Haber Xiaomi Mi 5S Toplatılıyor

ahmetguvenir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Güveni
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
Arkadaşlar benim mi5s cihazımı iade ediyorum. Tüketici haklarına şikayet ettim kazandım. Toplantılan kod ile aynı koda sahipti cihazım ama hb ithal eden firma evofone değil diye iadeyi kabul etmemişti. Delta garantili idi cihaz

KayraBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayra
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Bil.Tek.
Konular
1
Arkadaşlar benim mi5s cihazımı iade ediyorum. Tüketici haklarına şikayet ettim kazandım. Toplantılan kod ile aynı koda sahipti cihazım ama hb ithal eden firma evofone değil diye iadeyi kabul etmemişti. Delta garantili idi cihaz
Ne kadar ücret iadesi alacaksınız?

tapatalk3410

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
12
nasıl bi yasal düzenimiz var anlamak mümkün degil. sartlar ayni benimkide delta garantili fakat tüketici hakem heyetini takdir hakkını satıcı tarafına kullandı. maalesef ki adeletimiz bu kadar işliyor yazık

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lowelas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Arkadaşlar Migrostan almıştım fakat faturası yok fakat kredi kartı ekstresinde yaptığım alışveriş görünüyor fakat ne olduğu yazmıyor. Fatura olmadan başvuru yapabilir miyim

robomopaw

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Bu konuda merak ettiğim bir şey var. 2016 yılında çıktı sanıyorum bu cihaz 4 yıl geçmiş. Şimdi cihaz güvensiz denilerek toplatılıyor, hakem heyetleri vs tamam. Yakın zamana kadar yetkili sayılabilecek çok satıcı yok iken satılmış ve alınmış cihazlar. Bunlar iade edildiğinde kullanım süresi gözetilmeden mi ücret alınıyor? Peki öyle ise kullanıcı bu cihazı kullanmış uzun süre, satıcısı da çoktan parasını almış bitirmiş. İade edildiğinde satıcı olan tarafta üreticiden parasını alabiliyor mu pek sanmıyorum. Satıcı bir risk almış orası tamam ancak resmi kurumlar tarafından resmi olmadan gelen ve aslında ülkede olmaması gereken bir cihaz için bu durum meydana geldiğinde bütün yük satıcıya yüklenmiş olmaz mı? Mi 5s im yok cihazı görmedim kullanmadım satmadım da ancak satıcı tarafına empati yapıldığında bir uygunsuzluk yok mu?

Neden yazıyoruma, gelirsek bazı başlıklarda bulunamayan iade etmeyen satıcılar belirtilmiş, çoğu satış sitelerindeki kullanıcılar ve belki bazıları dükkanı kapattı satış yapmıyor vs. Birileri durumu açıklarsa sevinirim.

mystico

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
14
Bu konuda merak ettiğim bir şey var. 2016 yılında çıktı sanıyorum bu cihaz 4 yıl geçmiş. Şimdi cihaz güvensiz denilerek toplatılıyor, hakem heyetleri vs tamam. Yakın zamana kadar yetkili sayılabilecek çok satıcı yok iken satılmış ve alınmış cihazlar. Bunlar iade edildiğinde kullanım süresi gözetilmeden mi ücret alınıyor? Peki öyle ise kullanıcı bu cihazı kullanmış uzun süre, satıcısı da çoktan parasını almış bitirmiş. İade edildiğinde satıcı olan tarafta üreticiden parasını alabiliyor mu pek sanmıyorum. Satıcı bir risk almış orası tamam ancak resmi kurumlar tarafından resmi olmadan gelen ve aslında ülkede olmaması gereken bir cihaz için bu durum meydana geldiğinde bütün yük satıcıya yüklenmiş olmaz mı? Mi 5s im yok cihazı görmedim kullanmadım satmadım da ancak satıcı tarafına empati yapıldığında bir uygunsuzluk yok mu?

Neden yazıyoruma, gelirsek bazı başlıklarda bulunamayan iade etmeyen satıcılar belirtilmiş, çoğu satış sitelerindeki kullanıcılar ve belki bazıları dükkanı kapattı satış yapmıyor vs. Birileri durumu açıklarsa sevinirim.
Sorun şundan kaynaklanıyor. Btk kararında sadece evofone nun ithal ettiği belli bir parti cihaz için toplatılma kararı çıktı. Ama bunu duyan herkes ne ithalatçıya ne de parti numarasına bakmadan hemen köylü kurnazlığı yaparak cihazlarını iade etmeye kalkıştılar. Sonuc olumlu olmayınca THH ye başvurdular. THH de bazılarını kabul bazılarını ret etti. Ama evofone her halükarda hiçbir cihazı kabul etmiyor.

Üst Alt