Haber Xiaomi Mi 11 Tanıtıldı! Tam Anlamıyla Amiral Gemisi

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
huawei mi kaldı şimdi şarj aleti konusunda henüz birşey yapmayan.

peyer9

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Konular
2
Hadi kamre deliğine tamam mecbur ama dört taraf kavis çok abartı olmamışmı. Bu kavisli ekranların ne faydası var anlamış değilim,

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
huawei mi kaldı şimdi şarj aleti konusunda henüz birşey yapmayan.
Hocam lansmanda Huawei çok kayıp vermiş daha 1 yıl boyunca şarj koyar kutuya
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hadi kamre deliğine tamam mecbur ama dört taraf kavis çok abartı olmamışmı. Bu kavisli ekranların ne faydası var anlamış değilim,
Tamamen hissiyat ve elinizin ulaşmasını kolaylaştırıyor

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23

Kısmen etkileyicilik faktörü. 3D camların üst seviye bir telefonu temsil ettiği algısı artık oturdu diyebiliriz. İstisnalar var tabi.

Görüntü kalitesi açısından bir dezavantaj. Arkadan gelen ışık tam kıvrım hattında boydan boya parlıyor. OLED'in kalitesine göre de renk kaymaları olabiliyor. Daha kaliteli OLED ekranlarda olan bir şey değil bu.

Ele iyi oturması açısından ise bir avantaj sağlıyor. Özellikle büyük telefonlarda kavisler avucunun içini rahatsız etmeyecek şekilde tam oturuyor. Tutuşu da kolaylaştırıyor.

Bir de düştüğünde düzgün bir kılıf yoksa darbeyi direk buradan aldığı için kırılma ihtimali artıyor.

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Benden başka bu şarj aletini kutuya koymama meselesini Xiaomi CEO'sun 5 sene önce ta 2015'te ortaya attığını hatırlayan yok herhalde.

Apple'ın yapması cesaret ve fırsat vermiştir muhakkak, ama adam bunu 5 sene önce ortaya attı.

Kutunun içerisinden çıkan şarj aleti, kulaklık, kılıf vb. hiçbir ekstra aslında "bedava" değildir.

Apple'ın mentalitesi ile Xiaomi'ninki arasında dağlar kadar fark var. Apple en ufak bir aksesuar için bile çok ciddi kar marjları koyar.

Türkiye'deki resmi fiyatı 8000-9000TL arasında olacak bir telefon için 100-150TL verip bir şarj cihazı almak bu kadar büyük bir olay değil.

Bu kadar parayı veriyorum da şarj cihazını bana vermiyor diye düşüneceksiniz, ama aslında şarj cihazının da parasını ödediğiniz "gerçeğini" göz önünde bulundurursanız aslında değişen pek bir şey yok.

İsterseniz eski şarj cihazınızı da kullanabilirsiniz.

Hızlı şarj cihazınının maliyeti atıyorum üreticiye 10$ olsun. Aynı fiyatı tutturacaksa kar marjından mı ödün verecek, yoksa maliyeti başka komponentlerden mi kısacak?

Apple'da durum daha farklı. Android dünyasında adam akıllı hızlı şarj cihazı sayılmayacak 30W bir adaptörü kablosu hariç 500TL'den satan bir zihniyet var.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Arayüzü düzeltmeden alınmaz. Birazda sosyal medyaya el atmaları lazım o kadar iyi kameralar var kalite sıfır. Özel anlaşmamı yapıyorlar ne yapıyorsa yapsınlar halletsinler. Fiyat olarakta şaşırmadım en az yarısı kadar vergi olacak o kadar paraya bunu alırlar mı sanırım almazlar. (ülkenin %50'nden fazlası iphone meraklısı olduğu için o kadar para vermişken iphone yeahh derler)

Üst Alt