Ana Başlık Xiaomi Mi 10 Kullanıcı Yorumları

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Arkadaşlar kamera ile az-biraz karanlık ortamda resim çekerken yukarda optimizing image... phone could be stable diye bir yazı çıkıyor ve resmi biraz gec cekiyor. Bu işlem nedir? Mi 9 ve ya Mi 8-de yoktu.Peki neden böyle gec oluyor? SoC 865 gibi güclü bir işlemci ve Hexagon DSP var. Böyle olduğu zaman ard arda 3 4 resimi hızlı çekemiyorsunuz.
Yapay zeka ile iyileştirme yapıyor olabilir. Gece modunu veya yapay zekayı kapatarak deneyin bide

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaşlar merhaba. 2 haftaya yakındır Mi 10 kullanıyorum. Sorun şu ki, cihaz ısınan bir cihaz. İçinden çıkan kılıf ile kullanmama rağmen ısıyı hiss ede biliyorum. + bu ısınma sorunu oyunlarda olmuyor ha. Facebook ve İnstagram-ı ayna anda kullanırken, ya da bir resim düzenleme uyğulması kullanırken (video çek düzelt gibi) ortaya çıkıyor. Okuduğuma göre Xiaomi Mart güncellemesinde Mi 10 için ısınma sorununa bir kaç düzeltme yapmış. Demek ki, cihaz aslında baya ısınıyor. Benim anlamadığım adamlar lansman zamanı çok iyi soğutma kullandık söylediler. Şu an MİUİ 12 Çin Stabil (EU) kullanıyorum ve malesef cihazın bu sorunundan memnun değilim. Siz de yorumlarınızı yazarmısınız?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yapay zeka ile iyileştirme yapıyor olabilir. Gece modunu veya yapay zekayı kapatarak deneyin bide

Hayır hocam yapay zeka ile alakalı değil. Kapatıp denedim yine aynısıydı.MİUİ 12-e gectim düzeldi.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Arkadaşlar merhaba. 2 haftaya yakındır Mi 10 kullanıyorum. Sorun şu ki, cihaz ısınan bir cihaz. İçinden çıkan kılıf ile kullanmama rağmen ısıyı hiss ede biliyorum. + bu ısınma sorunu oyunlarda olmuyor ha. Facebook ve İnstagram-ı ayna anda kullanırken, ya da bir resim düzenleme uyğulması kullanırken (video çek düzelt gibi) ortaya çıkıyor. Okuduğuma göre Xiaomi Mart güncellemesinde Mi 10 için ısınma sorununa bir kaç düzeltme yapmış. Demek ki, cihaz aslında baya ısınıyor. Benim anlamadığım adamlar lansman zamanı çok iyi soğutma kullandık söylediler. Şu an MİUİ 12 Çin Stabil (EU) kullanıyorum ve malesef cihazın bu sorunundan memnun değilim. Siz de yorumlarınızı yazarmısınız?

Hayır hocam yapay zeka ile alakalı değil. Kapatıp denedim yine aynısıydı.MİUİ 12-e gectim düzeldi.
Hocam soğutmanın telefondaki mantığı telefonu sürekli soğuk tutmak gibi değil aslında zaten normal kullanımda serin çalışıyordur. Performans isteyen şeylerde de illa ki ısınır tabi. Soğutmanın mantığı daha çok, ısındığı zaman ısı dağıtımını oldukça hızlı yaparak çabuk soğumasını sağlamak gibi diyebiliriz.

Hocam soğutmanın telefondaki mantığı telefonu sürekli soğuk tutmak gibi değil aslında zaten normal kullanımda serin çalışıyordur. Performans isteyen şeylerde de illa ki ısınır tabi. Soğutmanın mantığı daha çok, ısındığı zaman ısı dağıtımını oldukça hızlı yaparak çabuk soğumasını sağlamak gibi diyebiliriz.
Bir de hocam eğer kılıfta sıcaklık hissediyorsanız bunun sebebi elinizde tuta tuta elinizle kılıfı ısıtmanız olabilir. Vücuttaki en iyi termoreseptörler dudakta bulunur hocam dudakla vs daha iyi anlayabilirsiniz telefonun sıcaklığını. Bazı durumlarda elinizle kontrol ettiğiniz zaman bile elinizin ısısını yansıtabiliyor telefonlar size. Komik ama dudaklarınızı kullanın hocam :D

Son düzenleme:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45

Bir de hocam eğer kılıfta sıcaklık hissediyorsanız bunun sebebi elinizde tuta tuta elinizle kılıfı ısıtmanız olabilir. Vücuttaki en iyi termoreseptörler dudakta bulunur hocam dudakla vs daha iyi anlayabilirsiniz telefonun sıcaklığını. Bazı durumlarda elinizle kontrol ettiğiniz zaman bile elinizin ısısını yansıtabiliyor telefonlar size. Komik ama dudaklarınızı kullanın hocam :D
Bu söylediklerinizi ben de biliyorum hocam. Normal kullanımda ısınması doğal değil. İlk kez telefon kullanmıyoruz neticede. Isı sorunu var bence cihazın. Mi 10 kullanıcıları da cevaplarsa iyi olur. Dedigim gibi oyunlarda az ısınan bir cihazın normal kullanımda el ile temas zamanı hiss etdirecek kadar ısınması normal gelmiyor bana. Belki de yazılımsal olarak termal motorları optimize etmemişlerdir tam bilemiyorum.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Bu söylediklerinizi ben de biliyorum hocam. Normal kullanımda ısınması doğal değil. İlk kez telefon kullanmıyoruz neticede. Isı sorunu var bence cihazın. Mi 10 kullanıcıları da cevaplarsa iyi olur. Dedigim gibi oyunlarda az ısınan bir cihazın normal kullanımda el ile temas zamanı hiss etdirecek kadar ısınması normal gelmiyor bana. Belki de yazılımsal olarak termal motorları optimize etmemişlerdir tam bilemiyorum.

Bu telefonda termal sıkıntı çeken birini ilk defa gördüğüm için yazayım dedim hocam. Siz bilirsiniz tabi

yolwerin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Mi 10
Konular
3
Arkadaşlar sizce de mi 10 biraz sıcak çalışmıyor mu ? Benim bildiyim çok iyi soğutma sistemi vardı söylenenlere göre. Lakin kullanınca biraz ısındığını düşünmeye başladım. Belki havalardandır. Belki de soc 865 çok güclü diye normaldir. Fikirlerinizi sormak istedim

Bugün aldım ve ısınıyor maalesef

Mi 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Bugün aldım ve ısınıyor maalesef

Mi 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sağolasın ya biraderim. Aynen ısınıyor cihaz. Kendi kılıfıyla bile hiss ediyorum ciddi anlamda

Byzas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuat
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
1
Merhaba arkadaşlar.Bende 2 gündür kullanıyorum kendisini.Genel olarak güzel telefon.Yalnız bir sorunla karşılaştım.Telefon ile konuşurken karşı tarafın sesi tiz ise (bu karşı tarafın mikrofonuna göre değişiyor sanırım)ahize patlamış gibi ses geliyor ve neredeyse hiçbirşey duyamıyorum.Bazılarında oluyor bazılarında olmuyor.Whatsapp aramalarında hiçbirşey yok.Müzik dinlerken hiçbirşey yok(ayrı bir hoparlör olabilir bilgim yok )konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba ? ürün yurtdışı servis de sorun şimdi.

BGBBGB

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rudi
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Selamlar. Bu cihazı bootloader kilidini açıp, twrp yükleyen arkadaş varsa, format data yapmama rağmen telefonu şifreleme özelliği gitmiyor. yardımcı olabilir misiniz ?

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Selamlar. Bu cihazı bootloader kilidini açıp, twrp yükleyen arkadaş varsa, format data yapmama rağmen telefonu şifreleme özelliği gitmiyor. yardımcı olabilir misiniz ?
Hocam farklı bir twrp sürümü denemenizde fayda var.

Üst Alt