toplam 1 saat bakabiliyorum. Bu tür sorunların çözümlerini boş bir zamanda ayrı bir konu olarak paylaşmayı düşünüyorum.
üstad ben herşeyi denedim ama bir türlü telefonu okumuyor pc.normalde de usb taktığımda direk şarj modunda açılıyor.kendim mtp moduna alırsam telefon bağlanıyor

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
üstad ben herşeyi denedim ama bir türlü telefonu okumuyor pc.normalde de usb taktığımda direk şarj modunda açılıyor.kendim mtp moduna alırsam telefon bağlanıyor

Zaten normalde bağladığınızda otomatik şarj moduna bağlanır. Diğer usb slotlarını veya başka bir bilgisayarı denemenizi tavsiye ederim. Genelde başka bir bilgisayar çözüm olur bu konularda.

gizliderviş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
LEVENT
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
1
Zaten normalde bağladığınızda otomatik şarj moduna bağlanır. Diğer usb slotlarını veya başka bir bilgisayarı denemenizi tavsiye ederim. Genelde başka bir bilgisayar çözüm olur bu konularda.
şimdi başka pc de yaptım.waiting for device kademesini geçtim telefonu okudu ama ses açma+power yapınca twrp yine açılmıyor direk telefon açılıyor

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
şimdi başka pc de yaptım.waiting for device kademesini geçtim telefonu okudu ama ses açma+power yapınca twrp yine açılmıyor direk telefon açılıyor

Hocam fastboot flash recovery twrp.img komutunu yazdığınızda komut penceresinde ne yazıyor? Yanlış yapıyosunuz bi şeyleri ama ne olduğunu bilmiyorum.

gizliderviş

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
LEVENT
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
1
Hocam fastboot flash recovery twrp.img komutunu yazdığınızda komut penceresinde ne yazıyor? Yanlış yapıyosunuz bi şeyleri ama ne olduğunu bilmiyorum.
komut penceresinde bir kaç satır işlemler yazıldıktan sonra en sonda finished.total time yazıyor sonra ses açma+power yapıyorum mi yazısı çıkınca bırakıyorum.direk telefon açılıyor.diğer 5X im varken de aynı şeyleri yapıyordum oluyordu

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Komut penceresine komutu yazdıktan sonra ekran görüntüsü alıp atar mısınız?

Üst Alt